Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!
Knygos apie depresiją

Knygos apie depresiją

Kaip įveikti depresiją? Šį klausimą kelia ne tik sergantieji, ne mažiau jis svarbus ir jų artimiesiems. Gydytojų konsultacijos, pagalba, tinkamai parinkti vaistai ar kitos gydymo priemonės neretai duoda puikių rezultatų, tačiau pagalbos ranką „ištiesti“ gali ir depresiją padedančios įveikti knygos. Realios istorijos, mokslu pagrįsti faktai, galimos išeitys – tai yra informacija, kuri gali labai svariai prisidėti prie pergalės kovoje su depresija ar tada, kai kovoja Jūsų artimas žmogus.

Daugiau

Vertingos knygos, jei norite padėti sau

Jei domina knygos depresijai gydyti, pateikiame kelias, kurios padės susivokti savo jausmuose, juos valdyti ir pasiūlys efektyvių kelių, kaip išbristi iš ligos.

Hilary Jacobs Hendel knyga „Tai ne visada depresija“

Siekiant susidoroti su šiuolaikinio gyvenimo iššūkiais labai svarbu suvokti savo jausmus. Tai padeda užkirsti kelią nerimui ir depresijai. Šioje knygoje autorė dalijasi labai vertingu metodu, kurį vadina Pokyčių trikampiu. Pastarasis yra puikus instrumentas, padedantis išlipti iš pasimetimo būsenos, pažinti savo jausmus, o pažinus ir lengvai juos valdyti. Knyga bus naudinga ir sergantiesiems, ir jų artimiesiems, ir drauge profesionalams. Skaitydami knygą sužinosite, kaip aptikti savo jausmus bei gynybinius mechanizmus, kuriuos naudojame nuo tų jausmų apsisaugoti; kaip rasti nerimo ištakas; kodėl vertingi visi jausmai: tiek geri, tiek keliantys skausmą ir t.t.

Alexander Lowen knyga „Depresija ir kūnas“

Knygos autorius – revoliucinio bioenergetinės psichoterapijos metodo kūrėjas. Knygoje pateikiamas gana įdomus ir vertingas požiūris, jog atliekant pratimus yra galimybė atkurti natūralią kūno laisvę. Metodo esmė – dirbant su kūnu drauge atlikti ir asmeninę psichoanalizę. Knygos autorius yra vienas didžiausių šio metodo šalininkų. Jis dirba psichiatru, eina Bioenergetinės analizės instituto direktoriaus pareigas.

Anot autoriaus, depresija susirgęs žmogus yra praradęs ryšį su savo kūnu, realybe. Daugelis skaičiusiųjų sutinka, jog knyga įkvepia ir pateikia kitokį požiūrį į ligą. Čia atskleidžiama, kaip atkūrus ryšį su savo kūnu, mokantis atpažinti emocijas galima įveikti depresiją.

Į lietuvių autorių geriausios knygos apie depresiją titulą pretenduoja ir Meilės Jančorienės-Rinkevičiūtės „Nerimo akmuo. 12 negirdėtų būdų depresijai, nerimui, stresui įveikti“

Knyga sulaukia daug puikių vertinimų. Įdomus ir knygos formatas – tai eksperimento tipo žurnalistinis tyrimas, kurio kertiniame taške atsiduria tikros sunkia depresijos forma sirgusios moters istorija.
Autorė subtiliai, aiškiai atskleidžia, kokia depresijos kilmė, kokie ligos simptomai, ar įmanoma ligą įveikti.
Knygos veikėja susitinka su įvairių gydymo krypčių specialistais: ir propaguojančiais tradicinius, ir netradicinius depresijos gydymo būdus. Skaitytoją įtraukia noras sužinoti, ar moteris atras jai tinkamiausią depresijos gydymo būdą, taip pat ar atras specialistą, kuris efektyviai pagelbės.
Ši knyga apie depresiją atskleidžia, kaip depresija gydoma skirtingais metodais, pavyzdžiui, akupunktūra, ajurveda, psichoterapija, net raganų burtais…

Jesse H. Wright, Monica Ramirez Basco knyga „Penki depresijos gydymo raktai“

Psichiatro ir psichologės parašytoje knygoje išsamiai pristatoma veiksminga penkis žingsnius apimanti programa, kuri padės įveikti depresiją. Knygoje pažeriama daug patarimų, kurių laikydamiesi žingsnis po žingsnio turėsite savąjį išgijimo planą, padėsiantį ištrūkti iš šios klastingos ligos pinklių bei vėl džiaugtis gyvenimu. Galite pasirinkti vieną iš penkių raktų (antidepresantų vartojimą, kognityvinę elgesio terapiją, natūralių preparatų vartojimą, dvasinį augimą, tvarių santykių kūrimą) arba jų derinį.

Dar daugiau įdomumo suteiks knygoje pateikiami pokalbiai, strategijos, patarimai, paskatinsiantys imtis problemos sprendimo.

Vertingos knygos, jei norite padėti artimajam

Niekada negalėsite padėti kitam, jei neturėsite pakankamo žinių bagažo apie tai, kas slegia kitą asmenį. Būtent todėl knygos apie depresiją yra orientuotos ir į pacientų artimuosius bei jų informuotumą.

Aaron Kheriaty knyga „Depresija“

Nors knyga tiks ir su liga susidūrusiems pacientams, tačiau ji bus nepaprastai vertinga sergančiųjų artimiesiems, kurių pagalba nepaprastai reikalinga. O tam, kad galėtumėte padėti, suprasti, būtina turėti pakankamai žinių apie ligą, jos ypatumus.

Ši knyga apie depresiją išsamiai pristato ligos tipus, čia analizuojamos genetinės, psichologinės bei kitos kilmės depresijos priežastys, aptariamos mokslu grįstos naujovės, taip pat skirtingos psichologinės terapijos, jų privalumai ir trūkumai gydant būtent šią ligą.

Arline Curtiss knyga „Brain-switch. Kelias iš depresijos“

Jei depresija serga Jums artimas žmogus (o galbūt liga kamuoja patį), turėtumėte žinoti, jog minčių kaitymas gali būti esminis raktas, padėsiantis visiems laikams išsivaduoti iš šios ligos gniaužtų. Anot knygos, depresija kyla dėl sutrikusios cheminių medžiagų pusiausvyros smegenyse, todėl minčių kaitymas yra vienas efektyviausių būdų, galintis padėti.

Kas yra minčių kaitymas? Tai paprasta mąstymo pratimų sistema, grįsta neurologiniais tyrimais bei smegenų kartografija. Taikant šią techniką mintis apie depresiją galima perkelti į kitą smegenų dalį. Teigiama, jog priešingai nei medikamentų ar psichoterapijos poveikiu, minčių kaitymo rezultatais galima džiaugtis akimirksniu.

Ši knyga gali būti puikus instrumentas padedant su depresija kovoti brangiems žmonėms.

Svarbu tai, jog nors knygos, gydančios depresiją, yra vertingos, visgi itin reikšmingas elementas yra paties žmogaus noras pasveikti.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu