Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 01 22

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Gebėjimai mokytis ir logiškai mąstyti yra pranašesni už gebėjimą ieškoti atsakymų internete

Unsplash.com nuotrauka

Paskutinį sausio šeštadienį Kauno technologijos universitete (KTU) vyks respublikinis prof. Jono Matulionio jaunųjų matematikų konkursas, į kurį registracija pasibaigs sausio 22 dieną, sekmadienį.

Tikriausiai ne vienas mokinys, sėdėdamas matematikos pamokoje, patyliukais pasvarsto: „Ar man tai reikalinga? Kur aš visa tai panaudosiu?“, – ir matematiką priima tik kaip dalyką, kuris išnyks iš jo gyvenimo vos tik užvėrus mokyklos duris.

Nedaugelis moksleivių supranta, kad būtent matematika yra visų mokslų pagrindas – tik puikiai ją įvaldžius, galima daryti sėkmingus verslo sprendimus, formuoti įmonių ekonominius procesus, ugdyti naujus lyderius, optimizuoti veiklas ir t. t.

Tęsia J. Matulionio darbus

Pasak renginio organizatorės, KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto dekanės BRONĖS NARKEVIČIENĖS, konkurso pagrindinis tikslas – siekis populiarinti matematikos mokslą, sudominti vaikus ir motyvuoti juos mokytis matematikos.

„Labai svarbu, kad mokiniai nuo pat ankstyvojo amžiaus, jau nuo pradinių klasių suprastų matematikos svarbą. Turime moksleiviams gebėti paaiškinti, kad užmezgus ryšį su matematika jų ateities galimybės ir perspektyvos tik prasiplės, nes daugelis verslo ir pramonės procesų yra su ja vienaip ar kitaip susiję. Kuo anksčiau jie įsisavins matematiką ir supras jos taikymo galimybes, tuo didesnė tikimybė, kad ir toliau išliksime į priekį žengianti visuomenė.

Matematika suteikia galimybę logiškai mąstyti, gebėti mokytis ir suprasti vykstančius procesus bet kurioje srityje. Be abejo, taip paminime ir legendinio Lietuvos bei KTU matematiko Jono Matulionio nuopelnus šiam mokslui“, – pabrėžia docentė.

Pasak jos, gebėjimai mokytis ir logiškai mąstyti yra daug pranašesni už gebėjimą ieškoti atsakymų į klausimus tik internete, o stiprūs matematikos pagrindai ugdo kūrybišką, kritiškai mąstančią ir logiškus sprendimus priimančią bei greitai besimokančią visuomenę.

Mokslininkės teigimu, matematikos mokydamiesi dar mokykloje, mokiniai turi įsitraukti į nuoseklų mokymosi procesą, kuris apimtų problemas, įvairias formules, veiksmų sekos sudarymą tam, kad gebėtų pasirinkti teisingą uždavinio sprendimo būdą.

„Tai ugdo proto discipliną, kurią galima panaudoti ne tik mokymosi procese, bet ir visuose gyvenimo sprendimuose“, – teigia B. Narkevičienė.

KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto dekanė Bronė Narkevičienė. KTU nuotrauka

Matematika – gyvenimo palydovė

Jos teigimu, mokantis matematikos lavinamas ir analitinis mąstymas, kuris ugdo gebėjimą tyrinėti ir pažinti mus supantį pasaulį, o mąstydami analitiškai taip pat atliekame matematinę užduotį: renkame duomenis, išskaidome prielaidas, stebime ryšius, priimame sistemingus sprendimus.

„Jei sugebėsime suprasti matematiką, tai galėsime ne tik tinkamai argumentuoti ir priimti loginius sprendimus, bet ir ją taikyti realiai gyvenime pasitaikančioms problemoms spręsti“, – teigia docentė.

Ji neabejoja, kad ateityje matematika įgis dar didesnę reikšmę, nes jau dabar ji tampa vis svarbesniu veiksniu įvairiose pramonės ir verslo šakose – beveik visur prisireikia kiekybinių duomenų analizės ir jų apdorojimo gebėjimų, o šis poreikis tik didės.

„Dažniausias žodis, kurį šiandien girdime visose švietimo ir verslo srityse, yra STEM. Turime ugdyti visus moksleivius gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos (STEM) srityse, kad būtume konkurencingi XXI amžiaus gyventojai“, – sako KTU docentė.

Daugiau apie respublikinį prof. Jono Matulionio konkursą.

KTU informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite