Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2021 02 22

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Vilnius kultūros projektams paskyrė rekordinę sumą

Sauliaus Žiūros nuotrauka

Vilnius turi didelę ir atvirą širdį, išsiilgusią meno ir kultūrinių nuotykių: kultūros projektams remti paskirta 577 tūkst. eurų – daugiausiai per visą konkurso istoriją. Šiemet sostinės savivaldybė sulaukė rekordinio dalyvių paraiškų skaičiaus – kultūros rėmimo programų projektų konkursui buvo pateiktos 509 paraiškos, atrinkta 219 puikių projektų.

2021 m. finansavimas skiriamas įvairiausiems šiuolaikiniams kultūros projektams: vilniečių ir miesto svečių lauks daugiau inovatyvių parodų, pasirodymų netradicinėse erdvėse, eksperimentinių ir edukacinių projektų, spektaklių. Bus kviečiama naujai atrasti klasikinį meną – pasiklausyti vargonų muzikos, džiazo atlikėjų. Miesto erdvėse įsikurs „Kristupo vasaros festivalis“, mėgautis kokybišku kinu kvies „Kino pavasaris“, gyva muzika skambės „Gatvės muzikos dienos“ metu ir kt. Daugiau dėmesio šiemet bus skirta renginių ir projektų lankytojams, turintiems specialiųjų poreikių.

„Konkursas suteikia galimybę Vilniaus kultūros organizacijoms lengviau realizuoti susiplanuotas veiklas, gimusias naujas iniciatyvas, ar tęsti jau gilias tradicijas turinčius projektus, vis nustebinti netikėtomis idėjomis. Kasmet sulaukiame vis didesnio susidomėjimo šiuo konkursu ir tai labai įkvepia – 2021-aisiais visų laukia dar daugiau kokybiško turinio ir išsiilgtų renginių, kurie bus skirti pačioms įvairiausioms auditorijoms“, – sako Vilniaus miesto mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Sostinės savivaldybės organizuojamas konkursas ypatingas, nes apima platų kultūros iniciatyvų spektrą – ne tik naujus ir tęstinius projektus, pavienes iniciatyvas ir festivalius, vietinius renginius, bet ir vilnietiškos kultūros sklaidą užsienyje, dalyvavimą tarptautinėse konferencijose.

Šiais metais buvo atnaujinti konkurso nuostatai, atsirado papildomų finansavimo programų: vietoje įprastų 9 programų jų šiemet jau 14. Viena iš naujovių – programos suskirstytos į bendrines ir specialiąsias, kurios skirtos tęstiniams ir naujiems projektams, kultūrinėms bei meninėms iniciatyvoms.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Į bendrinių programų lauką pateko vizualieji, scenos menai, muzika, kinas, literatūra ir leidyba, kultūros ir kūrybinės industrijos, etninė kultūra ir mėgėjų menas bei tautinės bendrijos.  Tarp specialiųjų programų – Vilniaus 700 metų jubiliejaus iniciatyvos, kultūros ar meno festivalių organizavimas, kultūros sklaida užsienyje, erdvių nuoma, kultūros edukacija ir skaitmeninis menas.

Konkursų laimėtojai prašomi atkreipti dėmesį, jog šiais metais visos sutartys pasirašomos tik elektroniniais parašais.

Su konkurso rezultatais kviečiame susipažinti paspaudus nuorodą.

Medžiaga parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės užsakymą. Turinys apmokėtas.

#MesEsameVilnius

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite