
„Bijojau neatleisti sau už tėvų mirtį.“ Liepos liudijimas
Moteris jautriai kalba apie vaikystę ir iš jos atsineštas traumas, paskatinusias priklausomybę nuo kompiuterinių žaidimų.
Depresija ir alkoholis – ar tikrai nemažai sergančiųjų depresija įkliūna į alkoholio pinkles? Atsakymas teigiamas – didelė dalis piktnaudžiavimo alkoholiu yra nulemti būtent emocinių, psichologinių problemų. Alkoholis svaigina, leidžia trumpam užsimiršti, atrodo, kad išgėrus viskas ne taip sunku. Būtent todėl nerimas, kaltė, savigrauža, liūdesys ir panašūs simptomai yra „skandinami“ alkoholyje. Paprastai pagerėja, bet tik trumpam. Tuomet vėl vartojama, siekiant patirtį tą trumpalaikį palengvėjimą. Užburtas ratas sukasi, vis labiau įtraukdamas sergantįjį. Štai kodėl depresija ir alkoholizmas yra itin glaudžiai susiję.
Moteris jautriai kalba apie vaikystę ir iš jos atsineštas traumas, paskatinusias priklausomybę nuo kompiuterinių žaidimų.
Laurynas: „Man pasisekė, kad šiandien esu čia gyvas. Šventoji Dvasia mane saugo.“
Dar jaunas paragavęs alkoholio, praradęs šeimą ir draugus, ne kartą suklupęs ir vėl bandęs atsikelti, jis atrado bendruomenę „Aš esu“.
Tokia psichologinė hipotezė sprendžiama danų režisieriaus Th. Vinterbergo tragikomedijoje „Dar po vieną“ (2020 m.).
Gydytojo psichiatro, psichoterapeuto E. Laurinaičio specialiai knygai „Pasveikti nuo tėvų alkoholikų“ specialiai skirta pratarmė.
Pripažinimas, kad augai disfunkcinėje šeimoje – dėl alkoholio ar kitų priežasčių, – jau reiškia, kad esi sveikimo kelio pradžioje.
„Alkoholizmas pasireiškia netgi ir kunigystės pradžioje. Viskas susideda – pasimetimas, nusivylimas, nemokėjimas elgtis su gauta laisve.“
Priklausomos moterys teisiamos ir smerkiamos labiau nei vyrai, o tai turi neigiamų pasekmių sveikimo procese.