Sunku skaityti? Padidink tekstą arba klausyk, spausdamas ant aA ar garsiakalbio straipsnio pradžioje. Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Klausyk. Patiko? Gali paremti. Ačiū!
Depresija sergančių gyvenimo kokybė

Depresija sergančių gyvenimo kokybė

Vieni apie depresiją tik girdi, o štai kiti su šia liga susiduria ir puikiai žino, kokia yra depresija sergančių gyvenimo kokybė. Pastaruosius kankina nerimas, savigrauža, slegiantis liūdesys, apatija, nenoras bendrauti, svorio, mitybos, miego pokyčiai ir daug kitų simptomų, turinčių didelės įtakos gyvenimo kokybei. Depresija yra dažnas, atsinaujinantis ir ilgai trunkantis psichikos sutrikimas, kurio pasekmės neretai yra noras atimti sau gyvybę, prasti tarpusavio santykiai su šeimos nariais, byrančios santuokos ir pan. Visa tai tik pagrindžia teiginį, jog didelę žalą kasdieniam paciento gyvenimui daranti depresija neabejotinai neigiamai veikia gyvenimo kokybę.

Daugiau

Tyrimai atskleidžia, jog kuo didesnis depresijos sunkumo laipsnis ir prastesnė emocinė savijauta, tuo gyvenimo kokybės rodikliai prastėja.

Greičiausiai kone kiekvienam sergančiajam šia liga bei jų artimiesiems nepaprastai aktualus klausimas, kaip pagerinti gyvenimo kokybę sergant depresija? Pirmiausia, kas yra Jūsų rankose, tai tinkama, subalansuota mityba, visavertis maistas, taip pat rekomenduojama daugiau laiko praleisti gryname ore, užsiimti aktyviomis veiklomis. Tačiau kad ir kaip tai svarbu, tačiau minėti aspektai nepakeis specialisto pagalbos. Būtina reguliariai lankytis pas psichiatrą ir / ar psichologą, nes tik gydytojas gali paskirti tinkamiausią gydymą: geriausiai konkrečiam pacientui tinkančius antidepresantus bei terapiją, kurie efektyviai padės sveikti, siekti pagerėjimo ir ženkliai pagerinti gyvenimo kokybę jau netrukus po gydymo pradžios.

Negali skaityti?

Spausk ant garsiakalbio ir klausyk. Išklausei? Patiko? Gali prisidėti paremdamas.

Paremsiu