
Psichikos sutrikimai kūdikystėje ir ankstyvoje vaikystėje. Kas tai? (I)
Dr. Vaidilutė Asisi – Austrijoje sertifikuota klinikinė ir sveikatos psichologė.
Supykti yra tekę kiekvienam. Bet yra atvejų, kai pykčio žmogus negali suvaldyti, neretai jį lydi savęs žalojimas, smurtas prieš artimuosius ar kiti destruktyvūs veiksmai. Tai atsakymas tiems, kurie klausia, kaip atrodo pykčio priepuoliai. Tai vienas iš depresijos simptomų.
Dr. Vaidilutė Asisi – Austrijoje sertifikuota klinikinė ir sveikatos psichologė.
Lietuviškas ruduo, kai anksti temsta, o dienos metu saulę dengia tankūs pilki debesys, kas penktam žmogui Lietuvoje apsunkina gyvenimą.
Mūsų šalį garsina ne tik sportininkai ar menininkai, bet ir liūdna statistika. Lietuva vis dar pirmauja Europos Sąjungoje pagal savižudybes
Ikimokyklinio amžiaus vaikai gali bijoti skirtingų dalykų, svarbu, kad baimė neperaugtų į nuolatinį nerimą.
Šia liga Lietuvoje serga per 20 tūkst. žmonių, o pasaulyje – 50 milijonų. Epilepsija – globojama šv. Valentino.
1939 m. rugpjūčio 23 d. pasirašyto Molotovo–Ribbentropo pakto pasekmės, sukėlusios Antrąjį pasaulinį karą, Baltijos šalių okupaciją.
Kaip juos pastebėti? Tai visai nesunku, nes matyti, jog žmogus nevaldo savęs, savo emocijų, įniršio, o pastarasis valdo žmogų.
Kas juos sukelia? Pykčio priepuolius gali sukelti neteisybė, nepagarba ar bet kokia situacija, neretai net visiškos smulkmenos, pavyzdžiui, laikrodžio tiksėjimas, raudonas šviesoforo signalas, šiek tiek per garsi kaimynų muzika ir pan.
Kaip elgtis tokioje situacijoje? Patiriant pykčio priepuolius pirmiausia svarbu pripažinti sau problemą, o tada kreiptis pagalbos į psichiatrą ar psichologą, paskirsiantį tikslingą terapiją pacientui.
Spausk ant garsiakalbio ir klausyk. Išklausei? Patiko? Gali prisidėti paremdamas.