Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

Gabrielius Landsbergis

Gabrielius Landsbergis – šiuo metu, ko gero, populiariausias ir itin plačiai aptarinėjamas jaunosios kartos Lietuvos politikas, dabartinis Seimo bei buvęs Europos Parlamento narys.

Trumpa Gabrieliaus Landsbergio biografija

Gabrieliaus Landsbergio gimimo data – 1982 m. sausio mėn. 7 d. (dabartinis amžius – 38 metai). Politiko tėvai – šalyje žinomi asmenys. Politiko tėvas Vytautas V. Landsbergis yra žinomas rašytojas, teatro bei kino režisierius, pastatęs daugiau nei dešimtį spektaklių ir režisavęs dar daugiau kino juostų. O mama G. Bukelytė yra filologė.

Gabrieliaus Landsbergio senelis Vytautas Landsbergis itin žymus ir gerbiamas Lietuvos politikas, visuomenininkas ir istorikas – profesorius Vytautas Landsbergis. Būtent jis 1990 metų kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, buvo išrinktas Aukščiausiosios Tarybos pirmininku ir vadovaujantis tuo metu galiojusia Laikinąja Konstitucija tapo valstybės vadovu. Profesorius net keturias kadencijas buvo išrinktas Seimo nariu, vienai jų paskirtas Seimo pirmininku, dvi kadencijas ėjo pilnateisio Europos Parlamento nario pareigas. Vytautas Landsbergis apdovanotas ne vienu aukščiausiu valstybinės reikšmės apdovanojimu: Vytauto Didžiojo ordino Didžiuoju kryžiumi, Vytauto Didžiojo ordinu su aukso grandine ir kitais. Profesorius taip pat itin iškilus bei nusipelnęs ir muzikos pasaulyje – baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją, buvo ilgametis Lietuvos kompozitorių sąjungos valdybos narys, gilinosi į M. K. Čiurlionio kūrybą.

G. Landsbergio išsilavinimas, studijos

G. Landsbergio išsilavinimo pradžia – Vilniaus Antakalnio vidurinė mokykla, kurioje jis įgijo vidurinį išsilavinimą. Politiko alma mater – Vilniaus universitetas, kur 2003 metais, baigęs šiuolaikinės istorijos studijas, G. Landsbergis įgijo bakalauro laipsnį. Aukštąjį mokslą tęsė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, kur 2005 metais įgijo tarptautinių santykių ir diplomatijos magistro laipsnį.

G. Landsbergio darbas ir politinė karjera

Karjerą Gabrielius Landsbergis pradėjo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje, kur iš pradžių ėjo projektų asistento ir darbo su diplomatiniu korpusu skyriaus atašė pareigas. Vėliau buvo paskirtas trečiuoju sekretoriumi Lietuvos Respublikos Prezidento protokolo skyriuje. 2007 metais kartu su šeima išvyko į Briuselį, kur ketverius metus Lietuvos Respublikos Ambasadoje Belgijos Karalystėje ėjo trečiojo sekretoriaus pareigas. Grįžęs į Lietuvą Gabrielius Landsbergis darbą tęsė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijoje, kur jam buvo patikėtos patarėjo pareigos Užsienio ir Europos Sąjungos reikalų skyriuje.

2014 metais Gabrielius Landsbergis pradėjo politinę karjerą – jo darboviete, rinkėjų valia, tapo Europos Parlamentas. Tiesa, vėliau politikas mandato atsisakė ir grįžo į Lietuvą, siekdamas stiprinti pasitikėjimą naujos kartos politika ir dirbdamas su partija Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). 2015 metais politikas buvo išrinktas ir paskirtas šios partijos pirmininku, o 2016 metais G. Landsbergio darboviete tapo Lietuvos Respublikos Seimas. Nuo 2020 metų jam patikėtos opozicijos pirmininko pareigos.

Gabrieliaus Landsbergio žmona ir vaikai

2000 metų rudenį Gabrielius Landsbergis Vilniuje vedė dabartinę savo žmoną Austėją Landsbergienę. Vestuvės vyko porai būnant gana jauno amžiaus, tuomet Gabrieliui buvo vos 18 metų, o jo žmonai – 23-eji. Gabrieliaus ir Austėjos Landsbergių šeimoje šiuo metu auga iš viso keturi vaikai (visi Austėjos ir Gabrieliaus Landsbergio vaikai pavadinti dvigubais vardais): sūnūs Augustas Gabrielius ir Vilhelmas Konstantinas bei dukterys Morta Sofija ir Gertrūda Elena.

Politiko žmona Austėja Landsbergienė taip pat itin veikli ir iniciatyvi moteris, užsiimanti edukologijos veikla. Pora susipažino Vilniaus universitete, kur tuo metu Austėja rašė bakalauro darbą, o ją konsultavo Gabrieliaus močiutė – profesorė Elena Nijolė Bukelienė. Vėliau A. Landsbergienė tęsė mokslus ir įgijo magistro laipsnį, studijavo Jungtinėse Amerikos Valstijose, Fremingemo Koledže, o 2010 metais apgynė disertaciją ir įgijo edukologijos mokslų daktarės laipsnį. 2016 metais nominuota ir išrinkta Lietuvos metų moterimi už „šalies švietimo sistemos supurtymą“. Austėja Landsbergienė įkūrė net dvi inovatyvias privačias vaikų ugdymo įstaigas: du filialus turinčią „Karalienės Mortos“ mokyklą ir net 16-oje skirtingų vietų veikiantį vaikų darželių tinklą „Vaikystės sodas“. Šių įstaigų veikla Lietuvoje pasitinkama itin džiugiai, mat alternatyvų nedaug, o čia vaikų ugdymas vykdomas itin inovatyviai ir profesionaliai. A. Landsbergienė gerąją praktiką šių įstaigų veiklai parsiveža ir iš už Atlanto – dalyvauja Kolumbijos universiteto (JAV) privačių mokyklų vadovų programoje, kvalifikaciją kelia įvairiuose JAV vykstančiuose vadovų mokymuose.

Politologai Gabrielių Landsbergį įvardina ne tik kaip jauną, bet ir kaip brandų politiką, tačiau be šių savybių daugelio dėmesį atkreipia ir politiko ūgis. Išskirtinai aukštam vyrui nenusileidžia ir jo sūnūs. Vyriausiasis Augustas Gabrielius ūgiu jau beveik pasivijo tėvą, tačiau politiko šeimoje svarbiausios yra dvasinės vertybės. Tėvai nuo pat mažų dienų savo atžaloms skiepija meilę tėvynei, o Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena yra ne ką mažiau svarbi šventė, nei kurio nors šeimos nario gimtadienis.

Gabrielius Landsbergis internete

Gabrielius Landsbergis itin aktyvus skaitmeninėje erdvėje, kur nuolat dalijasi savo mintimis, nuomone bei pastebėjimais. Politiką sekti galite šiuose socialiniuose tinkluose: Facebook, Instagram, LinkedIn.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu