Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.
Vytautas V. Landsbergis

Vytautas V. Landsbergis

Vytautas žinomas kaip poetas, rašytojas, publicistas, vaikų knygelių autorius, kino bei teatro režisierius. Nemažai kūrybinių vaidmenų ir visi jie atliekami nepriekaištingai.

Trumpa biografija

Vytautas V. Landsbergis gimė 1962 metų gegužės 25 dieną Vilniuje. Tėvas – Vytautas Landsbergis, o motina – Gražina Ručytė-Landsbergienė. Vytauto V. Landsbergio tėvas puikiai žinomas lietuvių politikas, visuomenininkas, gimęs 1932 metų spalį ir aktyviai dalyvavęs mūsų šalies politinėje veikloje.

Vytautas V. Landsbergis mokėsi Antano Vienuolio vidurinėje mokykloje Vilniuje, vėliau baigė lietuvių filologijos studijas Vilniaus universitete. Tuo mokslai neapsiribojo – išsilavinimą papildė kino režisūros studijos Tbilisio teatro institute, nors studijos čia nebuvo baigtos dėl kilusio pilietinio karo. Todėl Vytautas V. Landsbergis, turėjęs palikti Gruziją, išvyko tęsti mokslų kitur – į J. Meko Anthology Film Archives Niujorke. Dar vėliau studijavo Lenkijoje.

Nuo 1989 metų Vytautas kuria dokumentinius filmus.

Vienerius metus (nuo 1992 iki 1993 metų) Vytautas V. Landsbergis buvo žurnalo „Veidas“ kultūros skyriaus vedėjas.

Vytauto gyvenime yra ir muzikinis kelias – priklausė folkloro grupei „Ratilio“, pats kuria dainas ir jas dainuoja – vienas arba su žmona Ramune. Vytauto V. Landsbergio muzika, pačiam pritariant gitara, yra karo, meilės tematika, dainos lyriškos, dominuoja romansai, baladės.

Vytauto V. Landsbergio profesinė veikla

Lietuvai atgavus nepriklausomybę Vytautas V. Landsbergis ėmėsi archyvinių tautinių filmų kūrybos. Jo filmų sąrašą gana sparčiai pildė filmai apie partizaną Juozą Lukšą Daumantą, visiems puikiai žinomą krepšininką Arvydą Sabonį, režisierių Joną Meką, poetą Henriką Nagį ir daug kitų šviesių Lietuvos asmenybių. Per penkiolika kinematografinės kūrybos metų Vytautas V. Landsbergis savo portfolio papildė lygiai tiek – 15 – dokumentinių filmų.

2002 metais žiūrovų širdis užkariavo ir pirmas autoriaus vaidybinis filmas, skirtas vaikams, – „Jonukas ir Grytutė“.

Kaip rašytojas Vytautas V. Landsbergis daugiausia žinomas dėl daugybės mažiesiems skaitytojams parašytų pasakojimų. Greičiausiai daugeliui teko girdėti „Rudnosiuko istorijas“, 1994 metais išrinktą geriausia metų knyga vaikams, „Arklio Dominyko meilę“, geriausia metų knyga vaikams tapusią 2004 metais, taip pat „Obuolių pasakas“, „Angelų pasakas“, „Pelytę Zitą“, „Tinginių pasakas“, „Kiaušinių pasakas“, „Arklio Dominyko kelionę į žvaigždes“, „Obuolių pasakas ir kriaušių“, „Varlę Bunkeryje“ ir daugelį kitų šmaikščių, pamokančių, įdomių istorijų vaikams ir ne tik.

Vytauto V. Landsbergio spektaklių sąrašas ne mažiau įspūdingas: „Kelionė į Pasaulio galą“ (1993 m., Lėlės teatras), „Kalėdų bobutės pasaka“ (2001 m., Keistuolių teatras), pagal I. Bergmaną pastatyta „Intymi išpažintis (2003 m., Šiaulių dramos teatras), pagal B. Vijano romaną drauge su A. Ališausku pastatytas „Lelijos romansas“ (2004 m., Šiaulių dramos teatras), nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Versmė“ geriausio vaikams skirto spektaklio titulą laimėjusi „Pelytė Zita“ (2005 m., Keistuolių teatras), „Kiauliaganys“ (2005 m., Kauno dramos teatras), „Eglė Žalčių karalienė“ (2006 m., Klaipėdos dramos teatras), „Briedis Eugenijus“ (2008 m., Domino teatras), „Atėjau, pamačiau, nugalėjau“ (2011 m., Laimingi žmonės) ir daug kitų.

O kur dar autoriaus dainos – parašytos ir įdainuotos!.. Kone visas dainas galite paklausyti Youtube kanale.

Vytauto V. Landsbergio šeima

Vytautas Landsbergis jaunesnysis vedė vienąkart – jo sutuoktinė yra Ramunė Bartininkaitė. Jiedu susilaukė penkių vaikų: sūnų Gabrieliaus ir Jono bei dukterų Elenos, Julijos ir Severijos. Vytauto V. Landsbergio sūnus Gabrielius Landsbergis yra bene žinomiausias iš jo vaikų. Tai politikas, buvęs Europos Parlamento narys, nuo 2015 metų einantis TS-LKD pirmininko pareigas, o 2020 metais išrinktas ir opozicijos pirmininku.

Šiandien Vytautas V. Landsbergis džiaugiasi jau ir senelio vaidmeniu, kadangi turi ne vieną anūką.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite