Vėjas, saulė, šypsenos, bendraminčių būrys ir viltis, nešama ant motociklininkų pečių. Kelios dešimtys motociklų jau aštuntąjį kartą pajudės iš Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro, veždami žinią apie pagalbą, suteikiamą onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms bei jų artimiesiems. Liepos 1-2 dienomis dar vienas tūkstantis kilometrų bus įveikti su tikėjimu, viltimi ir meile. Žinia, apie pagalbą onkologinėmis ligomis sergantiems bei jų artimiesiems, pasieks Tauragės, Jurbarko, Marijampolės, Alytaus, Trakų, Vilniaus, Širvintų, Ukmergės, Akykščių, Panevėžio, Tytuvėnų, Telšių, Plungės gyventojus.

Iš meilės artimui

Prieš aštuonerius metus palangiškiui motociklininkui Adomui Benečiui kilo idėja organizuoti „1000 Vilties kilometrų“ akciją, kurios tikslas – važiuojant 1000 kilometrų, stabtelėti įvairiuose miesteliuose ir pristatyti žinią, apie Klaipėdoje veikiantį Šv. Pranciškaus onkologijos centrą, kuriame teikiama nemokama dvasinė ir psichosocialinė pagalba visiems, išgirdusiems onkologinės ligos diagnozę bei jų artimiesiems. „1000 Vilties kilometrų“ organizatorė Asta Mačiulaitienė sako, kad akcijos tikslą, motociklininkų dalyvavimą atspindi frazė – OMNIA PROPTER AMOREM – viską, ką mes darome, darome tik iš meilės artimui, sergančiam ir mus supančiam pasauliui. Pasak vieno iš akcijos koordinatorių Vytauto Mačiulaičio, akcija tęsiama, nes norisi padėti centrui tęsti veiklas, norisi surinkti kuo daugiau aukų. V. Mačiulaitis prasitaria, kad nors renginys vyksta jau aštuntus metus, reakcijų tenka išgirsi įvairiausių. Vis dar pastebimas toks požiūris į žmones, važinėjančius motociklais: „Absoliuti žmonių dauguma nustemba, kai sužino mūsų renginio tikslą, mat visuomenėje dar gaji motociklininkų, kaip „kelio chuliganų“, visad „prasilenkiančių su įstatymais“, ir miesto „triukšmadarių“ etiketė.“ Tačiau Asta Mačiulaitienė sako, kad šios akcijos dalyviais labai džiaugiasi, nes jų širdyse daug šilumos, meilės, tikėjimo. Tikėjimo tuo, ką jie daro. „Būtent tokių žmonių dėka pasaulis tampa geresnis ir šviesesnis“, – sakė A. Mačiulaitienė.

Akcijos dalyviai – viena didelė šeima

Vienas motociklas – dvi mylinčios, viltį nešančios širdys. Diana ir Arūnas Bumbliai „1000-čio Vilties kilometrų“ akcijoje dalyvauja jau penkerius metus. Pirmąjį kartą pora sutiko dalyvauti paraginta draugų: „Sutikome, nes sudomino įdomi, kilni akcija. Taip pat norėjome išbandyti jėgas, nes tai fizinis ir emocinis iššūkis, o kartą sudalyvavęs „1000-čio Vilties kilometų“ akcijoje, tikrai žinai, kad dalyvausi ir kitais metais, nes grįžti, nors ir fiziškai pavargęs, bet sieloje palengvėjęs, kadangi žinai, kad per visą Lietuvą išbarstei po dalelytę vilties“. Paklausti, ką atsakytų manantiems, jog motociklai, „baikeriai“ ir Bažnyčia yra visiškai nesuderinami dalykai, Diana ir Artūras šypteli: „Motociklininkai, „baikeriai“ – išsilavinę, tikintys ir vaikštantys į bažnyčią bei kultūringi žmonės, turintys pomėgį važiuoti motociklu ir pajausti vėjo lengvumą kelyje“.

Dar viena pora, antrus metus važiuosianti 1000 Vilties kilometrų – Aida ir Arūnas Norvilai. „Šios akcijos tikslas labai kilnus. Patys esame susidūręs su šia liga, kai sirgo mums labai artimi ir brangūs žmonės, todėl pagalvojome, kad tai labai reikšminga mūsų gyvenime. O kai tai dar galima susieti su savo hobiu, tampa dar 1000 kartų prasmingiau ir maloniau“, – pasakoja šeima.

Nors pora šioje akcijoje dalyvaus tik antrą kartą, po praėjusių metų kelionės įspūdžiai dar neišblėso: „Tai nauji žmonės, nauja patirtis. Labiausiai gal sujaudino, kai išvažiuojant mus išlydėjo, o sugrįžus pasitiko skambantys Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčios varpai bei akciją palaikantys žmonės. O kelionės metu įsiminė sutikti žmonės, taip pat aukų rinkimas buvo nauja patirtis. Pasirodo, tai nėra labai lengva, bet tas bendrystės jausmas ištirpdo visus nepatogumus.“

„1000 Vilties kilometrų“ laukia visų, viltį nešti pasiruošusių dalyvių

Šiemet, liepos 1 dieną, motociklininkų būrys, kaip ir kasmet, pajudės iš Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro. Dalyvauti akcijoje gali visi, turintys motociklą. Pagrindinis reikalavimas – būti draugiškam, nebijoti bendrauti. Visus norinčius jungtis kviečiame apsilankyti mūsų „facebook“ paskyroje „1000 Vilties kilometrų / 1000 km of Hope“. Savaitę prieš renginį organizuojamas susitikimas Šv. Pranciškaus dvasinės ir socialinės pagalbos onkologijos centre, kur bus suteikiama visa reikalinga informacija. Registracija bus paskelbta likus dviem savaitėms iki renginio. Užsiregistravęs dalyvis gaus detalią maršruto informaciją, važiavimo kolonoje taisykles. Dalyviai ne tik skleis žinią apie Šv. Pranciškaus onkologijos centro veiklą, bet taip pat ir patirs bendrystės džiaugsmo jėgą. „Kiekvienais metais planuojamas kitoks nei ankstesnis maršrutas tam, kad būtų galima aplankyti kuo daugiau Lietuvos miestų ir miestelių. Kelionė kasmet tradiciškai vyksta pirmąjį liepos savaitgalį ir tęsiasi dvi dienas, per kurias nuvažiuojama 1000 kilometrų. Nakvynė planuojama gamtoje arba sodyboje, kur dauguma motociklininkų miega palapinėse. Valgome maršrute numatytoje gražioje gamtos vietoje savo iš anksto pasiruoštą maistą. Atvykę į miestus stojame didesniuose žmonių susibūrimų vietose, kad mūsų nešamą žinią išgirstų kuo daugiau aplinkinių“, – pasakojo V. Mačiulaitis.

Vis dar dvejojančius, ar verta dalyvauti šioje akcijoje, Aida ir Arūnas drąsina: „Važiavimas komandoje suteikia vienybės jausmą, bendrumą, jėgą, kurios nešama Viltis skrieja žymiai įtikinamiau, greičiau ir stipriau. Todėl siūlome prisijungti tiems, kurie nori pajusti šią Vilties jėgą.“ O tie, kurie neturi galimybės važiuoti motociklais, yra kviečiami atvykti į susitikimus su motociklininkais, išgirsti Vilties nešamą žinią ir prisidėti prie jos gyvavimo. Informacija apie motociklininkų lankytinas vietas bus pateikiama socialinio tinklo facebook paskyroje „1000 Vilties kilometrų / 1000 km of Hope“.

Parengė Vilties miesto žurnalistė
Živilė Aleksandravičiūtė