Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.
Filmai apie depresiją

Filmai apie depresiją

Depresija siejama su ilgesnį laiką nepraeinančiu liūdesiu, apatija, savigrauža, motyvacijos stoja, suprastėjusia miego kokybe ir daugeliu kitų simptomų: emocinių, fizinių, susijusių su santykiais. Nors vis dar pasitaiko manančių, jog tai tėra paprastas liūdesys, specialistai, remdamiesi daugelio savo pacientų patirtimi, vieningai tvirtina – depresija yra labai sunki liga / būklė, kuri negydoma progresuoja, kaip reikiant blogindama žmogui gyvenimą, o neretai ir pastūmėdama į savižudybę. Tai tik patvirtina, kodėl svarbu apie tai kalbėti, šviesti visuomenę, dalytis pacientų istorijomis ir gerąja patirtimi. Vienas iš švietimo būdų yra psichologiniai filmai apie depresiją atskleidžiantys depresija sergančių herojų likimus ir geras arba blogas jų patirtis, siekiant išlipti iš to užburto rato.

Daugiau

Filmai apie depresiją naudinga ne tik pacientams, tačiau būtina kuo daugiau žinių apie tai pasisemti sergančiųjų artimiesiems, draugams, o taip pat ir visiems žmonėms, nes niekuomet negalime numatyti, kas mūsų laukia už kito gyvenimiško kelio posūkio.
Domina geriausi filmai apie depresiją? Siūlome kelias idėjas, ką verta būtų pažiūrėti.

Dramos

„Tortas“ (2014)

Šiame filme išvysite daugelio mėgiamą J. Aniston, tačiau čia jos vaidmuo kiek skirsis nuo mums įprastų. File ji virsta Klere, paramos grupės nare. Tačiau gyvenimas jos nelepina – kamuojantys lėtiniai skausmai bei kolegės savižudybė pakeičia jos asmenybę ne į gerąją pusę. Iš paramos grupės ji išmetama, kas dar labiau pagilina emocinę duobę…

„Veronika ryžtasi mirti“ (2009)

Niujorke gyvenanti Veronika, regis, turi viską… Visgi netrukus tarytum kažkas nematomas supurto jos pasaulį ir lig šiol buvęs sėkmingas gyvenimas ima slėgti, nebedžiuginti, Veronikos gyvenime įsivyrauja apatija. Beprasmybė ir išeities nematymas pagrindinę heroję verčia pasiryžti mirčiai… Tačiau po poros savaičių ji nubunda ligoninėje. Bandymas nusižudyti paveikė jos širdį – Veronikos širdis yra pažeista nepagydomai ir jai gyventi liko… vos savaitė. Kai kiekviena akimirka yra didžiulės vertės filme „pražysta“ nauji atradimai, galimybės, draugystė ir meilė.

„Svetimas manyje“ (2008)

Pogimdyvinės depresijos temą gvildenantis filmas neabejotinai tiks moterims… Itin subtiliai atskleidžiamas jausmas, visa savo jėga užgriūnantis moterį, kuri 9 mėnesius laukė savo kūdikio ir jam gimus nepajunta jokių moteriškų jausmų. Savigrauža, noras nuslėpti problemą, nesugebėjimas, valdyti šios krizės ir nežinojimas, ką daryti, priverčia pagrindinę heroję palikti savo kūdikį. Galiausiai filmas atskleidžia, kokia reikalinga parama iš artimųjų ir kokį kelią reikia nueiti, kovojant su šia problema iki pasveikimo.

„Valandos“ (2002)
Istorija apie tris moteris įtrauks ir nepaleis iki paskutinės minutės. Visos jos gyvena skirtingais laikais, net skirtinguose miestuose, tačiau jas vienija… depresija ir meilės paieškos. Nuostabi drama pelnė daug apdovanojimų, o žiūrovus pakeri trijų istorijų skirtingumu, kiekvieno herojės nueitu keliu ir atradimais, kurių laukė visą gyvenimą.

„Spindesys“ (1996)

Istorija apie pianistą, vaikystėje kentusį milžinišką tėvo žiaurumą, yra paremta tikrais įvykiais. Filmas aprėpia visus vieno žmogaus išgyventus, patirtus nusivylimus, praradimus, analogų neturintį pasisekimą ir šlovės kainą, o galiausiai dėl nepakeliamo streso patirtą proto aptemimą. Tačiau meilė, ne veltui sakoma, visagalė ir šiame filme puikiai atskleidžiama, kaip tikri jausmai gali grąžinti į žmogaus gyvenimą spalvas.

„Repriza“ (2006)

Filmas patiks įvairaus amžiaus žiūrovams, bet ypač sužavės paauglius. Čia bus visko: nuo romantika persmelktų scenų, juokingų situacijų iki psichologinių niuansų ar net tragiškų akimirkų. Juostoje persipina dviejų draugų – pradedančiųjų rašytojų – gyvenimo verpetai. Fantastiškos sėkmės apraiškos, savižudybėmis meilę įrodinėjančios merginos, kūrybiniai apdovanojimai – tai vienas iš draugų likimo variantų… O koks antrasis?

Komedijos

„Baisieji dvyniai“ (2014)

Žinoma, šiame filme nekvatosite iš lėkštų juokelių, būdingų daugumai komedijų, tačiau nestokosite juodojo humoro. Filmas pasakoja apie dvynius, nepalaikančius draugiškų ryšių jau gerą dešimtmetį. Pasiekę emocinį dugną kiekvienas jų bando nusižudyti, tačiau gyvenimas jiems turi paruošęs kai ką kito… Atnaujinti tarpusavio ryšiai į dvynių gyvenimą įneša naujų spalvų.

Gana juokinga istorija (2010)

Psichologiniai filmai apie depresiją nebūtinai turi būti niūrūs, tamsūs ir slegiantys tai puikiai įrodo šis filmas, pasakojantis apie šešiolikmečio paauglystės krizę, kurią išgyventi bando ieškodamas pagalbos psichiatrijos klinikoje. Joje paauglys per klaidą patenka į suaugusiųjų skyrių, randa atsidavusį globėją ir, negana to, įsimyli vieną iš pacienčių…

Romantiniai

„Nerimo dienos“ (2008)

Tai puikus filmas, subtiliai narpliojantis šeimos santykių peripetijas. Drauge tai vienas geriausių pavyzdžių, kaip tai, ką matome išorėje, yra klaidinga ir nerealistiška. Aplinkiniams Eipril ir Frenko, auginančių du vaikus, šeima yra draugiška, puikiai auklėjanti savo atžalas. Tačiau už namo sienų, viduje, kunkuliuoja galybė neigiamų emocijų ir jausmų, apimančių neužtikrintumą, negebėjimą mylėti, suvaidintus jausmus, kivirčus, žlugusios karjeros ilgesį ir t.t. Tokie santykiai slegia, tad keistis sutuoktiniai sumano palikdami gimtuosius namus ir išvykdami už Atlanto. Tačiau filme puikiai atskleidžiama, jog dėl darnos santykiuose kalta ne gyvenamoji vieta…

Filmai apie paauglių depresiją

„Atskalūno laiškai“ (2012)

Užklupusi pirmoji meilė, draugo savižudybė, asmeninės psichinės ligos – štai toks šleifas velkasi paskui pagrindinį šio filmo herojų – gana naivų penkiolikmetį…

„Išgyventi vasarą“ (2018)

Jei domina filmai apie paauglių depresiją, šis puikiai tiks. Čia išvysite lietuvių aktorius. Didžiulio susidomėjimo tarptautiniu lygmeniu sulaukusiame filme gvildenamos bipolinio sutrikimo, užsisklendimo savyje problemos. Filmo juosta apima dviejų paauglių ir jaunos psichologės kelionę į pajūrį, kurios metu atsiskleidžia ir kita jaunuolių asmenybių pusė. Šviesi, jauki, netikėtumų kupina kelionė ir viso filmo metu rusenanti viltis.

Filmai apie depresiją atlieka reikšmingą šviečiamąją funkciją: jie informuoja, pamoko, leidžia įsijausti į kitų mintis, išvysti veiksmų pasekmes, kovos su depresija būdus ir kt.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite