Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.
Depresija: liga visam gyvenimui?

Depresija: liga visam gyvenimui?

Apibūdindami savo savijautą ir simptomus sergantieji šia liga nenurodo vieno ar kelių simptomų – paprastai tai yra emocinių ir fizinių simptomų rinkiniai, apimantys prislėgtą nuotaiką, liūdesį, apatiją, koncentracijos stoją, savigraužą, kaltės jausmą, noro gyventi praradimą, nenorą bendrauti, nerimą, stresą ir kitus.

Ar depresija išgydoma?

Ne paslaptis, išgirdus depresijos diagnozę kone kiekvienam pacientui pirmiausia kyla klausimai, kaip su ja gyventi, ar išgydoma. Perspektyvos nuteikia tikrai optimistiškai, nes depresija sėkmingai gydoma ir išgydoma liga, net sunkiausiomis formomis sergantys pacientai turi daug šansų pagyti ir vėl džiaugtis gyvenimu. Tik svarbiausia – tinkamas gydymas ir konkrečiam pacientui efektyviausių priemonių parinkimas. Ankstyva ligos diagnozė ir skrupulingas gydymo plano laikymasis leidžia daugiau kaip 80 proc. sergančiųjų išsivaduoti iš šios ligos gniaužtų.

Labai svarbu nedelsti

Galime paneigti poziciją, jog depresija liga visam gyvenimui. Labai svarbu laiku kreiptis į specialistus, kalbėtis su artimaisiais ir gydytojais. Palaikymas šiame kontekste itin vertingas. Didžioji dauguma besikreipusių pagalbos į medikus jau per kelias savaites pasijunta geriau ir palaipsniui grįžta į įprastas vėžes.

Labai svarbu apie šią ligą kalbėti, šviesti visuomenę, nes nemaža dalis sergančiųjų nesikreipia ir neieško pagalbos vien todėl, kad neatpažįsta simptomų, ligos siunčiamų ženklų. Jie nesuvokia, kaip sunkiai serga ir kad jiems gali padėti iš tos bedugnės išbristi.

Depresija – nėra liga visam gyvenimui. Tai liga, kurią būtina pradėti gydyti kuo anksčiau ir pasveikimo prognozės nuteikia labai optimistiškai.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite