2020 11 27

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Vilnius kviečia į pasimatymus su miestu

Sauliaus Žiūros nuotrauka

Šiandien Vilniaus dūzgesys pritilęs, o pasimatymai mieste turės palaukti. Metas skirti pasimatymą miestui. Vilnius šį laiką kviečia išnaudoti jaukiems, atradimų pilniems pasivaikščiojimams po miestą, kuriems iki šiol pritrūkdavo laiko. Sostinės pažinimo platformoje „Neakivaizdinis Vilnius“ galima rasti daugiau nei 50 maršrutų tiek miesto centre, tiek nuo jo nutolusiuose, bet ne ką mažiau įdomesniuose rajonuose. Pasimatymo su miestu idėjas galima rasti www.neakivaizdinisvilnius.lt 

Pažinti savo rajoną

Vilniaus miestas yra pilnas miestų. Su savomis tradicijomis, istorijomis, paslaptimis ir keistenybėmis. Pasinėrę į „Kultūrų studijų“ skiltį, pasimatysite su sostinės rajonais bei susipažinsite juose verdančiu gyvenimu – nuo medinio Žvėryno iki Pilaitės tvirtovių, nuo geležinkelio kaimynų Naujininkų iki bohemiškojo Užupio ir daugybės kitų. Šiuo metu galima rinktis iš 25 skirtingų rajonų, tarp jų – ir išskirtinė Vilniaus dalis – Grigiškės bei sostinės naujokas Paupys. Seniau Paplauja vadinta teritorija mena pramonės šurmulį, pirklius ir amatininkus. Dabar pramonės beveik neliko, todėl Paupys yra žalias, gyvas ir stebinantis. 

Sauliaus Žiūros nuotrauka
Sauliaus Žiūros nuotrauka
Sauliaus Žiūros nuotrauka
Sauliaus Žiūros nuotrauka

Arčiau gamtos

Išsiilgusiems pasimatymų su gamta būtina aplankyti Markučius. Čia pasitiks kaimiškai lėtas gyvenimas, miškingos kalvos ir A. Puškino palikimas. Gamtos mylėtojams taip pat patiks Karoliniškės su kraštovaizdžio draustiniu ir kvapą gniaužiančia miesto panorama. O besidomintiems gamtos istorija verta patyrinėti ledynmečio pėdsakus Vilniuje ir aplankyti maršruto „Paskui mamutą“ objektus. Keliaujantiems su šeima ir vaikais vežimėliuose siūloma rinktis specialiai jiems sukurtą maršrutą „Gamtos taku su mažyliu“ ir pasigrožėti Belmonto gamtos perliukais – kalvomis, sraunia Vilnia, įspūdinga atodanga – ir apžiūrėti istorines vietas: piliakalnius, dvarus ir malūnus, patrankų liejyklą.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Kitoks pasivaikščiojimas centre

Nenorintiems kišti nosies iš mylimo Senamiesčio, „Neakivaizdiniame Vilniuje“ siūlomi pasimatymų maršrutai, kurie leis į jau žinomas vietas pažvelgti kitaip. Maršrutas „Aukštyn galvą!“ kviečia keliauti įprastomis Senamiesčio gatvelėmis, tačiau šįkart pažvelgti į viršų ir pastogėse pamatyti lipdinius, žmonių, gyvūnų ar mistinių būtybių skulptūras ir išlikusius istorinius reliktus. Sostinėje veikusių kino teatrų istorijas sužinos pasirinkusieji miesto centre besidriekiantį maršrutą „Nuo Iliuzijos iki Vilniaus“. Miesto tyrinėtojų pamiltas maršrutas „Atvirų kiemelių istorijos“ leis užsukti į įdomiausius Senamiesčio vidinius kiemelius ir susipažinti su kadaise čia gyvenusių žmonių kasdienybe. Knygų ir skaitymo gerbėjams rekomenduojama nepraleisti „Literatūrinio Vilniaus“ maršruto. Jis kviečia susipažinti su įliteratūrintomis sostinės vietomis – gatvelėmis, aikštėmis, pastatais, kurie įkvėpė Vilniuje ar apie Vilnių kūrusius rašytojus, suteikė jų herojams namus, tapo jų kūrinių veiksmo vieta.

Šias ir daug kitų idėjų pasimatymams su miestu rasite www.neakivaizdinisvilnius.lt ir projekto „Facebook“ paskyroje.

Medžiaga parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės užsakymą. Turinys apmokėtas. #MesEsameVilnius