2022 04 21

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Vilniuje bus pristatytos naujausios Kūdikėlio Jėzaus Pranciškaus knygos

Renginio plakatas

Tėvas joanitas Kūdikėlio Jėzaus Pranciškus per Atvelykį viešės Lietuvoje ir pristatys dvi naujai pasirodžiusias savo knygas.

Knygų „Išėjo Sėjėjas sėti: homilijos“ ir „Meile sergu: rekolekcijos“ pristatymas vyks Atvelykio sekmadienį, balandžio 24 d., 13.30 val. (po 12 val. šv. Mišių) Vilniaus Išganytojo bažnyčioje (Antakalnio g. 27, Vilnius).

Kviečiame susipažinti su homilijų knygos „Išėjo Sėjėjas sėti: homilijos“ ištrauka:

„Viskam yra metas, ir kiekvienam reikalui tinkamas laikas po dangumi.“ (Koh 3,1).

Ši homilijų knyga, sumanyta prieš gerą dešimtmetį, gimė dabar. Galbūt todėl, kad tik šiandien jos iš tikrųjų prireikė? Tikėjimo gyvenimas tekėjo įprasta vaga – šv. Mišios, rekolekcijos, mokymai, malda, adoracija… Velykos, Kalėdos. O šiandien mūsų visuotinės gerovės užliūliuotai kartai, kuri netikėtai patyrė didelių sunkumų ir suspaudimų, reikia sau paprastai atsakyti: ar iš tikrųjų tikiu? Ar mano širdis atvira Dievo veikimui šiandien, čia, šiomis aplinkybėmis?

Mūsų Sėjėjas – šiame rinkinyje rasite joanito tėvo Kūdikėlio Jėzaus Pranciškaus* homilijų, kurių dauguma buvo sakytos 2007–2012 ir 2019 m. Vilniaus Išganytojo bažnyčioje, – to paties klaus ir Jūsų. Neatsitiktinai knygos pavadinimui pasirinkta ši Mato Evangelijos ištrauka (Mt 13, 1–23) – apie grūdus, nukritusius šen bei ten, apie dirvą, juos priėmusią, ir, žinoma, derlių.

T. Kūdikėlio Jėzaus Pranciškus su meile sėjo Vilniaus tikėjimo brolių ir sesių bendruomenėje. Spontaniškas toje meilėje, homilijas sakė be jokio teksto, nesirūpindamas jų pasirašyti iš anksto (laimei, išliko garso įrašų!), tikėdamasis, jog Šventoji Dvasia pasinaudos juo – savo netobulu įrankiu, kaip jau ne sykį buvo patyręs. Pavyzdžiui, kartą, dar jam tarnaujant Prancūzijoje, tėvas kaip visada iš anksto apmąstęs rengėsi sakyti pamokslą, tačiau priėjęs prie Evangelijų knygos prieš akis išvydo visai kitą Šventojo Rašto ištrauką. Teko kalbėti ekspromtu. Po pamokslo susierzinęs mintyse klausė Dievo, kodėl taip nutiko. Atsakymas atėjo greitai – žmonės po šv. Mišių jam nuoširdžiai dėkojo už kaip niekad stipriai sielas palietusius žodžius…

Su tokiu pat užsidegimu tėvas kūrė filmus su paaugliais vasaros šeimų stovyklose, rašė apie J. R. R. Tolkien‘o Viduržemę, vedė rekolekcijas ir skaitė paskaitas…

Tad apie ką kalbės Sėjėjas?

Knygoje, nors ir ne visiškai nuosekliai, tačiau laikomasi liturginio ciklo nuo advento iki Velykų. Į ją sugulė 38 garso įrašuose išlikusios ar Magnificat leidinėliui rašytos homilijos, kurių kiekvienai autorius davė pavadinimą. Homilijos išdėstytos keturiais skyriais: Sėjėjas (Advento ir šv. Kalėdų homilijos), …išsirengė sėti… (Eilinio laiko homilijos, pradedant Kristaus Krikšto švente), Jei grūdas nekris į žemę… (Gavėnios homilijos) ir Pjūtis jau boluoja! (šv. Velykų laiko ir Švč. Trejybės iškilmės homilijos). Pradedame ir baigiame knygą vainikuojančiomis Kristaus Karaliaus iškilmės homilijomis.

Ne viskas, kas pamokslauta t. Kūdikėlio Jėzaus Pranciškaus, tilpo į šią knygą. Bet ir tai, ką čia sudėjome, gausins mūsų tikėjimo dovaną. O jei iš Dievo malonės tie grūdai sudygs mumyse, keleriopą derlių mums lemta duoti?!..

Sudarytojos

*Nuo 2013 m. t. Kūdikėlio Jėzaus Pranciškus darbavosi JAV; nuo 2019 gyvena atsiskyrėlio gyvenimą JAV Kolorado valstijos kalnuose.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Prisidėk prie išlikimo!

Jei „Bernardinai.lt“ norite skaityti ir rudenį, paremkite jau dabar.