Sunku skaityti? Padidink tekstą arba klausyk, spausdamas ant aA ar garsiakalbio straipsnio pradžioje. Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Klausyk. Patiko? Gali paremti. Ačiū!
Depresija po skyrybų

Depresija po skyrybų

Skyrybos yra itin jautrus, skausmingas ir nežinomybės kupinas laikotarpis. Nepriklausomai nuo to, ar skiriamasi bendru sutarimu, ar dėl kitų priežasčių, skausmas yra didelis ir jis gali komplikuotis psichologiniais, psichiniais sutrikimais. Vienas iš jų – depresija. Depresija po skyrybų gali užklupti tiek moteris, tiek vyrus. Kas svarbu tokioje situacijoje ir kaip įveikti depresiją po skyrybų?

Kaip išgyventi skyrybas?

Paprastai skyrybas išgyvenantieji nuosekliai pereina penkis etapus: neigimą, jį keičiantį pyktį, po pykčio ateinančias derybas, tuomet depresiją ir galiausiai pripažinimą. Paskutiniame etape pripažįstama, jog viskas prarasta, padėtas taškas tame bendro kelio etape, tačiau gyvenimas tęsiasi ir reikia stengtis, kelti naujus tikslus bei gyventi toliau.

Norint kuo greičiau išgyventi skyrybų skausmą, reikia pasistengti paleisti prisiminimus, t. y. nelaikyti buvusio vyro ar žmonos daiktų namuose, jų dovanų, ignoruoti bendrus prisiminimus ir pan.

Atsivėrusią tuštumą užpildykite laiku sau, su draugais, skaitykite, keliaukite, tobulėkite, imkitės naujų veiklų, pomėgių ir pan.

Dar vienas labai svarbus dalykas, padėsiantis išgyventi skyrybas, yra pokalbiai su artimais, brangiais žmonėmis. Tai gali būti tėvai, vaikai (jei skiriatės vyresniame amžiuje), geriausi draugai, dvasininkai, psichologai ar net beveik nepažįstami (tiesa ta, kad tokiais atvejais kur kas efektyviau kalbėti su mažai pažįstamais žmonėmis, nes jiems galite laisviau atsiverti). Atverkite savo jausmus, mintis, atskleiskite emocijas. Tikėtina, jog tokių pokalbių metu ir patys geriau susivoksite, kaip jaučiatės, susitaikyti bus lengviau. Palaikymas, išklausymas šiuo metu atlieka itin reikšmingą vaidmenį.

Kaip įveikti depresiją po skyrybų?

Aukščiau paminėjome, kaip išgyventi skyrybas. Tačiau jei susidūrėte su depresija po skyrybų, pirmiausia ieškokite specialisto pagalbos. Žinoma, laikas sau, pokalbiai su artimais žmonėmis išlieka taip pat svarbūs, tačiau depresijos atveju psichologas ar psichiatras bus tas asmuo, kuris padės sparčiau pasveikti ir grįžti į vėžes.

Koks specialistas gali padėti?

Jei dar tik stovite ant skyrybų slenksčio, santykių psichologas gali padėti skyrybų apskritai išvengti. Santykių psichologas net didžiausių krizių metu per porų terapiją geba pasiekti partnerių jausmus, išgyvenimus ir pakreipti juos teisingu keliu.

Visgi jei skyrybų neišvengėte ir patiriate depresiją po skyrybų, kreiptis galite ir į psichologą, ir į psichiatrą. Šie specialistai ne tik paskirs tikslingas terapijas, tačiau, jei reikia, ir medikamentinį gydymą.

Negali skaityti?

Spausk ant garsiakalbio ir klausyk. Išklausei? Patiko? Gali prisidėti paremdamas.

Paremsiu