
2026-08-26 | 17:33
Vidutinis skaitymo laikas:
Prezidentas: dėl naujo ES biudžeto turime siekti sutarimo iki šių metų pabaigos
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad susitarimas dėl būsimojo 2028–2034 metų Europos Sąjungos (ES) biudžeto turėtų būti pasiektas iki šių metų pabaigos.
„Susitikime daug dėmesio skyrėme būtent 2028–2034 metų ES daugiametei finansinei perspektyvai ir programai. Sutinkame, kad dėl jos turime siekti susitarimo dar šiais metais – iki jų pabaigos“, – po susitikimo su Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininku Antonio Costa (Antoniju Košta) trečiadienį Vilniuje žurnalistams sakė prezidentas.
Taip pat žiūrėkite ir klausykite:
Jis pabrėžė, kad nauji Europos iššūkiai negali būti sprendžiami silpninant tai, „kas jau dešimtmečius stiprina Europos Sąjungą“ – Sanglaudą, Bendrąją žemės ūkio politiką ir valstybių konkurencingumą.
„Lietuvai ypač svarbu, kad būsimas biudžetas atspindėtų visiškai pasikeitusią saugumo realybę“, – teigė prezidentas.
„Rytinės Europos Sąjungos valstybės patiria tiesioginį Rusijos karo ekonominį ir saugumo poveikį. Susiduriame su didesnėmis investavimo sąnaudomis, papildomais kritinės infrastruktūros apsaugos poreikiais, nuolatinėmis hibridinėmis atakomis, todėl rytinio Europos Sąjungos flango stiprinimas turi būti aiškiai matomas ir būsimame Europos Sąjungos biudžete“, – pridūrė šalies vadovas.
Anot prezidento, taip pat reikia didinti finansavimą Europos gynybai, kariniam mobilumui ir strateginės infrastruktūros apsaugai.
EVT pirmininkas taip pat pažymėjo, kad susitarimas dėl naujo ES biudžeto turi būti pasiektas šiemet.
„Kad užtikrintume, jog nenutrūktų Europos Sąjungos finansavimas mūsų ūkininkams, verslams, studentams, kitiems paramos gavėjams 2028 metams, turime pasiekti susitarimą iki šių metų pabaigos“, – Prezidentūroje kalbėjo A. Costa.
„Kitas biudžetas turi atspindėti šių sudėtingų laikų, kuriuose gyvename, poreikius. Konkurencingumas, pramonės pertvarka, gynyba, saugumas ir strateginis atsparumas turi būti pačiame viso to centre“, – pridūrė jis.
Pasak EVT pirmininko, naujasis biudžetas ir toliau turi remti sanglaudos bei žemės ūkio politiką: „Siekiant rasti pusiausvyrą tarp tradicinių prioritetų ir atsako į naujus iššūkius, biudžeto struktūra ir išlaidų kategorijos atrodys visiškai kitaip nei ankstesniuose biudžetuose.“
„Visą tai turime finansuoti neviršydami turimų ribotų išteklių, būtent todėl subalansuotas ir ambicingas vadinamųjų naujų nuosavų išteklių, naujų Europos Sąjungos pajamų šaltinių paketas bus esminė bendro susitarimo dalis“, – Vilniuje teigė A. Costa.
Ačiū, kad esate kartu!
Šiandien perskaitėte 1 straipsnį.
Žemiau esanti juosta rodo surinktą paramos dalį. Ji atspindi, kiek lėšų mums dar reikia uždirbti iš reklamos bei pardavimų, kad galėtume ir toliau leisti Bernardinai.lt.
Rugpjūčio MĖNESIO TIKSLAS:
Jau surinkome: 4073.44 Eur (16%)
Skirtingai nei daugelis kitų žiniasklaidos priemonių, „Bernardinai.lt“ neturi turtingų savininkų, užsienio fondų ar politinių užtarėjų. Mūsų modelis kitoks – mes priklausome tik savo skaitytojams. Tai reiškia, kad mūsų redakcija negali būti nupirkta ar paversta kieno nors ruporu.
Mūsų misija – laisva, krikščioniškomis vertybėmis grįsta žurnalistika ir atviras turinys visiems. Štai trys priežastys, kodėl verta mus paremti jau šiandien:
- Turinys be sienų: mes neturime užrakintų ir tik prenumeratoriams prieinamų straipsnių (angl. paywall), nes tikime, kad šviesa ir tiesa turi būti prieinamos kiekvienam, nepriklausomai nuo pajamų.
- Nepriklausomybė: už Jūsų paramą tiesiogiai apmokamas žurnalistų ir autorių darbas, leidžiant mums rašyti drąsiai ir atvirai.
- Tai kainuoja nedaug: kasmėnesinė parama kainuoja mažiau nei vienas kavos puodelis kavinėje, bet sukuria didžiulę vertę Lietuvos visuomenei.
Jei norite, kad naujienos būtų paremtos vertybėmis, o ne diktuojamos savininkų ar kitų asmenų siaurų interesų – pasirinkite kasmėnesinės paramos sumą ir tapkite mūsų rėmėju!
Ruošiatės į užsienį? Naršykite pigiau su „MoreMins eSIM“. Su kodu BERNARDINAI gaukite 50% nuolaidą (1 GB vos nuo 0,99 €), o dalis sumos atiteks portalui.
Užsisakyti eSIM su nuolaidaSąskaitos nr.: LT06 7044 0600 0598 4890
Gavėjas: VŠĮ Bernardinai.lt
Banko kodas: 70440 | SWIFT (BIC): CBVILT2X
Įmonės kodas: 300671187
Adresas: Maironio g. 10, LT-01124 Vilnius






