Sunku skaityti? Padidink tekstą arba klausyk, spausdamas ant aA ar garsiakalbio straipsnio pradžioje. Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Klausyk. Patiko? Gali paremti. Ačiū!
Depresija paauglystėje

Depresija paauglystėje

Depresija – sudėtinga ir pavojinga būsena, kenkianti gyvenimo kokybei, kelianti riziką sveikatai bei gyvybei. Ne paslaptis, kad paauglystė yra vienas sudėtingiausių gyvenimo etapų, tampantis rimtu iššūkiu ne tik pačiam paaugliui, bet ir jo artimiausiai aplinkai: tėvams, mokytojams.

Depresija paauglystėje pasitaiko neretai. Paprastai ją sąlygoja savęs nesupratimas, vaiko patiriamas stresas, tėvų auklėjimo spragos, taip pat ir netinkama vaiko aplinka, nesėkmės ar pan.

Pirmieji paaugliškos depresijos požymiai yra neįprastai didelė nuotaikų kaita, pyktis, dirglumas, suprastėję mokymosi rezultatai, apatija, nenoras bendrauti net su draugais, nesidomėjimas mėgiamomis veiklomis, mitybos ir miego pokyčiai bei kiti.

Psichologo / tėvų patarimai, supratimas ir pagalba šiuo sudėtingu laikotarpiu itin reikšmingi, tačiau svarbu nedelsti ir vos tik pastebėjus depresijos simptomus kreiptis į specialistus, paskirsiančius tikslingą gydymą.

Negali skaityti?

Spausk ant garsiakalbio ir klausyk. Išklausei? Patiko? Gali prisidėti paremdamas.

Paremsiu