Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2022 12 07

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Žurnalo „Time“ Metų žmogaus titulas – Volodymyrui Zelenskiui ir Ukrainos dvasiai

Žurnalo „Time“ viršelis

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir Ukrainos dvasia (spirit of Ukraine) tapo verti britų žurnalo „Time“ Metų žmogaus titulo. Metų žmogumi V. Zelenskį yra įvardijęs ir britų leidinys „Financial Times“.

Specialioje publikacijoje teigiama, kad V. Zelenskis nepaliko Kyjivo pirmosiomis kritinėmis Rusijos invazijos į Ukrainą savaitėmis. Rusų okupantams per visą tą laiką taip ir nepavyko pasiekti savo tikslų. Taip pat prisimenama Chersono – vienintelio regionų centro, kurį Rusijos Federacija sugebėjo užimti po vasario 24-osios, okupacija ir tai, su kokiu užsidegimu vietiniai gyventojai priešinosi rusams.

„Time“ pabrėžia, kad V. Zelenskio, kaip karo lyderio, sėkmę lemia tai, kad jo drąsa pasirodė esanti užkrečiama. Likęs Ukrainoje sunkiausiai prognozuojamu laikotarpiu, V. Zelenskis sulyginamas su „kur kas daugiau patirties turinčiu“ Afganistano prezidentu Ašrafu Ganiu, kuris nutarė bėgti iš sostinės artinantis talibams. O V. Zelenskis sugebėjo prisitaikyti prie aplinkybių ir parodė gebėjimą neprarasti savitvardos spaudžiamas.

Rašoma, kad Ukrainos lyderio įkvėpti ginklus į rankas pasiėmė tūkstančiai ukrainiečių – pasiryžę ginti savo namus. Pirmosiomis invazijos valandomis prezidentui buvo pranešta, kad Rusija bando dislokuoti tūkstančius kareivių Kyjivo apylinkėse tam naudodama karo transporto lėktuvus, ir V. Zelenskis davė įsakymą sustabdyti šiuos lėktuvus bet kokia kaina. Vienas jo patarėjų, Michailo Podoliakas, dar niekada nebuvo matęs V. Zelenskio tokio įtūžusio: „Jis davė rūsčiausius įsakymus – negailėti. Išnaudokite visus įmanomus ginklus.“

Tačiau šie įsakymai nebebuvo reikalingi – patys ukrainiečiai parodė didvyrišką pasipriešinimo jėgą. Publikacijoje pabrėžiama, kad V. Zelenskis suteikė generolams laisvę vadovauti mūšiams, o pats susitelkė į užduotį įtikinti pasaulį, kad Ukraina karą su Rusija turi laimėti bet kokia kaina.

2022 m. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, žurnalo „Time“ skaitytojų nuomone, tapo pačia įtakingiausia metų asmenybe, užnugaryje palikdamas Eloną Muską ir Borisą Johnsoną. „Time“ taip pat rašo, kad plataus masto Rusijos įsiveržimo į Ukrainą pradžioje V. Zelenskis, dar neturėdamas didelės politinės patirties, „iškilo pasaulio arenoje ir sutelkė lyderius palaikyti Ukrainą“.

Parengė Jurgita Jačėnaitė.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite