2022 06 29

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Vilniaus universitetas kviečia studijuoti Religijos studijų magistrantūrą

Religijos studijų magistrantūra yra plečiamojo tipo tarpdalykinės studijos, jungiančios filosofijos, teologijos ir religijotyros mokslus.

Į šią programą gali stoti visi asmenys, baigę bet kurios studijų programos universitetines bakalauro studijas. Studentai įgyja galimybę pažinti religijos fenomenus, juos analizuoti bei suprasti iš nekonfesinių pozicijų. Teologijos ir religijotyros disciplinų studijos suteikia išsamių žinių apie įvairius religijos aspektus, o religijos filosofijos bei religijos ir kultūros sąveiką tyrinėjančių dalykų studijos formuoja platesnį kontekstą, ugdo mąstymo atvirumą ir savirefleksiją.

„Šiuolaikinės religijos studijos – tai teoriniai akupunktūros seansai, atrandantys skaudamus taškus ir juos išjudinantys. O ta „adata“, tas instrumentas, kuris nuo seno naudojamas filosofijoje, yra klausimas. Atrasti vietą, kur kyla klausimas, yra pats svarbiausias dalykas“, – apie Religijos studijų magistrantūros programą pasakoja prof. Rita Šerpytytė.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

„Religijos naujumas ateities perspektyvoje dažnai susijęs ne su kokia nors jos būkle, kuri bus ateityje, bet su tuo, ką šiandieną darome savo gyvenime, pasaulyje. Tad labiau tinka kalbėti ne apie „religijos ateitį“, o apie „religijos atėjimą“. Kaip šiandieną išgyvename santykį su religiškumu, tokį santykį projektuojame ir į ateitį“, – „Mažosios studijos“ laidoje apie Religijos studijų magistrantūros programą pasakoja prof. Rita Šerpytytė.

Pirmas stojimo etapas į magistrantūros studijų programas tęsis iki birželio 29 d. 10 val.