
Psichologė: „sergančiajam depresija kaip niekad reikalinga parama”
Depresijai būdingas vadinamas „užburtas ratas“, kai prarandamas noras veikti, nesistengiama išsiveržti iš gniuždančios būsenos.
Kas yra depresija, daugelis žinome bent minimaliai. Paprastai liga pasireiškia prislėgta nuotaika, apatija, sulėtėjusiu mąstymu bei judesiais ir kitais simptomais. Sužinojus apie ligą vienas pirmųjų klausimų būna „Ar depresija paveldima?“. Veiksnių, galinčių paskatinti ligą, yra daug, pavyzdžiui: ligos, stresas, įtemptas gyvenimo būdas, mityba, tam tikri asmenybės bruožai, kai kurie vartojami vaistai ir kita. Dar vienas iš depresiją paskatinančių veiksnių yra paveldimumas. Tai reiškia, jog šeimoje esant sergančių depresija, tikimybė susirgti šia liga didėja. Bet svarbus aspektas tas, jog paveldima ne pati liga, bet polinkis ja susirgti.
Depresijai būdingas vadinamas „užburtas ratas“, kai prarandamas noras veikti, nesistengiama išsiveržti iš gniuždančios būsenos.
Dr. VAIDILUTĖ ASISI – Austrijoje sertifikuota klinikinė ir sveikatos psichologė.
Šiuo vaizdingu posakiu psichiatrai apibūdina sunkią depresiją. Pats lotyniškas žodis depressio reiškia „nuspausti“, „nugramzdinti“...
Posakis, kad visi genijai buvo išprotėję – buityje paplitęs mitas. Jį dažnai mėgsta kartoti primityvios asmenybės tam, kad pažemintų.
Romanas „Didieji lūkesčiai“ (1861 m.) laikomas geriausiu ir žinomiausiu Charleso Dickenso kūriniu, kuriame pasakojama našlaičio Pipo
Gintarė Jankauskienė – žurnalistė, komunikacijos specialistė, knygos „Kai atgimsta viltis.
Seserys Jūratė ir Vilma Samulionytės savo dokumentinėje juostoje „Močiute, Guten Tag!“ asmeniškai, atvirai, ir papokštaudamos.
Dėl nuolatinio buvimo on-line ir socialinių tinklų naršymo jaunų žmonių smegenys nepailsi, ir tai turės rimtų pasekmių psichikos sveikatai.
Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!