Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2013 03 29

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Vilniečiai galės pajusti tikrą muzikos energijos sprogimą

Styginių ansamblis „NI&Co“

Balandžio 12 d. (penktadienį), 19 val. Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2) vilniečiai turės unikalią galimybę išgirsti itin retai Lietuvoje koncertuojantį, dažnai „tikraisiais muzikos ekstremalais“ vadinamą styginių ansamblį „NI&Co“.

Vilniečiai ir miesto svečiai tą vakarą galės pajusti tikrą muzikos sprogimą, mat, tai – koncertas iš ciklo „Muzikos energija“, kuris balandžio mėnesį vyks šiame sostinės muziejuje, tapusiame netradicine renginių vieta. Muzikos energija – tai visiškai nauja energijos rūšis, kuri yra ekologiška, nesekina žemės išteklių, šildo žmones ir daro juos laimingesniais.

Vieną iš savo originalių koncertinių programų jau balandžio 12 d. „NI&Co“ pristatys Vilniaus publikai, paskutinį kartą Lietuvoje ansamblis koncertavo praėjusių metų gruodį, menų fabrike „Loftas“.

Styginių ansamblis „NI&Co“ pasaulyje žinomas, kaip itin netradiciškai atliekantis šiuolaikinę akademinę minimalistinę muziką. Vokietijos dienraščiai „NI&Co“ muzikos atlikimą apibūdina, kaip „anksčiau niekur nematytą ir neįtikėtinai originalų“.

Kolektyvo vadovo, kompozitoriaus Gedimino Gelgoto kūrinių premjeros Berlyne laikomos sensacingomis, o dėl savo grojimo kokybės ir tikslumo, atraktyvumo, „NI&Co“ ansamblis muzikos kritikų gretinamas su moderniausiomis „Apple“ technologijomis.

„Po jaudinančio dviejų valandų koncerto, dabar mes žinome: lietuviai muzikantai, pasivadinę „NI&Co“ vardu, pristato šiuolaikinę minimalistinę, eksperimentinę muziką, ir jie pačius sudėtingiausius savo repertuaro kūrinius atlieka mintinai. Jie pasižymi niekur anksčiau nematytu atlikimo braižu, jų pasirodymuose judesys, išraiškos ir dirigavimo gestai organiškai susijungia su atliekama muzika.

Jų muzikos atlikimo jėga yra užimanti kvapą, o kokybė – briliantinė“, – teigia muzikos kritikas E. Ochs, Vokietijos leidinyje „Ostseezeitung“, 2012 m.
2013-ieji metai kolektyvui „NI&Co“ – kaip niekad intensyvūs. Praeitą mėnesį koncertuota Londono ir Berlyno koncertų salėse, o iki rudens numatomi pasirodymai įvairiuose festivaliuose Vokietijoje, Švedijoje, Austrijoje, Lenkijoje, koncertai Jungtinėse Valstijose – Niujorke ir Los Andžele.

Kovo pradžioje televizijoje ir internete „NI&Co“ pristatė vaizdo klipą „Everyday More (And End)“, kuriame gvildenama šiuolaikinės visuomenės itin aktyvaus ir dažnai besaikio vartojimo tema. Šiuolaikinės minimalistinės muzikos mylėtojai vaizdo klipą gali matyti internetiniame „Youtube“ kanale.  

Reta proga išgirsti ansamblį „NI&Co“ Lietuvoje – Energetikos ir technikos muziejuje, Vilniuje (Rinktinės g. 2), balandžio 12 d., penktadienį, 19 valandą.

Bilietus platina: bilietai.lt

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite