Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2023 02 03

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Vitamino D trūkumo sprendimai kartu su „Biofitus“

Depositphotos.com nuotrauka

Vitaminas D – mūsų organizmui būtinas elementas, kuris padeda kaulams išlikti stipriems ir yra svarbus daugeliui mūsų vidinių procesų. Deja, daugelis to net nežinodami susiduria su vitamino D trūkumu. Laimė, šio vitamino atsargas organizme galima papildyti be didelių pastangų ir tiesiog ugdant kelis vertingus įpročius.

„Biofitus“ maisto papildai pataria, kaip pasirūpinti savimi.

Susidraugaukite su saule

Saulė yra natūralus vitamino D šaltinis. Deja, gyvename tokiomis klimato sąlygomis, kai apniukusių dienų būna gana daug. Nepaisydami to, stenkitės kuo daugiau būti gryname ore. Pasivaikščiojimas yra naudingas jūsų organizmui net ir lyjant ar sningant. Žinoma, saulėtomis dienomis vitamino D gaunama daugiau, tačiau būti gryname ore naudinga bet kokiu oru.

Su saule reikia draugauti atsargiai, nes jos spinduliai gali ir pakenkti. Vis dėlto turėdami progą, leiskite odai pasimėgauti saule apie ketvirtį valandos – taip organizmas pasipildys vitamino D atsargas. Tačiau nepiktnaudžiaukite saulės voniomis, ypač viešėdami šiltuose kraštuose, ir visada naudokite kremą su SPF, kad apsaugotumėte savo odą.

Depositphotos.com nuotrauka

Vartokite maisto papildus

Stengtis daugiau laiko leisti gryname ore ir taisyklingai maitintis – naudinga, tačiau ne visada to pakanka reikalingam vitamino D kiekiui užtikrinti. Vitaminas D jūsų organizmą gali pasiekti ir vartojant maisto papildus. Jų pasirinkimas rinkoje išties didelis, tačiau norint didžiausios naudos rekomenduojama rinktis aliejines kapsules. „Biofitus“ maisto papildų asortimente yra vitamino D papildai su alyvuogių aliejumi.

Maisto papildai yra efektyvus būdas papildyti organizmo vitaminų atsargas. Jei jaučiate, kad prastėja nuotaika ir atsiranda dirglumas, tai gali būti ženklas, kad stinga vitamino D. Prieš pradėdami vartoti maisto papildus, pasitarkite su savo gydytoju ir atlikite reikalingus tyrimus.

Subalansuokite savo mitybą

Maistas yra tarsi kuras, kuris varo mūsų organizmą į priekį. Ką valgysime, taip ir jausimės, tad atkreipkite dėmesį į tai, ką dedate į burną. Į savo racioną reikėtų įtraukti produktus, kuriuose yra daug vitamino D: riebios žuvies, apelsinų sulčių, lieso pieno, jogurto, kiaušinių, jautienos ar menkės kepenų, grūdų, sūrio ir kt.

Pasidomėkite produktų maistine verte ir įtraukite juos į savo racioną. Tai padaryti nebus labai sunku, pavyzdžiui, jei pusryčiams valgote sumuštinius, galite juos pakeisti koše, o pietums vietoj paukštienos rinktis žuvies kepsnį. Taip pat niekada nepraleiskite progos pasimėgauti šviežiai spaustomis apelsinų sultimis – tai puikus gėrimas pusryčiams. Formuokite gerus mitybos įpročius ir net nepastebėsite, kaip jie taps kasdienio gyvenimo dalimi.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu