Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2021 01 27

bernardinai.lt

Žiūrėjimo laikas

40 min.

T. Venclova: „Lietuvos žydai yra tokie pat Lietuvos piliečiai kaip ir mes“ 

Sėdi fotelyje.
Profesorius Tomas Venclova. Pauliaus Peleckio / BFL nuotrauka

Vilniaus žydų viešoji biblioteka parengė pokalbį su poetu, eseistu, visuomenės veikėju Tomu Venclova apie Holokausto aukų minėjimo dieną. Poetą kalbino Žilvinas Beliauskas. 

Pokalbyje T. Venclovos klausiama apie tai, ar reikėtų kokio nors ypatingo, atskiro, tik Holokaustui skirto kurso Lietuvos mokyklose, taip pat teiraujamasi, kaip per pastaruosius dešimt metų pasikeitė žydiškosios Lietuvos istorijos padėtis šalyje, kokių poslinkių būta, kokių dar norėtųsi. Šis pokalbis tęsia 2009 m. įvykusį Žilvino Beliausko pašnekesį su iškiliu Lietuvos poetu. 

„Holokausto situacija Lietuvoje yra Lietuvos istorijos dalis. Matyt, nereikėtų dviejų atskirų kursų, nes tai didina atskirtį. Lietuvos žydai yra tokie pat Lietuvos piliečiai kaip ir mes. Tokie pat lietuviai kaip ir mes. Netgi R. Vanagaitės knygos pavadinimas „Mūsiškiai“ yra protingas, nes mūsiškiai buvo ir tie, kurie šaudė, ir tie, kurie gelbėjo, ir tie, kuriuos šaudė, ir tie, kurie gelbėjosi. Visi buvo lietuviai pilietine prasme. Mano manymu, siauras etninis skirstymo principas yra klaidingas“, – pokalbyje teigia T. Venclova.

Visą pokalbį galite žiūrėti čia:

Vilniaus žydų viešosios bibliotekos informacija

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite