Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2021 11 26

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Nauja rašytojos U. Radzevičiūtės knyga – „Minaretas ir 7“ 

Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos nuotrauka

Kiekvieno Undinės Radzevičiūtės kūrinio pasirodymas skaitytojų ir kritikų sutinkamas kaip literatūrinis įvykis. Originalus rašymo stilius, savita, estetiškai išbaigta struktūra, koncentruota mintis – dėl šių kūrybos ypatumų rašytoja išskiriama kaip viena originaliausių ir savičiausių šiuolaikinių lietuvių rašytojų.

Naujausia, aštunta, Europos Sąjungos literatūros premijos laureatės knyga „Minaretas ir 7“ – apie tai, kaip rašytoją veikia ir keičia triukšmas ir tyla, vieta, konfliktai, kančia, kitų parašyti ir jo paties rašomi tekstai ir herojai. Ir apie tai, kas atsitinka, kai rašytojas susiduria pats su savimi. 

Pagrindinė knygos veikėja rašytoja, iškankinta triukšmo, gauna apdovanojimą – galimybę vienuolika mėnesių praleisti barokiniuose rūmuose Bamberge. Ji tikisi parašyti knygą apie ekscentrišką maniaką, tikisi tylos savo rožiniame Bambergo rūmų kambaryje su keturiais gipsiniais berniukais ant lubų. Bet gyvenimas nėra tobulas. Rūmuose tėra dvi studijos, o vienintelis jos kaimynas už sienos – triukšmingas šešiasdešimtmetis rašytojas iš Irako. Dviejų žmonių susidūrimas kartais yra kaip tekstas, o bet kuri jo pusė bet kurią akimirką gali tapti antagonistu.

Rašytoja Undinė Radzevičiūtė. Vygaudo Juozaičio nuotrauka

Undinė Radzevičiūtė baigė meno istorijos, teorijos ir kritikos studijas Vilniaus dailės akademijoje, dešimtmetį dirbo reklamos agentūrose, vėliau pradėjo rašytojos karjerą. Unikalaus stiliaus rašytojos knygos – „Strekaza“, „Frankburgas“, „Baden Badeno nebus“, „180“, „Žuvys ir drakonai“, „Kraujas mėlynas“, „Grožio ir blogio biblioteka“ – nuo literatūros tradicijos nutolusi literatūra, puikiai vertinama ir kritikų – U. Radzevičiūtės knygos keturis kartus pateko į kūrybingiausių metų knygų sąrašus, du kartus – į geriausių metų knygų sąrašus, 2015 m. knyga „Žuvys ir drakonai“ įvertinta prestižine Europos Sąjungos literatūros premija, Lietuvių PEN centro išrinkta viena geriausių dešimtmečio knygų. 

Rašytojos kūryba išversta į daugiau kaip 10 Europos kalbų, romanas „Kraujas mėlynas“ Austrijoje išrinktas geriausia 2019 m. birželio knyga, o 2020-aisiais išleista „Grožio ir blogio biblioteka“ pateko į 2020-ųjų Metų knygos rinkimų penketuką ir įtraukta į trumpąjį 15min.lt rengiamą Metų knygos rinkimų sąrašą. 

Undinės Radzevičiūtės knygą „Minaretas ir 7“ išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, knygos dailininkas – Zigmantas Butautis.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite