
Tamsos poveikis psichinei sveikatai: kaip išgyventi lietuvišką žiemą?
Kodėl žiemą jaučiamės pavargę, mieguisti ir liūdni? Kaip tamsiuoju metų laiku išlikti žvaliems ir sveikiems?
Depresija yra sudėtinga žmogaus psichologinė liga, su kuria kovoti reikalinga pagalba, tačiau dažnai kyla klausimas: kur kreiptis dėl depresijos gydymo? Lietuvoje yra pakankamai daug tiek valstybinių, tiek privačių psichiatrijos klinikų, teikiančių pagalbą ir gydančių depresija sergančius pacientus. Taip pat nemokamą psichologinę paramą teikia keletas ne pelno siekiančių organizacijų.
Kodėl žiemą jaučiamės pavargę, mieguisti ir liūdni? Kaip tamsiuoju metų laiku išlikti žvaliems ir sveikiems?
„Depresija suserga apie 10–15 proc. visų pagimdžiusiųjų, o dar apie 20–30 proc. moterų nesikreipia pagalbos, nors nuolat jaučiasi blogai.
Dr. Vaida Asisi – Austrijoje sertifikuota klinikinė ir sveikatos psichologė, daugelį metų dirbanti klinikinį darbą.
Depresija – ne psichiatrijos, o visos visuomenės reiškinys.
Kiekvieną dieną žmogus susiduria su išorinėmis aplinkos įtakomis ir savo vidinės būsenos išgyvenimais, kurie sukelia įvairias reakcijas.
Psichologų teigimu, tiek savižudybės, tiek bandymo atvejai paliečia mažiausiai dešimt artimoje aplinkoje esančių žmonių – šeimos narius.
Kaip atpažinti ir nemedikamentinėmis priemonėmis gydyti depresiją, klausiame „Depresijos gydymo centro“ įkūrėją.
Krizę išgyvenančioms netikėtai pastojusioms moterims padėti pasiryžęs prieš ketverius metus įsteigtas Krizinio nėštumo centras.
Viena iš įstaigų Vilniuje, į kurią galima kreiptis dėl profesionalaus depresijos gydymo yra Depresijos gydymo centras. Jame teikiamos psichologų konsultacijos gyvai ir internetu. Konsultacijos kaina – 45 eur.
Depresijos gydymo centras taip pat siūlo Be depresijos pagalbos sau internetu gidą – 10 savaičių savipagalbos programą internetu.
Taip pat gydymo įstaigoje galima pasirinkti iš trijų terapijų. Šviesos terapijos programos kaina gali būti nuo 260 iki 380 eur. Dailės terapijos pirmos konsultacijos kaina – 40 eur, kitų – 35 eur. Kūno ir judesio terapija, kurios pirmos konsultacijos kaina – 40 eur, kitų – 35 eur.
Dėl depresijos gydymo Kaune galima kreiptis į Respublikinę Kauno ligoninę, kurioje yra depresijų gydymo skyrius. Ligoninėje teikiamos paslaugos: individuali ir grupinė psichoterapija, psichosocialinė reabilitacija: socialinių darbuotojų, med. psichologo konsultacijos, kineziterapija, šviesos ir spalvų terapija, relaksacija.
Pagalbos dėl depresijos gydymo Klaipėdoje galima kreiptis į Klaipėdos psichikos sveikatos centrą. Centre teikiamos tiek mokamos, tiek nemokamos paslaugos.
Daugiau informacijos apie depresijos gydymo centrus Lietuvoje rasite čia.
Jaunimo linija teikia psichologinę pagalbą ir emocinę paramą depresija sergantiems jauniems žmonėms. Pagalba telefonu teikiama visą parą telefonu – 8 800 28888, taip pat kreiptis pagalbos galima elektroniniu laišku ar pasikalbėti internetu.
Pagalbos moterims linija į kurią visą parą gali kreiptis dėl psichologinė pagalbos ir paramos depresijos simptomus jaučiančios moterys telefonu – 8 800 66366, el. paštu bei pokalbiais internetu, kurie veikia sekmadieniais, pirmadieniais ir antradieniais nuo 17 val. iki 21 val.
„Vaikų liniją“ taip pat teikia nemokamas konsultacijas telefono numeriu 116 111 kasdien nuo 11 iki 23 val. Taip pat galima rašyti laišką ar nuo 18 iki 23 val pasikalbėti internetu.
Vilties linija yra emocinės paramos suaugusiesiems tarnyba. Ji teikia anonimišką ir nemokamą psichologinę pagalbą visą parą telefonu – 116 123 ir el. paštu – [email protected]. Taip pat galim pasikalbėti gyvai adresu Džiugo g.6, Telšiai.
Nemokama linija Doverija yra skirta paaugliams ir jaunimui. Pagalba teikiama telefonu – 8 800 77277, kasdien nuo 16 iki 19 val. Taip pat rusų kalba.
Teikiama psichologinė pagalba krizes išgyvenantiems žmonėms. Konsultacijos galimos per Skype ir Facebook Messenger, taip pat telefonu +370 640 51555, darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val.
Taip pat Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Baisogaloje, Kupiškyje ir Plungėje veikia nemokamą psichologinę pagalbą nusižudžiusiųjų artimiesiems teikiančios savitarpio pagalbos grupės.
Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.
Norite prisidėti prie pokyčių?