Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais. Paremti

2022 01 02

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Po Lietuvą – fotografijų paroda, skirta Jono Meko šimtmečiui

Hollis Melton, Jonas Mekas Semeniškiuose 1977 m. LNDM archyvo nuotrauka

Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centre jau veikia fotografijų paroda „Semeniškių idilės“, skirta Jono Meko šimtmečiui paminėti.

Parodoje eksponuojamos fotografų Antano Sutkaus, Algimanto Kunčiaus, Viktoro Kapočiaus ir Jono Meko žmonos Hollis Melton užfiksuotos akimirkos iš pirmųjų J. Meko sugrįžimų į Lietuvą 1971 ir 1977 metais. Parodą organizuoja Lietuvos nacionalinis dailės muziejus kartu su Jono Meko vizualiųjų menų centru. 

Pirmieji du J. Meko sugrįžimai į Lietuvą buvo ypatingi. Iš Lietuvos į Vokietiją broliai Jonas ir Adolfas Mekai pasitraukė 1944 m., o 1949 m. iš Vokietijos išplaukė į Niujorką, kuriame ir apsistojo. Lietuvą pirmą kartą aplankė tik 1971 metais. Pamėginkime įsivaizduoti – ką reiškia grįžti į gimtąjį kraštą ir susitikti su artimaisiais po 27 metų? Tų jausmų atvaizduoti neįmanoma, tačiau eksponuojamos nuotraukos leis bent šiek tiek pajusti sugrįžimų dvasią. Ją dar labiau sustiprins parodose leidžiamas garso įrašas, kuriame pats J. Mekas skaito savo eilėraščių rinkinį „Semeniškių idilės“. Tuo pačiu pavadinimu pavadinta ir paroda, kuri puikiai atspindi tai, ką norėjosi šiuo projektu pasakyti. 

„Parodos tikslas – supažindinti su J. Meku bei jo kūryba mažesnių Lietuvos miestų gyventojus ir taip atšvęsti jo šimtmetį. Tiek Vilniuje, tiek Kaune bus įvairiausių šiai progai skirtų renginių, tačiau ši svarbi sukaktis turi būti minima visoje Lietuvoje“, – sako parodos sumanytojas ir kuratorius Tomas Ivanauskas. 

Juodkrantė – pirmoji stotelė, pasirinkta pažymėti Neringą kaip 2021 metų Lietuvos kultūros sostinę. Vėliau paroda keliaus į Klaipėdą, Šiaulius, Kretingą, Plungę, Šilutę, Jonavą, Alytų, Druskininkus, Varėną, Ukmergę, Anykščius, Zarasus, Rokiškį, Biržus ir kitus Lietuvos miestus bei miestelius. Kiekviename mieste atidarymo proga vyks knygų apie Joną Meką pristatymai, filmų rodymai, susitikimai su Jono Meko bičiuliais. 

Paroda „Semeniškių idilės“ Juodkrantėje. Tomo Ivanausko nuotrauka
Paroda „Semeniškių idilės“ Juodkrantėje. Tomo Ivanausko nuotrauka
Paroda „Semeniškių idilės“ Juodkrantėje. Tomo Ivanausko nuotrauka
Paroda „Semeniškių idilės“ Juodkrantėje. Tomo Ivanausko nuotrauka
Paroda „Semeniškių idilės“ Juodkrantėje. Tomo Ivanausko nuotrauka

Parodos kuratorius – Tomas Ivanauskas.

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus informacija

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.