Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!
Advento kalendorius vaikams

Advento kalendorius vaikams

Dažnuose namuose, ypač kuriuose yra vaikų, jau gruodžio pradžioje įsikuria advento kalendorius. Paprastai kiekviena jo diena slepia šokoladuką, saldainį ar kitą gardėsį, kartais smagų eilėraštuką ar pasižadėjimą. Tačiau visgi ne visi jį turintys žino, kokia tikroji advento kalendoriaus paskirtis. Tad ką jis simbolizuoja, kaip gali atrodyti, kaip pačiam pasigaminti ir ką jo kiekvienos dienos langelyje patalpinti?

Advento kalendorius: kokia jo prasmė?

Vaikams šis kalendorius daugiausia siejasi su mažytėmis, paprastomis, saldžiomis staigmenėlėmis. Tėvams – su rūpesčiu, kokiu kalendoriumi šįmet nustebinti savo atžalas ir pan. Tačiau labai svarbu žinoti, jog šis kalendorius nėra tik paprastas kalendorius su skanėstais ar dovanėlėmis. Esminė jo paskirtis – įprasminti Kalėdų laukimą, prasidedantį sulig pirmosiomis gruodžio dienomis ir pasibaigiantį sulaukus Šv. Kalėdų.

 

Advento kalendorius vaikams

Advento kalendorius mažiesiems ar kiek ūgtelėjusiems vaikams asocijuojasi su saldumynais ir dovanėlėmis, nes būtent tai jie randa kiekvienos dienos langelyje. Dar vaikams skirto kalendoriaus  langeliuose gali slėptis ir šmaikščios ar rimtos užduotėlės, geri darbai, kuriuos vaikas tądien turi padaryti.

Reikia pasakyti, kad būtent vaikams, ypač mažiems, labai svarbi paties kalendoriaus išvaizda – jų simpatijas pelno spalvingi, įdomūs kalendoriai.

 

Advento kalendorius paaugliams

Paaugliams skirtų kalendorių langeliuose, dėžutėse, maišeliuose gali taip pat slėptis saldėsiai, tačiau neretai įsikuria eilėraštukai, tam tikros istorijos fragmentai, gražios, prasmingos mintys ir pan.

Šio amžiaus tarpsnio berniukams vizualinė kalendoriaus išvaizda kiek mažiau svarbi, o mergaitėms vizualinis aspektas vis dar yra vienas iš svarbesnių.

 

Advento kalendoriaus idėjos: ką dėti į advento kalendorių?

Kokie advento kalendoriai populiariausi? Greičiausiai nesuklysime pasakę, jog tokie, kurių kiekvienos dienos langelyje ar dėžutėje kantriai pasislėpęs laukia mažytis šokoladas ar saldainiukas. Tad, matyt, kažką naujo sugalvoti jau nėra lengva, todėl aptarsime, kokie advento kalendoriai yra populiariausi, t. y. kas į juos dažniausia dedama.

Saldumynai – tai, žinoma, numeris 1! O geriausia, kad dovanėlė universali – tinka ir mažesniems vaikams, ir ūgtelėjusiems, ir net paaugliams. Na, kuris gi vaikas nemėgsta saldumynų? Galite rinktis ekologiškus saldainius, jei savo atžaloms įprastų neduodate.

Dar viena idėja – smagios užduotėlės. Čia labiau tiks vaikų kalendoriams, nes jiems ypač svarbūs žaidimai ir laikas su šeima, o užduotėlė tikrai turi savybę visus suvienyti ir suburti geram laikui. Tai gali būti, pavyzdžiui, „iškepti imbierinių sausainių“, „pažaisti stalo žaidimų“, „pasivaikščioti lauke“, „sukurti kalėdinę dekoraciją“ ir pan.

Mažytės dovanėlės – kiek daugiau investicijų pareikalausiantis advento kalendorius, tačiau vaikams jis suteikia tiek smagumo! Nenustebkite, jei rytais nereikės ilgai žadinti keltis į darželį – vaikai labai laukia to, ko nežino,  juos masina staigmenos, tad kasryt randama dovanėlė bus kažkas itin ypatingo, tad iš lovos šoks dar anksčiau, nei imsite žadinti. Kokios dovanėlės tinka? Rinkitės mažus mašinyčių modeliukus, miniatiūrines lėlytes, lego figūrėles, kurių pasirinkimas labai platus ir berniukams, ir mergaitėms, taip pat daugelio vaikų mėgiamus slime, pliušinius žaisliukus ir pan.

Dar vienas variantas – skirkite kalendorių knygoms. Jei mažytės, tai gali tilpti į kalendorių, o jei didesnės, tai slėpkite namuose, o į kalendorių dėkite lapuką su nuorodomis, kur staigmeną rasti. Tai vaikams suteiks dvigubą smagumą!

Gerų darbų kortelės. Į kiekvienos dienos langelį įdėkite po kortelę su geru darbu, kurį tądien vaikas turi atlikti, pavyzdžiui, „pasakyti kažkam komplimentą‘, „padėti kitam“, „pagirti kitą“ ir pan.

Gražūs žodžiai. Vaikams tai gali būti smagūs, mieli eilėraštukai, o paaugliams – žinomų asmenų citatos, gilios mintys, prasmingi posakiai.

 

10 idėjų, norintiems vaikams skirtą advento kalendorių pasigaminti savarankiškai

Advento kalendorių galite nusipirkti kone kiekviename didesniame prekybos centre. Paprastai jie yra vieno principo – turi 24 atveriamus langelius, kur už kiekvieno slypi nedidelis šokoladukas. Regis, nedidelė smulkmena, bet kiek džiaugsmo suteikia mažiesiems. Taip pat advento kalendorių galite įsigyti specializuotose parduotuvėse ar iš tų, kurie užsiima rankų darbo gaminiais ir pagamina pačių įmantriausių kalendorių: medinių, megztų, nertų, iš popieriaus, drobės ir pan. Tačiau niekas nepaneigs, jog mieliausias ir gražiausias kalendorius bus tas, kurį pagaminsite patys savo rankomis. Tad pateikiame 10 idėjų, patiksiančių tiek pirmą kartą gaminsiantiems, tiek ir tiems, kurie kasmet mąsto, kokį advento kalendorių vaikams pagaminti.

  •         Sunumeruoti naminiai sausainukai, supakuoti permatomoje arba nepermatomoje pakuotėje.
  •         Didelis Kalėdų Senelio plakatas, turintis 24 kišenėles, kurių kiekvienoje slypi staigmena.
  •         Eglutės formos kompozicija iš dailių medinių lentelių (gali sudaryti 5 ar kiek daugiau lentelių). Nuo kiekvienos lentelės vieno gali iki kito yra ištemptas siūlas ir ant jo sukabinti skalbiniams segti skirti segtukai. Kiekvienas iš jų laiko maišelį, kuriame slypi staigmena.
  •         Iš dailiai papuoštų, spalvotu popieriumi apklijuotų degtukų dėžučių suklijuotas kubas. Degtukų dėžučių „stalčiukuose“ slypi nedidelis gardėsis ar lapelis su tekstu.
  •         Dar viena idėja su degtukų dėžutėmis (jos labai dėkingas pasirinkimas, mat turi ištraukiamą dalį, kurios turinio nesimato) – jas norima forma išdėliokite vertikalioje plokštumoje (galima eglutės, dovanėlės, žvaigždės ar kita forma) ant kartono, priklijuokite, dekoruokite ir dėkite staigmenas į jų „stalčiukus“.
  •         Miniatiūrinės vilnonės šlepetės – puiki vieta pasislėpti saldžiai dovanėlei. Vilna asocijuojasi su šiluma bei minkštumu, o šlepetės – su jaukumu ir namais, kas itin artima Kalėdoms bei jų laukimui.
  •         Dailus audinys ir ant jo prisiūtos kišenėlės, kurias puošia siuvinėti Kalėdų simboliai, pavyzdžiui, žvaigždė, žvakė, dovana, Kalėdų Senelis, dovanų maišas, vainikas ir pan.
  •         Ant virvučių sukabinti dailūs dovanų maišeliai, savyje slepiantys gardėsius, nedideles dovanėles ar gražius žodžius, idėjas, gerus darbus ir pan. Virvutė ir skalbiniams skirti segtukai bei 24 mažos megztos kojinytės, kuriose kasdien advento laikotarpiu vaikai ras šį tą paslaptingo.
  •         Rustic stiliaus advento kalendorius – nelygi ir netobula medžio šaka bei ant jos prikabinti į dovanų popierių tarytum saldainiai įvynioti gardėsiai, mažos staigmenos ar lapeliai su tekstu.
  •         Ekologiškas advento kalendorius, pagamintas naudojant antrines žaliavas – 24 tualetinio popieriaus tūbelės, kurias reikia apklijuoti dailiu popieriumi ar kitaip dekoruoti ir patalpinus staigmenėlę užklijuoti abu ritinėlio galus. Iš šių ritinėlių galima suklijuoti piramidę, eglę, kubą ar kitokią formą.

Taigi, advento kalendorius yra prasmingas Šv. Kalėdų laukimo simbolis, praskaidrinantis niūrias, tamsias dienas .

 

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu