Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!
Advento kalendoriaus idėjos

Advento kalendoriaus idėjos

Adventas yra labai jaukus, sakralus, šeimyniškas ir švenčių laukimo jaudulio kupinas  laikotarpis. Jis žavus dar ir tuo, jog turi ne vieną gražią tradiciją, iš kurių smagiausia, o neretai ir „skaniausia“ yra advento kalendorius. Nors jis daugeliui asocijuojasi su vaikais ir jų švenčių laukimu, tačiau advento kalendoriai gali būti skirti ir suaugusiems. Tad pateikiame šaunių idėjų Jūsų advento kalendoriams.

Daugiau

Advento kalendorius: kokia jo prasmė?

Šio kalendoriaus esminis tikslas – įprasminti Šv. Kalėdų laukimą, tą laikotarpį iki švenčių padaryti stebuklingą, jaudinantį ir šventišką. Todėl kiekviename kalendoriaus langelyje nuo gruodžio pradžios iki pat švenčių vaikams arba suaugusiems (priklausomai nuo to, kam kalendorius skirtas) įdedama maža simbolinė dovanėlė – dažnai tai būna skanėstas, tačiau gali būti ir maža miela smulkmena, eilėraštukas, juokelis, užduotėlė ar kt. Čia jau yra labai platūs keliai pasireikšti fantazijai.

 

Advento kalendoriaus idėjos

Svarstydami, kokį advento kalendorių pagaminti, atsižvelkite ir įvertinkite kelis aspektus.

 

Kaip atrodys Jūsų kalendorius?

Nesuklysime pasakę, jog šiandieniniai advento kalendoriai būna labai kūrybingi ir neretai nė iš tolo neprimena tradicinio, kuklaus kalendoriaus. Tėveliai, gamindami kalendorius vaikams, taip įsijaučia, jog kalendoriai neretai tampa tikrų tikriausiais meno kūriniais. Jie gali įgauti pačias įvairiausias formas, pavyzdžiui, eglės, traukinuko, įmantrių geometrinių figūrų, besmegenio, namuko ir t.t.

Advento kalendorius mergaitėms gali įgauti gėlės, širdelės, žvaigždės, burtų lazdelės, šokių batelio, karūnos ar kitokią „mergaitišką“ formą. Advento kalendorius berniukams gali įkūnyti traukinuką, automobilį, robotą, kamuolį, medalį ar kitokią „berniukišką“ formą.

Taip pat nebūtina išgauti tam tikrą formą – dovanų maišelius ar dėžutes galite ir kabinti virvutėmis, galite panaudoti skalbinių segtukus.

 

Kokias priemones naudosite?

Gamindami kalendorių namuose patys galite pasitelkti kūrybiškumą ir sukurti labai įstabius kalendorius panaudodami tiesiog namuose turimus daiktus – dailu, originalu ir nebrangu. Tad advento kalendoriui galite panaudoti popierių, spalvotą audinį, degtukų dėžutes, arbatos maišelius, mažyčius dovanų maišelius, indelius nuo jogurto, vienkartinius popierinius indelius, dovanų popierių ir kt. Jei turite daugiau laisvo laiko, galite dovanų maišelius numegzti ar nunerti, išsiuvinėti – rankų darbo gaminiai visuomet turi ypatingą vertę. Tokius advento kalendorius neretai anūkams pagamina rankdarbiams (žinoma, ir anūkams) neabejingos močiutės.

 

Kas slepiasi viduje?

Ne mažiau už vizualinį vaizdą, žinoma, svarbus ir advento kalendoriaus dėžučių ar maišelių turinys. O jis gali būti net labai įvairus! Dažniausius pasirinkimus galime suskirstyti į dvi grupes:

 •         valgomas turinys ir
 •         nevalgomas turinys.

Valgomam galime priskirti saldainius, mažus šokoladukus, čiulpinukus, taip pat džiovintus vaisius, riešutus, sveikus užkandžius, javainių batonėlius ir pan. Nevalgomo turinio kategorijoje puikuojasi įvairiausi palinkėjimai, užduotėlės, sentencijos, mįslės, anekdotai, įkvepiančios citatos, nuotraukos ir pan.

Ką rinktis, priklausomai nuo to, kam kalendorius skirtas?

 •         Advento kalendorius vaikams. Šiuo atveju, žinoma, favoritai yra gardumynai: saldainiai ir sveiki užkandžiai. Taip pat puikiai tinka ir įvairios užduotėlės, dažniausiai susijusios su vaikų gerais darbais ar laiku su šeima.
 •         Advento kalendorius moterims. Pastarojo skyrelius taip pat gali užpildyti gardžios dovanėlės, tačiau damos apsidžiaugs ir radusios įkvepiančias citatas, su gražiomis akimirkomis susijusias nuotraukas, mielus palinkėjimus. Tobulas variantas, jei advento kalendorius nuo antrosios pusės, – komplimentai (kuri gi moteris jiems atsispirs?).
 •         Advento kalendorius vyrams. Sutikite, vyrai paprastai irgi labai dideli smaližiai, todėl šokoladukai ar kiti gardėsiai tiks ir vyriškam kalendoriui. Taip pat kalendoriaus dėžutėse ar vokeliuose gali slėptis juokinti posakiai, anekdotai.

 

5 vizualinės advento kalendoriaus idėjos

 •         Spalvingi, kvapnūs ir nepaprastai dailūs naminiai sausainukai, kuriuos galite tiesiog sukabinti, kad būtų matomi ir puoštų kambarį, arba slėpti kalendoriaus maišeliuose, dėžutėse.
 •         Advento kalendorius iš antrinių žaliavų – ekologiška, nebrangu, praktiška. Galite panaudoti jogurto indelius, tualetinio popieriaus ritinėlius, degtukų dėžutes ar kt.
 •         Ant sienos iš girliandos išraizgyta eglutės forma (gali būti ir kokia kita). Ant girliandos gijų nuotraukoms ar skalbiniams skirtais segtukais prisegti advento kalendoriaus vokeliai, maišeliai.
 •         Audinys su siuvinėtomis, nertomis ar megztomis kišenėlėmis.
 •         Eglutė iš medinių lentelių ar medžio šakelių (naudojamos skirtingo ilgio), ant kurių prisegami maišeliai, dėžutės.

 

Advento kalendoriaus užduotys

Jei nuspręsite, kad advento kalendoriaus langeliuose slėpsis įvairios užduotėlės vaikams, tai bus šauni idėja, mat kasdien toks užsiėmimas vaikams dovanos smagaus laiko.

Tiesa, sugalvoti 24 užduotėles nėra tokia lengva misija, tad pažeriame idėjų – galbūt pritaikysite jas ar modifikuosite ir patobulinsite, pritaikydami konkrečiai pagal savo atžalas.

 •         „Pažiūrėti filmą apie gerumą, atjautą“. Parinkite filmą pagal savo vaiko amžių, jo supratimą. Jau kuris laikas vienu geriausių tokio tipo filmų šeimai laikomas „Gerumo stebuklas“. Jei dar nematėte jo su savo vaikučiais, galite įtraukti į advento kalendoriaus užduotėles.
 •         „Padaryti tris gerus darbus kitiems žmonėm.“
 •         „Išmokti trumpą eilėraštuką apie Kalėdas.“
 •         „Įminti mįslę.“ Geriausia, jei mįslę parinksite susijusią su Kalėdomis, žiema. Jei stokojate idėjų, pateikiame kelias: „Nors ką tik gimęs, / Jį vadina seniu. / Nors jis ne žilas, / Bet baltas ir be plaukų. / Nors visad tyli, / Bet sako, kad jis be smegenų. / Tai kas jis?“ (Senis besmegenis); „Ore skraido, ant žemės guli, medyje tupi, ant rankos kaista, vandenyje prigeria, prie krosnies išnyksta“ (Snaigė“); „Kruta ir kruta, braška ir braška, žiemą ir vasarą baltą sniegą kapsto?“ (Malūnas).
 •         „Sukurti eilėraštuką apie Kalėdas ir paskaityti savo šeimai prie vakarienės stalo.“
 •         „Parašyti trumpą aprašymą, kokios yra tavo svajonių Kalėdos.“
 •         „Parašyti laišką sau: kaip vertini praėjusius metus, ko tikiesi iš naujų, kokius tikslus užsibrėži? Laišką padėk po eglute, o kai ją nupuoši, laišką drauge su žaisliukais ir girliandomis dėk į dėžutes. Su jais tavo laiškas gulės iki kitų Kalėdų, per kurias perskaitysi sau rašytą laišką.“
 •         „Užrašyti penkias savo svajone. Pasikabink jas savo kambaryje ir kas rytą perskaityk. Ar žinai, sako, jog svajonės linkusios pildytis, jei dažnai apie jas galvoji…“
 •         „Padaryti gerą darbą namuose: susitvarkyk kambarį, išplauk indus, išsiurbk kilimus ar pagamink vakarienę.“
 •         „Pagaminti kalėdinę atvirutę seneliams (galima ir tėvams, broliui, sesei, geriausiam draugui ar kitam brangiam žmogui).“ Kalėdiniai darbeliai paprastai vaikams labai patinka. Nenustebkite, jei vietoj vienos atvirutės „išdygs“ net kelios jų.
 •         „Drauge su kitais šeimos nariais pagaminti kalėdinę dekoraciją“. Darbeliai su vaikais yra itin kokybiškas šeimos laikas. Vaikams jis visada teikia nepaprastai daug džiaugsmo – net vyresnėliai deda į šalį telefonus, atsitraukia nuo ekranų ir mielai leidžiasi į kūrybinius kelius su tėvais ir kitais šeimos nariais. Tėvams tai, savo ruožtu, puikus būdas geriau pažinti savo atžalas, pabendrauti, kokybiškai praleisti šeimos laiką ir sukurti šį tą gražaus.

 

Advento laikotarpis stebuklingas, ypač jis žavus vaikams. Tad tikimės, jog šios advento kalendoriaus idėjos bus naudingos ir padės sukurti Jūsų vaikučiams įstabius, žavingus, originalius kalendorius. O galbūt pagaminsite ne tik vaikams, bet visiems šeimos  nariams?

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu