Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.
Skyrybų priežastys

Skyrybų priežastys

Skyrybos yra sudėtingas, finansinių resursų ir daug nervų kainuojantis procesas, kuris bet kada gali pakrypti netikėta linkme. Turto dalybos, vaikų globos ir išlaikymo paskirstymas, bet kada galinti paversti teismo salę karo lauku, tad kokios priežastys lemia sprendimą paduoti prašymą skyryboms?

Dažniausiai įrašomos skyrybų priežastys

Galutinai nusprendus, jog laikas su partneriu pasukti skirtingais keliais, ryžtamasi pradėti skyrybų procesą. Pildant santuokos nutraukimo dokumentus tenka įrašyti ne tik asmeninius duomenis, bet ir skyrybų priežastį. Vienos agentūros ElitePartner.de atliktos besiskiriančių vyrų ir moterų apklausos rezultatai parodė, kokios skyrybų priežastys statistiškai nurodomos dažniausiai.

  1. Mes nutolome vienas nuo kito (37 proc.);
  2. Buvome pernelyg skirtingi (30 proc.);
  3. Vienas dėl partnerio stengėsi daugiau nei kitas (26 proc.);
  4. Turėjome skirtingą artumo ir laisvės poreikį (25 proc.);
  5. Negalėjome susikalbėti (23 proc.);
  6. Vienas iš mūsų buvo neištikimas (21 proc.);
  7. Neliko seksualinio gyvenimo (19 proc.);
  8. Nebeturėjome bendrų tikslų (17 proc.);
  9. Nebeliko abipusės paramos (16 proc.);
  10. Vienas iš mūsų įsimylėjo kitą (15 proc.).

Vis dėlto šiomis paprastomis ir populiariomis eilutėmis dažnai manipuliuojama, panaudojant jas tik tam, jog langelis neliktų tuščias.

Tikrosios skyrybų priežastys

Išsamiau panagrinėjus skyrybų pretekstus gana nesunku pastebėti, jog bendrais bruožais skyrybų priežastis galima priskirti vienai ar kitai kategorijai. Dažnai tokiomis kategorijomis išskiriami pinigai, intymumo trūkumas, neištikimybė, smurtas ir priklausomybės, nesuderinamumas, fizinė išvaizda, santuoka ankstyvame amžiuje, santuoka dėl netinkamų priežasčių, komunikacijos stoka, lygybės stoka ir tapatybės praradimas. Vis dėlto santykių nutraukimo klausimas dažniausiai yra pakankamai jautrus ir nėra vienos paprastos ir vienareikšmės priežasties, kuria galima būtų paaiškinti, kodėl santuokos išyra. Neretai skyrybas lemia vienas prie kito prisidedantys veiksniai, o visos priežastys yra susijusios.

Viena iš pradinių ir pamatinių santuokos nutraukimo priežasčių išlieka bendravimo ir vienas kito supratimo stoka. Nesugebėjimas sėkmingai komunikuoti, ir dėl to kylantys nuolatiniai barniai, dažniausiai nutolina sutuoktinius, todėl kenčia jų intymūs santykiai, taigi vienas ar kitas partneris nusprendžia ieškoti šilumos ir supratimo kitur, kas pasekoje gali nuvesti iki neištikimybės.

Pinigai taip pat dažnai tampa akstinu santykių lavinai. Ne paslaptis, jog nepritekliuje gyvenančiose šeimose dažnai pasitaiko smurto ir alkoholizmo atvejų, tad pinigų stygius ir sunkus gyvenimas siejasi su priklausomybėmis ir smurtu. Kita vertus, dideli pinigai, kuriuos valdo vienas partneris gali tapti lygybės stokos ir kito tapatybės praradimo priežastimi, kuri vėlgi siejasi ir su komunikacijos stoka. Šeimą išlaikantis asmuo gali tapti tarsi vergvaldžiu, manančiu, jog jis yra šeimoje svarbiausias, būtent jo žodis turi būti paskutinis net kalbant apie tokius asmeninius dalykus kaip partnerio karjera ar išsilavinimas. Kartais tokiose šeimose pasitaiko net ir smurto atvejų. Pinigai taip pat dažnai yra netinkamas, vien materialine gerove ir išnaudojimu paremtas motyvas santuokai, kai jaunos merginos teka už pasiturinčių, dažnai į tėvus ar net senelius tinkančių vyrų.

Dar viena skyrybų priežasčių grandinė prasideda nuo santuokos sudarymo per anksti. Į tai galima žvelgti per dvi prizmes: santuoką ankstyvame amžiuje arba impulsyvią santuoką. Dažnai santuokos ankstyvame amžiuje priežastis tampa netikėtas nėštumas ar kitos priežastys. Tokiu atveju santuoka sudaroma iš reikalo, nelabai suprantant, ką reiškia toks įsipareigojimas. Taip pat neretai ankstyvame amžiuje ar pradinėje santykių stadijoje partneriai žvelgia vienas į kitą kupinomis idealizmo akimis ir praleidžiame raudonas vėliavas, būtent jau santuokinio gyvenimo kartu eigoje geriau pažįstant partnerį, greitai išryškėja veiksniai, komplikuojantys santykius, pasibaigiančius skyrybomis.

Tai tik kelios dažniausios skyrybų priežasčių rinkinio variacijos. Visgi nenustačius, kodėl santykiai nebeteikia džiaugsmo ar prarado pirminę ugnelę, nesiekiant spręsti problemas, kažką pakeisti, pabandyti pasistengti vienam dėl kito, santykius seka viena pasekmė – iširusi santuoka, dėl kurios gali nukentėti ir visiškai nekalti šeimos nariai – vaikai.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite