Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2022 08 22

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Vilniuje vienintelį koncertą surengs kultinė Ukrainos grupė „DakhaBrakha“

Ukrainiečių grupė „DakhaBrakha“. Andrijaus Petrynos nuotrauka

Rugpjūčio 24 d., trečiadienį, Vasaros terasoje pasirodys kone labiausiai kvapą gniaužiantis muzikos kolektyvas iš Ukrainos „DakhaBrakha“. Ketvertukas ne tik kvies susipažinti su Ukrainos avangardiniu „etnochaosu“, bet ir dalį koncerte surinktų lėšų skirs paramai Ukrainoje.

Grupės nariai – tai keturi etnomuzikologai, prikeliantys dažnai tik seniems trobesiams žinomus folkloro garsus ir derinantys juos su miestietišku avangardu. „DakhaBrakha“ iš ekspedicijų po Ukrainos kaimus į pasaulines scenas atnešė nepakartojamą požiūrį į liaudies kūrybą ir nežemiškų harmonijų gelmes – avangardines bei šventas. Kolektyvas gerbėjus iš viso pasaulio traukia agresyvoku garsu, aprėpiančiu daugybę ritualinių genčių ritmų ir įtūžusių, pribloškiančių vokalų. Tai įtaigu ir mistiška, tai jungia dvasingą ukrainiečių liaudies muziką, džiazo bei tranzo garsus.

Negana to, kad kolektyvas muzikaliai įtaigus, jis ir vizualiai įspūdingas. „DakhaBrakha“ susibūrė 2004 m. Kyjivo šiuolaikinio meno centre DAKH avangardinio teatro režisieriaus Vladislavo Troickio iniciatyva. Todėl jų šou niekada neįvyksta be įspūdį keliančių sceninių efektų. „DakhaBrakha“ pavadinimas taip pat yra išskirtinis ir senojoje ukrainiečių kalboje reiškia „duoti / imti“.

Šis „duoti / imti“ burtažodis yra ir grupės 2022 m. turo ašis – rugpjūčio 24 d. koncertu Vilniuje prasidedantis ir spalio 8 d. JAV, Santa Barbaroje, besibaigsiantis turas yra skirtas sąmoningumui didinti. Visų Ukrainos regionų dainas dainuojantys ir per muziką visą Ukrainą vienijantys „DakhaBrakha“ nori perduoti žinią, kad Ukraina yra laisva, nepriklausoma tauta ir kad Rusijos kruvinas karas su Ukraina turi būti sustabdytas, antraip blogis pasklis po likusį pasaulį.

Kolektyvas iš Kyjivo yra išleidęs šešis albumus, jo muzika skamba daugiau nei dešimtyje filmų ir naujame žinomo Irano režisieriaus Mohseno Makhmalbafo darbe. „DakhaBrakha“ pasirodė daugiau nei penkiuose šimtuose koncertų ir spektaklių, dalyvavo daugybėje tarptautinių festivalių tiek gimtinėje, tiek kitose Europos šalyse, Kinijoje, Australijoje, JAV, Kanadoje, Kolumbijoje, Naujojoje Zelandijoje, Brazilijoje. Grupę kvietėsi groti tokie festivaliai kaip „Glastonbury“, „Sziget“, Roskildės ir kiti.

Atlikėjai: Olena Cybulska – vokalas, būgnai, perkusija, armonika; Iryna Kovalenko – vokalas, džembė, būgnai, akordeonas, perkusija, klavišiniai, birbynė, bugajas; Nina Garenecka – vokalas, violončelė, būgnas; Marko Halanevyčius – vokalas, darbuka, tabla, didžeridu, akordeonas, trombonas.

Ukrainiečiams įėjimas laisvas. Koncertą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė. Durys atidaromos 19 val., koncerto pradžia – 20 val. Bilietus platina www.bilietai.lt.

„GM gyvai“ informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite