Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!
Depresija ir širdies permušimai

Depresija ir širdies permušimai

Gana dažnai depresija sergančiuosius vargina somatiniai sutrikimai, klaidinantys simptomai, todėl užtrunka, kol diagnozuojama tikroji liga. Pavyzdžiui, širdies permušimai, yra gana dažnas fiziologinis simptomas, tačiau prieš patekdami pas psichiatrą pacientai kurį laiką pagalbos ieško kardiologų kabinetuose.

Kas yra depresija?

Tai liguistai prislėgta nuotaika, malonumo jausmo netekimas, apatija, būsena, kuomet prarandamas domėjimasis tuo, kas lig šiol buvo smalsu ir žavėjo, tai negebėjimas susikoncentruoti, savigraužos ir kaltės jausmas bei kiti vidinių ir išorinių veiksnių suponuoti psichikos sutrikimų simptomai, kurie tęsiasi ne trumpiau kaip vieną mėnesį.

Depresija ir širdies permušimai: koks ryšys?

Greičiausiai yra tekę girdėti frazę „permuša širdis“, o galbūt ir patiems taip yra buvę. Paprastai širdies permušimai apibūdinami kaip jausmas, tarytum širdis plaka praleisdama po vieną dūžį, gana stipriai. Trumpai tariant, permušimais vadinamas neritmiškas širdies plakimas.

Grįžkime prie depresijos ir širdies problemų ryšio. Depresija yra labai glaudžiai susijusi su nerimu, stresu. O patiriant tokius išgyvenimus širdis itin jautriai reaguoja ir tai dažnai pasireiškia jos ritmo sutrikimais, skausmu širdies plote. Tai ir atskleidžia, kaip susiję depresija ir širdies skausmas, permušimai.

Širdies skausmas, permušimai, kitoks diskomfortas yra fiziologiniai depresiją pranašaujantys veiksniai. Pasitaiko pacientų, kurie ilgą laiką varsto kardiologų duris, ieškodami priežasčių, kodėl juos nuolat vargina neritmiškas širdies plakimas. Tačiau kardiologai jokių pakitimų nemato ir priežasties neranda. Pacientai siunčiami pas kitus specialistus, kol galiausiai pradėjus ieškoti psichologinių, psichinių priežasčių jie nusiunčiami pas psichiatrą. Štai tada ir randama tikroji permušimų priežastis – depresija.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu