Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.
Vinco Mykolaičio Putino muziejus

Vinco Mykolaičio-Putino muziejus

Vinco Mykolaičio Putino muziejus

Vincas Mykolaitis Putinas lietuvių literatūroje pelnytai yra viena ryškiausių asmenybių. Tai kunigystės atsisakęs kunigas, savo romanais ir poezija garsus rašytojas, dėstytojas, profesorius...

Ne veltui jo kūryba mėgiama iki šiol. Tai autorius, įspraudęs vieną ryškiausių pėdsakų mūsų šalies literatūroje savo unikaliais, ryškiais darbais: romanais ir poezija. Bet įdomi ne tik rašytojo kūryba ir visas kūrybinis kelias, jo vingiai, turtingas palikimas, tačiau ir rašytojo asmeninis gyvenimas: nuo gimimo valstiečių šeimoje, mokslų Seinų kunigų seminarijoje, rašytojo kelio pradžios, kunigystės atsisakymo, šeimos sukūrimo ir pan. Besidomintys V. Mykolaičio-Putino gyvenimu ir kūryba gali apsilankyti unikalioje vietoje – memorialiniame muziejuje-bute.

Daugiau

Šiame muziejuje Jūsų dėmesio laukia trys memorialiniai kambariai: rašytojo darbo kabinetas, miegamasis ir svetainė. Dabartinėje svetainėje anuomet dažnai apsistodavo Mykolaičių bičiuliai, giminaičiai, tai buvo ir V. M. Putino žmonos Emilijos darbo erdvė, vėliau ši patalpa tapo svečių priėmimo, šeimos pietų ir asmeninių švenčių vieta. Miegamajame muziejaus lankytojus pasitinka išlikusios lovos, spintelės šalia lovų, drabužių spinta, kėdės, skrynia, ant stalelio net eksponuojami vaistų buteliukai, mat V. M. Putinas buvo linkęs dažnai peršalti.

Visgi labiausiai muziejaus svečius domina darbo kambarys. Itin žavi šioje erdvėje atkurta autentika alsuojanti aplinka, todėl aiškiai galima išvysti, kaip gyveno šis garsus rašytojas ir kur gimė jo darbai. Teigiama, kad V. M. Putinui itin svarbi buvo griežta dienotvarkė, o įsijautęs į rašymo procesą nejusdavo skriejančio laiko – galėdavo dirbti iki išnaktų. Jo rašomasis stalas visada būdavo nukrautas rankraščiais, knygomis. Čia muziejaus lankytojai turi išskirtinę progą pamatyti rašymo mašinėlę, kurią lietė garsiojo autoriaus pirštai ir kuria naudojantis gimė ne vienas iki šiol žinomas V. M. Putino kūrinys.

Įdomūs faktai – be įprastų rašytojui ir jo darbo procesui svarbių atributų, kabinete yra užuomina ir apie dar vieną autoriaus pomėgį – muziką. Čia pamatysite patefoną, mat rašytojas mėgo muziką, turėjo visai nemažą plokštelių kolekciją.

Memorialas leidžia apžvelgti nemažą pluoštą asmeninių V. M. Putino daiktų. Tai – nuotraukos, radijo aparatas, paveikslai, suvenyrai ir pan.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite