2022 05 11

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Vyks knygos „Misionierius. Antanas Saulaitis – žmogus, kuris visada šypsosi“ pristatymas

Knyga „Misionierius. Antanas Saulaitis – žmogus, kuris visada šypsosi“. Mikos Savičiūtės nuotrauka

„Kai tapau apysenis, ėmiau stebėtis, kiek žmonių, įskaitant ir bendradarbius, dalyvauja konferencijose, suvažiavimuose, kongresuose, kelionėse, renginiuose, kursuose ir viso išgyvenimo nuotykį saugo savo širdyje. Dievo dovanos mums juk tam ir duotos, kad dalytumės gyvenimo patirtimi, nuomonėmis, viltimis.

Kai prieš penkiasdešimt metų keliavau 78 valandas autobusu į Amazonės širdį, kasdien rašiau įspūdžius smulkiomis raidėmis užrašų knygelėje ir pasitaikius pašto skyriui tuos puslapius siunčiau savo tėveliams. Mama taisydavo kalbą, tėvelis perrašydavo mašinėle ir išsiųsdavo paštu „Draugo“ dienraščiui, taigi tą mėnesį perrašytos gyvos žinios, įspūdžiai ir mintys tapdavo dar viena knygos dalimi.

Mintys, įvykiai, išgyvenimai, klausimai, mįslės – visa tai užrašoma su viltimi, kad bus naudinga ir įdomu Dievo ir žmonių akivaizdoje susidarant savą požiūrį į gyvenimą, ieškant šviesos, vilties ir paguodos.“

Kunigas Antanas Saulaitis SJ

Antanas Saulaitis SJ. Vidmanto Šimkūno nuotrauka

Tėvą Antaną Saulaitį būtų galima vadinti kunigu be sutanos: jis nepataikauja Bažnyčiai, jis nepasmerkia tų, nuo kurių nusisuka kai kurie dvasininkai. Bet niekada nepameta ir nepametė savo tikėjimo. Net tada, kai išbandymai didesni už žmogaus jėgas. Tėvas Antanas žino, kas yra pabėgėlio sprangi duona. Kas yra tikroji Amerika, kurioje doleriai ant medžių neauga. Kas yra akistata su mirtimi, kai akimirksniu turi reaguoti ir išsigelbėti.

Vieno žmogaus istorija ne tik apie misijas Brazilijoje, bet ir apie visą gyvenimą teiktas dovanas kiekvienam, nepaisant rasės, lyties, tautybės ar net tikėjimo. Visa tai sudėta į Aurelijos Savickienės knygą „Misionierius. Antanas Saulaitis – žmogus, kuris visada šypsosi“.

„Rašyti apie šį žmogų buvo dovana. Jo žodžiai skleidžia šviesą bei išmintį, gyvenimo patirtys moko, o įgimtas kuklumas Tėvą Antaną dar labiau priartina prie kiekvieno. Iš tokių asmenybių mes semiamės stiprybės, nes jos mus moko džiaugtis kiekviena diena“, – sako knygos autorė Aurelija Savickienė. „Mintys, įvykiai, išgyvenimai, klausimai, mįslės – visa tai užrašoma su viltimi, kad bus naudinga ir įdomu Dievo ir žmonių akivaizdoje susidarant savą požiūrį į gyvenimą, ieškant šviesos, vilties ir paguodos“, – priduria kunigas Antanas Saulaitis.

Antanas Saulaitis SJ. Mikos Savičiūtės nuotrauka

Gegužės 19 d. 17.30 val. Maironio lietuvių literatūros muziejuje Kaune, Rotušės a. 13, įvyks knygos apie kunigą Antaną Saulaitį pristatymas.

Renginyje dalyvaus knygos herojus kun. Antanas Saulaitis, knygos autorė Aurelija Savickienė, savo mintimis ir muzika dalinsis Renata Marcinkutė Lesieur (fortepijonas), Skaidra Jančaitė (sopranas). Vakarą ves Audronė Meškauskaitė.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Skambant jausmingai muzikai išgirsime atsakymus į aktualiausius klausimus per tolerancijos, išminties ir švelnumo akis.

Kviečiame į knygos pristatymą, kuris taps gyvenimą praturtinančia patirtimi!

Organizatorių informacija