Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.
Skyrybos: nuo ko pradėti?

Skyrybos: nuo ko pradėti?

Prisiekdamos meilę kone visos poros tikisi drauge nugyventi iki „kol mirtis išskirs“. Tačiau realybėje santuokos pasaka ir santykių darna ne visuomet tęsiasi taip ilgai. Gaila, bet šiandieninės realijos rodo, jog itin didelis procentas porų anksčiau ar vėliau po tuoktuvių pasuka skirtingais keliais. Skyrybos yra nemalonios nei teisine, nei emocine, psichologine prasme, nes kiekvienas santykių nutraukimas (net jei tai poros bendras nutarimas) palieka tuštumą, randų, nusivylimų, neišpildytų lūkesčių, apmaudo ir paprastai vieną ar daugiau sudaužytų širdžių...

Daugiau

Skyrybos gali būti:

· bendru abiejų sutuoktinių sutarimu;
· vieno sutuoktinio prašymu;
· vieno sutuoktinio prašymu dėl kito sutuoktinio kaltės;

Nors skyrybos nėra gerai, tačiau iš blogybių mažiausia būtų skyrybos bendru abiejų sutuoktinių sutarimu. Toks variantas leis išsiskirti daugiau ar mažiau taikiai, o pats procesas bus kur kas pigesnis ir spartesnis nei kitais atvejais.

Skyrybų pradžia

Šis etapas yra vienas sunkiausių. Pirmiausia, sudėtinga jam ryžtis. Antra, visgi skyrybas patiriame tikrai ne kasdien, todėl procesas apipintas nežinomybe, galybe klausimų ir dvejonių. O tai neretai būna priežastis, kodėl skyrybos yra atidėliojamos.

Galbūt dar ne viskas prarasta?

Skyrybų pradžia yra ne tada, kai pateikiate dokumentus nutraukti santuoką, bet tada, kai priimate tokį sprendimą. Visgi pirmiausia sutuoktiniams rekomenduojama nepriimti skubotų sprendimų. Jei tai poros bendras nutarimas, galbūt yra šansų jį pakeisti ir pabandyti kurti santykius toliau? Jei pora apsisprendusi tvirtai, tuomet reikia pasirūpinti reikiamais dokumentais ir nuspręsti, ar santuokos nutraukimo procedūrą tvarkysite patys, savo jėgomis, ar pasikliausite skyrybų advokatu ir jo pagalba.

Kokiu dokumentus reikia pateikti?

Skyrybų procesui pradėti pateikiami tokie dokumentai:

· prašymas dėl santuokos nutraukimo, pasirašytas vieno ar abiejų sutuoktinių – priklausomai nuo to, ar santuoką prašoma nutraukti vieno, ar abiejų sutuoktinių sutikimu;
· santuokos liudijimas (originalas);
· vaikų gimimo liudijimų kopijos, jei sutuoktiniai turi atžalų;
· pažymos apie nekilnojamąjį turtą;
· pažymos apie turimas transporto priemones;
· duomenys apie skolas;
· jei santuoka nutraukiama bendru sutarimu, tai reikalinga abiejų sutuoktinių pasirašyta sutartis dėl santuokos nutraukimo pasekmių;
· sutuoktinių asmens dokumentų kopijos.

Santykių nutraukimas: skirtis savo jėgomis ar pasirinkti skyrybų advokatą?

Paprastai jei santuokos nutraukimas nėra poros bendras nutarimas, tai abi šalys samdosi skyrybų advokatus. Tiesa, galimas variantas, kai sutuoktiniai santuoką nutraukti nori savo jėgomis. Tačiau advokato samdymas yra kur kas patrauklesnis, nes daug rūpesčių nusimesite nuo savų pečių. Skyrybų advokatas yra ta figūra, kuri įneša aiškumo, padeda, pataria ir ant savo pečių užsimeta itin didelį kiekį įvairiausių su poros skyrybomis susijusių niuansų.

Kodėl verta rinktis advokatą? Ilgametę patirtį turintis profesionalas racionaliai įvertins kliento situaciją, remsis įstatymais bei pasiūlys tinkamiausią ir kliento interesus maksimaliai atitinkančią santuokos nutraukimo strategiją.

Skyrybų atveju privalu pasidalyti bendrai užgyventą turtą ir nuspręsti dėl nepilnamečių vaikų gyvenamosios vietos (su kuriuo iš tėvų jie liks gyventi) bei jų išlaikymo dydžio. Dar vienas niuansas – kaip žinoti, ar tai naudinga? Toks klausimas neretai kyla pasiturintiems sutuoktiniams, turintiems verslą, nemažai nekilnojamojo ir kilnojamojo turto. Turto dalybos skyrybų procese tampa vienu didžiausių ginčų objektų. Tiek dalijantis vaikų globą, tiek ir turtą skyrybų advokatas bus labai naudingas.

O skyrybos be advokato paprastai pasirenkamos dėl finansinių sumetimų – laikantis pozicijos, kad taip bus pigiau. Tačiau jei santykių nutraukimas vyksta ne bendru sutarimu, tai tikėtina, kad išsiskirti greitai nepavyks. Šis procesas, galimai, kainuos nemažai piniginių išlaidų, taip pat laiko, kantrybės ir sveikatos. Tokiais atvejais ilgalaikėje perspektyvoje skyrybos su advokatu gali būti naudingesnis pasirinkimas.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite