Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2021 06 18

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Kvietimas į nuotolinių paskaitų ciklą „Kaip žmogus suvokia architektūrinę aplinką?“

Architektūra.
Filmo „Kauno modernizmas – optimizmo architektūra“ kadras

Architektūros kokybės vystymo asociacija kviečia visus į nuotolinių paskaitų ciklą „Kaip žmogus suvokia architektūrinę aplinką?“. Pasigilinkime kartu į architektūrą iš žmogaus patyrimo perspektyvos, reflektuodami individualius pojūčius ir emocijas, o sykiu susipažinkime su įvairiomis teorijomis ir metodais, padedančiais išmatuoti bei valdyti architektūros poveikį žmogui.

Ciklo paskaitose laukiami visi: tiek architektai profesionalai, tiek kraštovaizdžio ar paveldo specialistai, sociologai, politikai, žmonės, neabejingi savo aplinkai, ateičiai.

Ketvirtoje ciklo dalyje paskaitą „Apie architektūros ir individo erdvinę percepciją“ skaitys architektūrologė, VDA dėstytoja, meno doktorantė Karolina Jašinskaitė. Paskaitos tikslas yra aptarti architektūrinės erdvės poveikį žmogaus percepciniam aparatui ir kaip jį galima (per)formuoti.

Pasak lektorės, visų pirma, svarbu panagrinėti kokiomis juslėmis žmogus surenka erdvinę informaciją, kaip vyksta jos apdorojimas, organizavimas, suvokimas ir interpretavimas. Paskaitoje bus klausiama, kaip aktualų-faktinį erdvės suvokimą papildo vaizduotė, atmintis (kolektyvinė ir individuali). Kiek iš tiesų lieka architektūros atmetus tai, kas kolektyviškai ir subjektyviai atsinešta ir suprasta žmogaus? Ar multivisko pasaulyje architektūra dar gali pasiūlyti kažką naujo, atskleisti žmogui tai, kas dar nebuvo sukurta ir patirta? Ar architektas gali treniruoti žmogaus erdvinę percepciją savo kūryba?

Data: 2021 m. birželio 30 d. 11.00 val. (registracija nuo 10.30 val.).

Vieta: ZOOM konferencinė platforma (pakvietimą gausite el. paštu).

Renginys nemokamas. Registracija būtina.

Programa

10.30-11.00 Registracija ZOOM platformoje;

11.00-12.30 „Apie architektūros ir individo erdvinę percepciją“ (lekt. architektūrologė, VDA dėstytoja, meno doktorantė Karolina Jašinskaitė);

12.30-12.45 klausimai / diskusija.

Jau galima peržiūrėti ankstesnes paskaitas:

V. Petrušonio „Kokius pranešimus mums siunčia pastatai ir ar mokame juos skaityti?“

Ch. Nold „Emotional Cartography“

Organizatorius: Architektūros kokybės vystymo asociacija.

Partneris: žurnalas „Statyba ir architektūra“/ sa.lt.

Ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

AKVA informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite