
Vinco Mykolaičio-Putino „Dienoraštį 1938–1945“ perskaičius
Visko tiek daug, kai rašo asmenybė, XX a. centrinė figūra. Daug pamatyta, pajausta, užfiksuota, bet ir sintetinta, numatyta.
Visko tiek daug, kai rašo asmenybė, XX a. centrinė figūra. Daug pamatyta, pajausta, užfiksuota, bet ir sintetinta, numatyta.
Pokalbis su rašytoja apie biografinio romano subtilybes, netikėtas V. Mykolaičio-Putino asmenybės atodangas.
Knygos „Vincas Mykolaitis-Putinas. Dienoraštis, 1938–1945“ (sudarė Virgilija Stonytė) recenzija.
„Jaučiu klasikui keistą artumą – mes abu suvalkiečiai iš senosios jotvingių žemės“, – teigia knygos autorė.
Gal todėl, kad apylinkės buvo ne tiek išvaizdžios, būsimąjį rašytoją traukė aukščiausias apylinkės kalnas – Krušakalnis.
V. Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejaus istorijos: apie Putino uždarumą ir kartu gebėjimą įsitraukti, daryti poveikį kitiems.
„Mylima Ly“ – taip švelniai kreipėsi laiškuose į žmoną Emiliją rašytojas Vincas Mykolaitis-Putinas, pasirašydamas „Tavo Vy“.