Religija

Rugpjūčio 27 d.
Jėzaus Teresė ir vidinis žvilgsnis
Juan Antonio Marcos - Karmelites.lt

Vidinis žvilgsnis visuomet yra kontempliatyvus, ne inkvizitiškas ir ne teisiantis žvilgsnis. 

Rugpjūčio 26 d.
Vėžaičiuose vyko Šv. Kazimiero relikvijų perkėlimo atlaidai

2016 m. rugpjūčio 26 dieną Telšių vyskupijos diecezinėje, seniausioje Vakarų Lietuvoje Šv. Kazimiero šventovėje Vėžaičiuose vyko tradiciniai Šv. Kazimiero, Lietuvos ir lietuvių jaunimo globėjo, relikvijų perkėlimo atlaidai.

Tavo vaikas yra tavo artimas
Evangelija.lt

Jeigu paklaustumėte manęs, koks vienintelis ir pats svarbiausias suvokimas pakeitė mano požiūrį į tėvystę, atsakyčiau, kad mano požiūrį pakeitė suvokimas, kad vaikai yra žmonės...

Paulius VI ir Motina Teresė
vatikano radijas

Popiežius, neslėpdamas susijaudinimo, atsakė, jog jis džiaugiasi, kad seserys priima jį į savo bendradarbius.

Reformacijos Europoje jubiliejų pasitinkant3
Dainora Pociūtė-Abukevičienė

Reformacija, kurios 500 metų jubiliejų Europa minės ir švęs 2017 m., yra didžiausias krikščionybės socialines, kultūrines ir politines transformacijas inicijavęs krikščioniškosios civilizacijos reiškinys.

Rugpjūčio 25 d.
Atidaryta brolio pranciškono kun. Gedimino Numgaudžio OFM fotografijų paroda

Rugpjūčio 24 dieną Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje atidaryta brolio pranciškono kun. Gedimino Numgaudžio OFM fotografijų paroda „Gyvenimo akimirkos“.

Popiežius meldžia taikos Ukrainai
vatikano radijas

Trečiadienio bendrosios audiencijos metu popiežius Pranciškus paminėjo rugpjūčio 24-ąją švenčiamą Ukrainos nacionalinę šventę ir paragino melstis už taiką.

Vietoj įprastinės popiežiaus trečiadienio katechezės – malda už žemės drebėjimo Italijoje aukas

Trečiadienio rytą Šv. Petro aikštėje susitikęs su Šventųjų metų piligrimais, popiežius Pranciškus neskaitė šiai progai paruoštos katechezės, bet pakvietė visus sukalbėti dalį Rožinio už Italijoje naktį įvykusio žemės drebėjimo aukas.

Gedulas Italijoje: Vyskupų ir merų liudijimai
vatikano radijas

Padėtis nepaprastai sunki dėl labai didelės nukentėjusios teritorijos trijuose centrinės Italijos regionuose.

Atgailaujantis džihadistas teisiamas dėl kultūrinio paveldo sunaikinimo
vatikano radijas

Kaltinamasis buvo daugiausia iš tuaregų sudaryto Ansar Eddine judėjimo narys, artimas islamistinei ir teroristinei Magrebo Al Qaedos organizacijai, pažinojęs jos lyderius.

Pranciškoniškosios šeimos šventieji. Šv. Liudvikas IX, Prancūzijos karalius

Valdydamas jis liko ištikimas katalikų tikėjimui. Jam labai patiko dažnai lankytis konventuose, kur kartu su vienuoliais dalyvaudavo liturgijoje.

Dėmesio! Kalba Ponas Kičas4

Sakote, mes nepažįstami? Tik jau neapsimetinėkite! Mane kasdien susitinkate visur. Na, beveik visur... Esu ne šiaip sau plačiai žinomas ir ypatingas – esu išradingas.

Katalikų Bažnyčiai desperatiškai reikia menininkų23

Didžiausios šiandienos gero Bažnyčios meno kliūtys, pasak Anthony ir Marcellino, yra gynybinė laikysena, kurios Bažnyčia ėmėsi laikytis moderniais amžiais.

Stabtelėjimai. Kunigas Skaidrius Kandratavičius apie kūrybą ir Dievo pamokas24
Bernardinai.TV

Vieną vasaros popietę stabtelėjome Labūnavoje, išgerti arbatos pas kunigą ir poetą Skaidrių Kandratavičių. Iš Alytaus kilęs kunigas yra pelnęs įvairių kairuoliškų grupių dvasios tėvo vardą.

Rugpjūčio 24 d.
Artėja Trakinės – Trakų Dievo Motinos, Lietuvos globėjos atlaidai

Rugsėjo 1-8 dienomis Trakų Dievo Motinos, visos Lietuvos globėjos paveikslas savo šviesa apšvies piligrimus, dvasininkus ir į šventovę užsuksiančius svečius. 

Ar Bažnyčia valdo Lietuvos politiką?26
Tomas Daugirdas - Naujasis židinys

Pastaruoju metu buvo svarstyti ar net priimti keli įstatymai, kurie sekuliarios valstybės idėjos jautresnius gynėjus paskatino garsiai prabilti apie neva ypač didelę Bažnyčios įtaką Lietuvos politikai.

Rugpjūčio 23 d.
Pralaužti ydingą ratą5
Saulena Žiugždaitė

Taip, mūsų tarpusavio santykiai dar ne Vidurio Rytų krizės masto ir jų sukelti griuvėsiai nebado akių kaip belangiai bombų nudrožti namai Sirijoje, tačiau vidinė jų dinamika ta pati.

Popiežiaus katechezė: Vartai siauri, bet plačiai atverti163
vatikano radijas

Tačiau kodėl šitie vartai yra siauri? Kodėl jis sako, kad jie siauri?

Popiežius valdiečiams ir metodistams: „Dabartiniai skirtumai te netrukdo ieškoti naujų bendradarbiavimo formų“
vatikano radijas

Vatikano Valstybės sekretorius kard. Pietro Parolin perdavė popiežiaus Pranciškaus sveikinimus šią savaitę, nuo rugpjūčio 21 iki 26, Turine vykstančiam kasmetiniam Italijos valdiečių ir metodistų Bažnyčių sinodui.

Pašventintas Balbieriškio bažnyčios kertinis akmuo

Vilkaviškio vyskupas R. Norvila dėkojo visiems, kurie prisidėjo ir prisidės prie šių Dievo Namų statybos ir augimo bei pakvietė visus maldai, kad kylant šios bažnyčios sienoms augtų ir visų prie šios statybos prisidėjusiųjų tikėjimas.

Mirė Vilkaviškio kun. Algirdas – Juozas Pasilauskas

Kun. Pasilauskas pašarvotas Vilkaviškio Švč. M. Marijos Apsilankymo katedroje. Laidotuvių šv. Mišios bus aukojamos rugpjūčio 24 d.

Didysis ajatola iš Irano ir Maroko karalius pasmerkė ekstremizmą: „netoleruotina beprotybė“
vatikano radijas

„Mes visi esame taikinyje. Bet kuris pritariantis mano žodžiams yra potencialus taikinys terorizmui, kuris jau smogė Marokui, Europai ir daugeliui pasaulio regionų.“

Du tekstai, arba Ką pasakytų Ezopas3
Saulius Lynikas

Skaičių pasaulyje gyveno du gan paprasti skaičiai – septyni ir dvylika. To skaičių pasaulio gyventojai skaičiai save tapatino tik su vienu požymiu – savo skaitmeniniu dydžiu.

Rugpjūčio 22 d.
Švč. Jėzaus Širdies seserys pranciškonės šventė generalinę rinkimų kapitulą4

Generaline vyresniąja ketveriems metams perrinkta sesuo Romualda Alma Vabuolaitė FDCJ.

Motinos Teresės kanonizacija – rugsėjo 4 d.
vatikano radijas

Artėja vienas pagrindinių, daugiausia maldininkų į Romą sutrauksiančių Gailestingumo metų renginių – Kalkutos Motinos Teresės kanonizacija, kuriai popiežius Pranciškus vadovaus Šv. Petro aikštėje sekmadienį, rugsėjo 4 d.

Pakistano senatas imasi koreguoti įstatymą dėl piktžodžiavimo
vatikano radijas

Pakistano Senato žmogaus teisių komisija pradėjo konsultacijas su teisininkais, žmogaus teisių ekspertais ir religijų atstovais, kurių tikslas užkirsti kelią piktnaudžiavimams įstatymu, baudžiančiu už piktžodžiavimą.

Pirmasis mongolų tautybės kunigas laukia šventimų
vatikano radijas

Pirmasis mongolų tautybės kunigas ruošėsi kunigystei Pietų Korėjos Tedžono vyskupijos kunigų seminarijoje. 

Kinijos Zhejiang provincijoje dvasininkams uždrausta lankyti ligonius
vatikano radijas

Nors oficialių duomenų nėra, yra spėjimų, kad visoje Kinijoje galėtų būti beveik 70 milijonų protestantų ir beveik dešimt milijonų katalikų. 

Pirmą kartą Kretingoje susiburs visa Lietuvos Pranciškoniškoji šeima2

Pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje į šventę susirinks visų šv. Pranciškaus įkurtų ordinų bei pranciškoniškų kongregacijų nariai – mažesnieji broliai, konventualai, kapucinai, pasauliečiai pranciškonai, pranciškoniškasis jaunimas ir pranciškonės seserys.

Reformacijos 500 metų jubiliejus: „Daugeliu klausimu nebeliko Bažnyčias skaldančių dalykų“53

Pastarosiomis savaitėmis tarptautinėje erdvėje pasirodė du svarbūs pareiškimai, kalbantys apie nedviprasmišką liuteronų ir katalikų ryžtą drąsiau siekti regimos vienybės.

Popiežius jaunimui: statykite tiltus, ne sienas1

Pasaulio jaunimo dienų metu popiežius Pranciškus bendraudamas su italijos jaunimu drąsino semti gyvenimą saujom, mokėti atleisti ir nesileisti nugalimiems skaudžių akimirkų.

Rugpjūčio 21 d.
Virginija Mickutė OFS: „Nė vienas pranciškonas negali gyventi Evangelija be brolijos“2
Monika Midverytė OFS - Kelionė

Norint suprasti, kas yra pasauliečiai pranciškonai, reikėtų kalbėti apie visą Pranciškoniškąją šeimą. Dievas taip nuostabiai veikė per šventąjį Pranciškų, kad šiandien mes matome jo paliktą trejopą šeimą.

Rugsėjo 10–11 d. Šiluvoje šurmuliuos jaunimas

Kauno arkivyskupijos jaunimo centras rugsėjo 10–11 dienomis kviečia jaunimą nuo 13 m. amžiaus į Jaunimo dieną Šiluvoje.

Įkurtas popiežiaus Jono Pauliaus I muziejus
vatikano radijas

 Muziejus įkurtas popiežiaus Jono Pauliaus I – Albino Luciani gimtajame šiaurės rytų Italijos Canale d‘Agordo miestelyje; atidarymo diena sutaps su popiežiaus išrinkimo 38-osios metinėmis.

Rugsėjo 1-oji – Pasaulinė maldos už rūpinimąsi kūrinija diena1
vatikano radijas

Šventę popiežius Pranciškus įsteigė prieš metus, rugpjūčio 10-ąją.

„Ir užvirė danguje kova...“67
Vysk. Robert Barron

Rugpjūčio 22 d. – Marijos Karalienės šventė. Pasak amerikiečio vyskupo Roberto Barrono, negalėtume šios šventės niekaip pavadinti sentimentalia ar antraeile. Kviečiame pasidomėti, kodėl.

„Amoris laetitia“: Džiaugsmas ir grožis santuokoje6

Santuokinis džiaugsmas, išgyvenamas net tarp skausmų, verčia pripažinti, kad santuoka yra būtinas džiaugsmo ir vargo, įtampos ir atvangos, kančios ir išlaisvinimo, pasitenkinimo ir troškimo, susierzinimo ir malonumo derinys.

Rugpjūčio 20 d.
Lapkričio mėnesį pasirodys nauja Benedikto XVI knyga-interviu angliškai2
vatikano radijas

Knygos anonsas žada, jog Benediktas XVI daugiau papasakos apie tą laiką, kai jis tapo popiežiumi emeritu ir kelias temas, kurios jo pontifikato metais audrino žiniasklaidą ir rūpėjo katalikų bendruomenei.

„Comunione e Liberazione“ Rimini: Drąsa pasakyti „Tu man esi gėris“
vatikano radijas

Be dešimčių susitikimų, Rimini parodų parko erdvėse bus galima aplankyti aštuoniolika parodų, pažiūrėti keturiolika spektaklių ir sudalyvauti 22 sporto renginiuose. Šimtai vietų numatyta neįgalumą turintiems žmonėms.

Asyžiuje rugsėjo 20 d. pasaulio religijų atstovai melsis už taiką 26
vatikano radijas

Šiemet, dalyvaujant popiežiui Pranciškui, bus meldžiamasi už taiką tarp žmonių, tautų ir religijų, minint šios tradicijos įvedimo 30-ąsias metines.

Olimpinė čempionė: „Mano dopingas – Jėzus“5
Kun. Vytenis Vaškelis

Kai kurios sporto šakos, kaip žinome, paverstos komercija, tačiau sporto varžybose matome nepalyginamai daugiau žmogaus charakterio savybių ištobulinimo pavyzdžių nei šiurkščių bei negarbingų veiksmų.

Rugpjūčio 19 d.
Palangos laukia ypatingas savaitgalis – šurmuliuos Šv. Roko atlaidai

Palangos laukia ypatingas savaitgalis – Šv. Roko atlaidai, kurių metu bus ir maldų, ir linksmybių ir tradiciškai – padėkų už jau besibaigiančią vasarą.

Austrijoje prasidėjo krikščioniškos muzikos festivalis1
vatikano radijas

Festivalis yra tarptautinis: atlikėjai atvyko iš JAV, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Prancūzijos ir, žinoma, pačios Austrijos.

Šimtatūkstantinė procesija Kroatijoje minint Sinio Dievo Motinos karūnavimo sukaktį
vatikano radijas

Ypatingos iškilmės vyko Sinje, kur per Žolinę buvo paminėtas jubiliejus: paveikslo trijų šimtų metų karūnavimo sukaktis (1716-2016).

Arkivysk. V. Paglia: Bažnyčia turi būti arčiau žmonių, sielovadiškesnė
vatikano radijas

Šie paskyrimai dar kartą aiškiai rodo, jog popiežius nori, kad būtų duota eiga Vyskupų Sinodo nutarimų vykdymui, ypač tam, kas pasakyta Apaštališkajame paraginime „Amoris laetitia“. 

Prancūzijos prezidentas: kunigo nužudymas yra pasikėsinimas į pasaulietiškumą
vatikano radijas

„Taip pat atvykau iškelti, kartu su popiežiumi, Artimųjų Rytų krikščionių klausimą, nes turime tą patį pašaukimą, kiekvienas pagal savo atsakomybę“, - tęsė Hollande.

Vysk. K. J. Farrell: „Mano programa – Amoris laetitia“
vatikano radijas

Rugpjūčio 15 d. paskirtas Pasauliečių, šeimos ir gyvybės dikasterijos prefektas vysk. Kevin Joseph Farrell prisipažįsta, kad toks popiežiaus Pranciškaus sprendimas jam buvo gana didelė staigmena.

Antropologas apie kovą dėl lytiškumo ugdymo: kas iš tiesų medžioja raganas? (II)10

Antikos filosofai jau tuomet žinojo, kad į etiką „neįtrauktas“ Erosas yra pragaištingas. Lietuvai reikia programos, kuri iš tikrųjų iškelia aukštus etinius standartus.

Rugpjūčio 18 d.
Ryšys su aplinka: ne žiūrėti, bet matyti18
Augustė Žičkytė

Pastaruoju metu Bažnyčioje vis dažniau artikuliuojamas siekis ugdyti tikinčiųjų ekologinį sąmoningumą.

Atodūsiai, atsitokėjimai ir kita iš ligonio gyvenimo6
Saulius Lynikas

Tas gyvenimas dabar nelengvas. Ėmęs vardyti savo bėdas ilgai užtrukčiau.