Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 03 20

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Lietuvoje lankosi Konstantinopolio patriarchas Baltramiejus I

Visuotinis patriarchas Baltramiejus ir LR užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas 2022 m. rugsėjo 19 d. Nikolaos Papachristou / LR URM nuotrauka

Šią savaitę Lietuvoje lankosi Konstantinopolio arkivyskupas ir Visuotinis patriarchas Baltramiejus I. Vyriausybės kanceliarija BNS patvirtino, kad antradienį, kovo 21-ąją, patriarchas susitiks su premjere Ingrida Šimonyte.

„Tai istorinis įvykis, – teigia kunigas Gintaras Sungaila, kovo pradžioje aukojęs pirmąsias Mišias jau kaip Konstantinopolio, o ne Maskvos patriarchato dvasininkas. – Lietuvoje lankysis 300 milijonų pasaulio ortodoksų (stačiatikių) dvasinis lyderis, pirmasis pagal garbę tarp Ortodoksų Bažnyčios patriarchų, 270-asis apaštalo Andriejaus įpėdinis.“

Ta proga Seime kovo 22 d. vyks konferencija „Bažnyčių ir religinių bendruomenių reakcija į karą ir konfliktus“. Joje dalyvaus ir Vilniuje viešintis J. Š. Visuotinis patriarchas Baltramiejus I bei Chalkedono metropolitas Emanuelis.

Kaip rašoma pranešime spaudai, konferenciją atidarys ir sveikinimo žodį tars Europos Parlamento ELP frakcijos vicepirmininkas Janas Olbrichtas, Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Renginyje pasisakys Visuotinis patriarchas Baltramiejus I ir Europos vyskupų konferencijų tarybos pirmininkas, Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas.

Konferencijos metu vyks diskusija „Bažnyčių ir religinių bendruomenių reakcija į karą ir konfliktus“, kurią moderuos EP narė Rasa Juknevičienė.

Norintieji dalyvauti gali registruotis į renginį per šią nuorodą.

2023 m. vasario 17 d. Visuotinis (Konstantinopolio) patriarchatas oficialiai paskelbė, kad buvo peržiūrėtos Maskvos patriarchato iš kunigų luomo pašalintų Lietuvos kunigų Vladimiro Seliavko, Vitalijaus Mockaus, Vitalio Dauparo, Gintaro Sungailos ir Georgijaus Ananjevo pateiktos apeliacijos. Šie kunigai vasarą buvo pašalinti iš kunigų luomo Maskvos patriarchato sprendimu už tai, kad kritikavo Maskvos patriarchą Kirilą, kuris palaikė Rusijos agresiją prieš Ukrainą.

Pernai rugsėjo 19 d. Konstantinopolio patriarchas Baltramiejus I priėmė Lietuvos delegaciją, vadovaujamą užsienio reikalų viceministro Manto Adomėno. Susitikimo metu Fanaro vadovas ir Lietuvos atstovai aptarė ortodoksų bendruomenės situaciją ir kitus abiem pusėms svarbius klausimus.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite