Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!
Depresija vyrams

Depresija vyrams

Prakalbus apie depresiją daugelis nejučia, tarsi nerašytą taisyklę, ją sieja su moterimis, tačiau ši problema ne mažiau aktuali ir stipriosios lyties atstovams. Vyrai depresija serga irgi labai dažnai, tik taip pat dažniau tai ir slepia ar ignoruoja bei nepripažįsta.

Kokie vyrų depresijos simptomai?

Depresijos simptomai vyrams ir moterims beveik nesiskiria. Dažnai vyrai skundžiasi prasta miego kokybe, kaltės jausmu, liūdesiu, apatija, nenoru bendrauti ir kitais emociniais bei fiziniais simptomais. Tiesa, didesnis skirtumas tarp vyrų ir moterų yra tas, jog vyrai sirgdami depresija verkia mažiau, tačiau vyrams dažniau pasireiškia agresija, pyktis, dėmesio koncentracijos stoka. Neretai depresija sergantys vyrai elgiasi rizikingai, pradeda vartoti alkoholį ar net narkotikus, nerodo noro bendrauti su šeima, apleidžia anksčiau dominusias veiklas, skundžiasi energijos stoka.

Vyrų depresijos gydymas: svarbu pradėti kuo anksčiau

Kartais vyrų patiriamas stresas / nuovargis nesukelia įtarimų ir todėl liga nediagnozuojama iškart. Tačiau būtent tai gali būti pirmieji simptomai. Labai svarbu kuo anksčiau atpažinti, diagnozuoti ir pradėti gydyti vyrų depresiją, nes tai neleis pereiti į sunkesnę ligos formą, ženkliai pagerins gyvenimo kokybę, suteiks progą sparčiau išsivaduoti iš depresijos gniaužtų ir vėl džiaugtis mėgiamomis veiklomis, artimųjų draugija, bendravimu ir gera gyvenimo kokybe.

Vyrų depresijos gydymas paprastai remiasi antidepresantų skyrimu, taip pat psichoterapija bei kitais būdais, pavyzdžiui, šviesos terapija, muzikos terapija.

Pogimdyvinė depresija vyrams: mitas ar tiesa?

Visiška tiesa, kad pogimdyvinė depresija vyrams irgi pasireiškia. Tiesa, rečiau negu moterims, bet tai problemos nė kiek nesumenkina.

Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu