Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2020 11 23

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Virtuali atkurtų partizanų uniformų paroda „Laisvės kariai“

Lapkričio 23-iąją, Lietuvai švenčiant Kariuomenės dieną, Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centras pakvietė virtualiai aplankyti metų pradžioje didžiulio dėmesio sulaukusią, bet karantino nutrauktą ir ne visų spėtą pamatyti drabužių dizainerio Giedriaus Paulausko parodą „Laisvės kariai“, kurioje pristatomos atkurtos autentiškos partizanų uniformos.

Virtualus turas suteikia galimybę 360 laipsnių kampu apžvelgti parodos eksponatus vienuolikoje virtualių ekspozicijos erdvių. Per virtualų pasivaikščiojimą po parodą lankytojai turės galimybę atidžiai apžiūrėti atkurtas partizanų uniformas, jų elementus bei įsigilinti j jų reikšmę partizanų kasdienybėje.

„Uniforma karininkui ir kariui nėra tik apranga. Ją vilkintis asmuo visada jaučia kur kas didesnę atsakomybę, pagarbą Lietuvos valstybei. Partizanai, priešinęsi Lietuvos sovietizacijai, taip pat buvo kariai, pagal galimybes jie vilkėjo uniformas ar bent skiriamuosius simbolinius ženklus“, – kalbėjo dizaineris Giedrius Paulauskas.

Šia virtualia paroda siekiama, kad šešerius metus trukusio istorinio dizaino tyrimo rezultatas nesibaigtų parodos uždarymu, kad jis būtų kuo ilgiau prieinamas visiems besidomintiesiems.

Giedrius Paulauskas
Giedrius Paulauskas parodoje „Laisvės kariai“. Ievos Budzeikaitės nuotrauka

Aplankykite parodą paspaudę čia.

„Tikimės, kad virtualus „Laisvės karių“ turas bus patrauklus karybos istorijos entuziastams, studentams ir net moksleiviams, kuriems toks turas taps turininga mokomąja priemone per istorijos pamokas“, – sako VDA Dizaino inovacijų centro direktorius Marius Urbanavičius. Jis rekomenduoja pasinaudoti virtualios realybės akiniais „Google Cardboard“ arba pasigaminti virtualios realybės akinius pagal internete nurodytas instrukcijas ir į akinius įdėti savo išmanųjį telefoną.

Ką tik pasirodė ir specialus leidinys „Laisvės kariai“ – elektroninę jo versiją galite paskaityti paspaudę šią nuorodą, o dėl nemokamo spaudinio galite kreiptis į VDA Dizaino inovacijų centrą.

Parodos „Laisvės kariai“ virtualų turą sukūrė fotografas Vitalijus Janušonis.

VDA Dizaino inovacijų centro informacija

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.