2014 02 15

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Vilniaus Bernardinų bažnyčioje vyko unikali kalinių rankdarbių mugė

Šeštadienį, vasario 15 dieną, Vilniaus Bernardinų bažnyčioje veikė Lukiškių kalėjime bausmę atliekančių vyrų rankdarbių mugė. Parapijiečiai ir visi vilniečiai galėjo įsigyti nuteistųjų megztų kojinių, įvairaus dydžio inkilėlių ir lesyklėlių, atvirukų, dekupažo technika dekoruotų papuošalų dėžučių, šukų, skirtukų knygoms, taip pat išdrožtų rūpintojėlių, vaikiškų žaislų ir interjero puošmenų.

Mugės metu surinktos lėšos bus skirtos Legailių senelių namams ir Bernardinų socialiniam centrui paremti. 

Bernardinų parapijietė Rita džiaugėsi mugės idėja ir kad kaliniai gali pasijausti reikalingi: „Džiaugiuosi, kad nuteistieji gali rūpintis kitais žmonėmis, nukreipti mintis nuo savęs ir savo padėties, o visą mąstymą sutelkti į kitus žmones ir tuo būdu krikščionėti. Mugėje yra tikrai gražių darbų ir manau, kad tai turi tapti gražia ir prasminga tradicija.“

Erdvėje, kur vyko mugė, buvo eksponuojami ir nuteistojo iki gyvos galvos, Nikolajaus Jadovo tapybos darbai. „Intensyviai tapyti jis pradėjo jau kalėjime, tačiau paveiksluose galima matyti labai įvairių siužetų – ne tik kalėjimą, bet ir peizažus, impresionistinius motyvus. Jam tapyba yra terapija, padedanti pasijusti laisvesniam“, – pasakoja mugės iniciatorius ir Lukiškių kalėjimo kapelionas kun. Arūnas Peškaitis. 

Egvenios Levin nuotraukos