Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!
Advento kalendorius

Advento kalendorius

Kas yra advento kalendorius, daugelis puikiai žino. Nereto namuose būtent toks kalendorius įsikuria gruodžio pradžioje ir padeda drauge laukti gražiųjų žiemos švenčių. Tačiau ar žinote, kokia yra šio kalendoriaus prasmė, kur slypi jo ištakos ir kam advento kalendorius gali būti skirtas? Nejau tik vaikams?..

Daugiau

Advento kalendorius: kokia jo prasmė?

Adventas prasideda lapkričio 30 dieną, kai iki Kalėdų lieka 4 savaitės. Žinome, jog šis laikotarpis yra rimties bei susikaupimo, o papildomą gėrio prieskonį jam prideda advento kalendorius, kurio esminė paskirtis yra įprasminti laikotarpį nuo advento pradžios iki pat Kalėdų.

Ar žinote, jog pirmasis rankomis pagamintas advento kalendorius buvo 1851 metais? Ir tik po kelių dešimtmečių pasirodė pirmieji spausdinti kalendoriai. Tiesa, kas tokį išleido pirmieji, ginčijamasi. Šiandieniniams advento kalendoriams, kuriuose neretai puikuojasi saldėsiai, artimiausi yra 1958 metais pradėti gaminti advento kalendoriai – pirmieji su šokoladiniais saldainiukais.

Šiandien tokie kalendoriai gauna ir dar vieną funkciją – neretai jie tampa stilinga, linksma, žaisminga, jaukia, elegantiška, romantiška, pasakiška interjero detale.

Advento kalendorius – koks jis šiandien?

Dauguma advento kalendorių yra skirti 24 dienoms, t. y. nuo gruodžio 1 dienos. Tačiau pasitaiko ir turinčių 25 dienas – juose advento laikotarpis pradedamas skaičiuoti nuo lapkričio 30 dienos.

Advento kalendoriaus variacijų gali būti pačių įvairiausių. Neretai kiekvienai dienai priskiriamas maišelis, dėžutė, kišenėlė, skrynelė, vokelis ar kitokia pakuotė, kurioje puikuojasi saldainis ar kitas gardėsis, kartais įsikuria gerų darbų sąrašai, laiškai, prasmingos citatos, subtilūs juokai, laisvalaikio idėjos – visa, kas Kalėdų laukimui suteikia savotiško žavesio, pakilios nuotaikos.

Advento kalendoriaus gamybai medžiagų pasirinkimas neįtikėtinas – medis, šakos, popierius, kartonas, drobė, šilkas, vokai ir daug kitų. Tereikia pasitelkti kūrybiškumą. Paprastai imamas pagrindas, prie kurio tvirtinami maišeliai, dėžutės, vokai ar kt. Šiandien advento kalendoriai nestokoja spalvų, įmantrių formų ir neretai tampa net itin originalių idėjų realizacijomis. O ir paties advento kalendoriaus forma jau nebūtinai primena kalendorių – neretai tai būna įvairiomis kompozicijomis sukabinti maišeliai ar pasirinkta  kita vizualinė forma.

Skirtas tik vaikams?

Daugeliui advento kalendorius asocijuojasi su vaikais, tačiau iš tiesų toks kalendorius gali būti skirtas ir suaugusiems: tiek vyrams, tiek moterims, o taip pat ir šeimai.

Kalbant apie vaikus, tai kalendoriai gali savo spalvomis, turiniu būti orientuoti mergaitėms arba berniukams, bet gali būti ir universalūs, tinkantys bet kuriam vaikui, nepriklausomai nuo lyties.

Advento kalendoriai paaugliams – taip, tokie taip pat gali būti. Tiesa, jų turinys kartais būna saldus, o kartais kiekvienos dienos maišelyje, voke, dėžutėje įsikuria įvairios užduotys, gerų darbų idėjos.

Suaugusiems skirtuose advento kalendoriuose gali slėptis įvairios citatos, gražūs žodžiai, palinkėjimai. O jei kalendorius skirtas porai, puikus variantas būtų pasižadėjimai vienas kitam.

Kalendorius skirtas šeimai? Tuomet jo turinys gali būti labai įvairus, priklausomai nuo galimybių, šeimos narių pomėgių ir pan. Vienas iš variantų – po garėsi kiekvienam šeimos nariui. Taip pat tinka ir įvairios užduotys, ypač smagios, kurios visus šeimos narius kas vakarą gali suburti smagiam laikui drauge. Jei yra galimybių, kiekvienos dienos langelyje gali slėptis šeimai skirta pramoga, pavyzdžiui, jodinėjimas žirgais, pramogos vandens parke, pietūs picerijoje ir pan. Tai gali būti ir visai piniginių investicijų nereikalaujančios pramogos, pavyzdžiui, pasivaikščiojimas, stalo žaidimų vakaras ir pan.

Įdomu tai, jog populiarūs advento kalendoriai ir… augintiniams! Savo naminius gyvūnus mylintys šeimininkai dažnai advento kalendorių su įvairiais skanėstais padovanoja ir keturkojui.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu