2013 08 05

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min

Jaunieji kūrėjai. Grupė „Hit-Kick“

Liepos viduryje išvykau į Nidą, tikėdamasi kūrybinių minčių ar, šaipantis pačiai iš savęs, nušvitimų. Vieną vakarą lauko kavinėje „Kaštonas“ sustojau išgerti arbatos. Į sumeistrautą lauko sceną užlipo du vaikinai ir mergina, kuri… stojo prie kontraboso. Visi trys jie dėvėjo juokingas skrybėles, buvo itin geros nuotaikos, tačiau pradedant koncertą žmonių tebuvo keletas. Koncertui baigiantis, minia stovėjo gerokai už „Kaštono“ ribų ir stebėjo bei plojo net per tvorą. Visos grupės „Hit-Kick“ dainos buvo tarsi atpažįstamos, tačiau kitokios. Tokius žymius kūrinius kaip „Tainted Love“ arba popstiliaus viršūnę „Toxic“ jie privertė suskambėti visiškai kitaip. Absoliutus pozityvumas, šviesa ir draugystė – štai kas liejosi iš scenos. Esu dėkinga, jog po koncerto grupė (Martynas Ąžuolas, Marius Butkevičius ir Aušra Vaštakaitė) sutiko atsakyti į kelis klausimus. Kalbėjosi Joana Gimberytė-Juronė.

Kokia buvo jūsų muzikinio kelio pradžia? Kur mokėtės muzikos? Kiek laiko esate kartu kaip grupė ir nuo ko viskas prasidėjo?

Pažįstami esame jau seniai, susitikom mokydamiesi Stasio Šimkaus konservatorijoje. Drauge studijavom, grojom, koncertavom. Visus mokė tas pat dėstytojas – Eugenijus Jonavičius. Į grupę „Hit-Kick“ susibūrėme prieš metus. Vienam kilo idėja, likę du susidomėjom ir prisijungėme.

Kokio asmens kūryba jus įkvepia?

Sunku išskirti vieną asmenį. Kasdien inspiruoja vis kiti žmonės. Geri muzikantai, aktoriai, kitų sričių menininkai, netgi draugai ir gerbėjai. Žmonės, esantys šalia. 

 Sąmoningai renkatės perdainuoti kitų atlikėjų dainas. Pritariate posakiui, kad „nieko naujo ant svieto nesukursi“?

Tiesiog pasirinkom tokią grupės muzikinę koncepciją. Savo išradingumą ir kūrybiškumą išreiškiame aranžuodami kūrinius. O kūrybines ambicijas realizuojame ir kitoje veikloje. Martynas kuria džiazines kompozicijas, koncertuoja su kolegomis. Aušra kuria muziką Klaipėdos lėlių teatro spektakliams bei Klounų teatro studijai „DuLiDu“.

Kaip manote, kiek atlikėjui svarbi vadyba?

Iš savo patirties matome, kad gera vadyba – labai svarbu. Koncertų skaičius tiesiogiai priklauso nuo užmegztų kontaktų kiekio. Mūsų vadyba šiuo metu užsiima Martynas, ir jam tikrai gerai sekasi.

Kuris miestas iš tų, kuriuose koncertuojate, jums artimiausias širdžiai ir brangiausias?

Klaipėda – mūsų namai, tad čia koncertuodami sulaukiame daugiausiai palaikymo ir šilumos. Koncertuodami Vilniuje jaučiame tam tikrą profesinį iššūkį. Apskritai svarbiausia ne miestas, o erdvė kurioje koncertuoji. Smagu groti koncertų salėse, tačiau turbūt labiausiai „kaifuojam“ grodami mažiau įpareigojančioje erdvėje, bohemiškoje atmosferoje. 

Kokie tolesni jūsų kūrybiniai planai?

Šiuo metu ruošiame naują programą. Norėtume kada nors įrašyti albumą. Planuojame daugiau keliauti po Lietuvą, taip pat norėtume pasirodyti užsienyje.

Ar daug nuostabos sulaukiate dėl moters, valdančios tokį nemoterišką instrumentą?

Nemeluosim, nuostabos tikrai nemažai. Smagus netikėtumo momentas, nes dauguma tikisi, kad prie kontraboso stos vienas iš vaikinų.

Puošiatės skrybėlėmis, kitais linksmais akcentais. Ar įvaizdžiui samdote kokių pagalbininkų? Ir kiek įvaizdis apskritai svarbus?

Įvaizdį kuriame patys. Vaizdas yra nemažiau svarbus nei garsas. Nuostabu, kaip keli paprasti vizualūs akcentai pakelia nuotaiką ir mums, ir klausytojams.

Ką jums reiškia sąvoka „jaunasis kūrėjas“? Ar tai sąlygojama amžiaus, ar inovacijų, kurias jie atneša į savo pasirinktą meno sritį?

Nesvarbu, jaunas ar senas, svarbu yra būti kūrėju. Jei tikrai esi savo vietoje, jei turi noro ir polėkio, tuomet pasirinktoje srityje nuveikti gali labai daug. Svarbiausia, jog darytum tai, kas tave įkvepia. Tuomet nepristigsi nei idėjų, nei inovatyvaus požiūrio, nei užtikrintumo tuo, ką darai.

Artimiausias grupės „Hit-Kick“ koncertas – rugpjūčio 7 d. (trečiadienį) 18 val. Giruliuose, Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Girulių filiale-bendruomenės namuose.

Asmeninio archyvo nuotraukos