Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2014 03 05

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

„CinAmono 5“ – speciali grupė suburta šių metų Birštono džiazo festivaliui

CinAmono 5 (Lietuva–Estija–Šveicarija) – tai grupė suburta šiemetiniam Birštono džiazo festivaliui. Kompanijoje L. Budreckytė, klaipėdietis džiazmenas, nuostabiai valdantį gitara Eugenijus Jonavičius bei vilnietis, sumaniai grojantis kontrabosu Vytis Nivinskas.

CinAmono 5 – debiutavo 2013-ųjų lapkritį Klaipėdos koncertų salėje. Muzikantai bei klausytojai liko patenkinti rezultatu ir nusprendė pratęsti bendradarbiavimą, tik dar labiau sustiprindami ir praplėsdami trio skambesį kolegų iš užsienio muzikiniu meistriškumu – virtuozišku akordionistu Kasparu Uljas iš Estijos, bei džiazo scenoje puikiai pažįstamu būgnininku Tony Renoldu iš Šveicarijos.

Koncerto repetuare išgirsite visų grupės narių autorinius kūrinius, apimančius plačią stilistinę įvairovę nuo subtilių baladžių iki pašėlusiai greito be-bop’o, nuo žaismingo svinguojančio ritmo iki ekspresyvaus bliuzo. Be originalių kompozicijų, Jūsų lauks ir keletas „jau kažkur girdėtų“, bet naujai atgimusių muzikinių staigmenų nebūtinai tinkančių savokai „džiazas“.

Projekto CinAmono 5 iniciatorė vokalistė Laura Budreckytė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentė, baigianti magistratūros studijas džiazo katedroje. Birštonietė jau gali pasigirti žinomų vokalinių konkursų laimėjimais (Jazz Voices 2012 m. 1-a vieta, Riga Jazz Stage 2013 m. Grand Prix). Laura taip pat yra koncertavusi Pori (Suomija), Rygos, Daugpilio (Latvija) džiazo festivaliuose, taip pat dainavo Ispanijoje, Prancūzijoje, D. Britanijoje, Belgijoje, Bulgarijoje bei daugybėje muzikinių renginių Lietuvoje.

Eugenijus Jonavičius – gitaristas, dainininkas, autorinės muzikos kūrėjas, aranžuotojas. Birštono festivalyje dalyvauja nuo jo atsiradimo pradžios su savo soliniais projektais ir kitų projektų sudėtyje. Eugenijaus meninės, kūrybinės veiklos patirtis džiaze siekia du dešimtmečius. Koncertuota daugelio pasaulio šalių festivaliuose – Europoje, Skandinavijoje, Rusijoje, JAV, Indonezijoje ir kitose šalyse. Dalyvauta daugybėje įrašų su Lietuvos ir užsienio atlikėjais, muzikantais. Praeitame Birštono festivalyje pasirodė su savo autorinės muzikos programa.
Kaspars Uljas (Estija) muzikos mokytis pradėjo grodamas fortepijonu, vėliau Talino muzikos mokykloje tęsė akordeono studijas, studijavo Estijos muzikos akademijos džiazo katedroje. Muzikinius gebėjimus tobulino Belgijoje, Suomijoje, Barselonoje bei kitur. 2010 m. įkūrė savo grupę – „Abraomo kavinė“, kurios lyderis ir dainų autorius jis ir yra. K. Uljas koncertavo maždaug 60 koncertų įvairiuose festivaliuose ir džiazo klubuose visoje Estijoje ir užsienyje. Jis grojo su daugeliu Estijos džiazo ir pop muzikantais. Šiuo metu Kasparas yra akordeono ir džiazo fortepijono mokytojas Saku muzikos mokykloje.

Vytis Nivinskas – įtakinga figūra tarp jaunų Lietuvos džiazo muzikų, turintis brandų muzikinį mąstymą ir aukštus techninius įgūdžius. Muzikos mokslus studijavo Vilniaus konservatorijoje, Lietuvos muzikos akademijoje, Carlo Nielseno muzikos akademijoje Danijoje, magistro laipsnį įgijo DePaulo universitete, Čikagoje. Kontrabosininkas grojo kartu su tokiais žinomais Lietuvos atlikėjais kaip V. Čekasinu, O. Molokojedovu, A. Anusausku, su saksofonininku J. Maksimovič ir kitais. V. Nivinskas dalyvavo daugelyje džiazo, roko, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos projektuose tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Nuo 2005 Vytis Nivinskas yra Vilniaus kolegijos ir Lietuvos muzikos akademijos dėstytojas.
Bugnininkas Tony Renoldas (Šveicarija) muzikos mokslus studijavo Džiazo mokykloje Berne, toliau mokslus tesė Niujorke. Muzikantas mokėsi su tokiais garsiais muzikais kaip Bobas Mosesas, Billy Hartas, Pierre Favre, Billy Brooksas bei kitais. T. Renoldas Šveicarijos kultūros tarybos apdovanotas už muzkinę veiklą. Bugnininkas koncertuoja visame pasaulyje su įvairiais muzikos atlikėjais.

Koncertai vyks kovo 27 d. Vilniuje, Piano.lt salėje, kovo 29 d. Kaune, Teatro klube, kovo 30 d. Birštone, „Birštonas Jazz Festivalyje”.