Religija

Vasario 25 d.
Daugiau nei apostazija: ko nepastebime, kalbėdami apie „Tylą“
Meg Hunter-Kilmer

Suprantu tuos žiūrovus, kuriems susidaro įspūdis, jog Scorcese pritaria apostazijai kaip atjautos aktui ir šiuo požiūriu nerimauja.

Arkiv. Teofilius Matulionis (VIII): „Niekados tų dienų nepamiršiu“
Irena Petraitienė

„Buvome pasiruošę net pačiam blogiausiam atvejui... Išklausėm vienas kito išpažinties“, – atsiminimuose rašė kun. V. Dainys.

Nuotrupos. Kardinolo Audrio Juozo Bačkio 80-mečio proga
Ses. Rima Malickaitė CC - Naujasis židinys

Apie Jo Eminenciją daug prikalbėta – ir gera, ir bloga, kalbėta rūmuose (liaudiškai „palociuose“) ir tvarteliuose, paplonintu balsu ir sensacingomis antraštėmis pirmuosiuose puslapiuose.

Vasario 24 d.
Arkivyskupas S. Ševčiuk: Ukrainos konfliktas tenelieka nematomas
vatikano radijas

Humanitarinė krizė Ukrainoje yra kritinė situacija Europos žemyno širdyje, ji negali ir neturi likti nematoma.

Aaron Kheriaty, t. John Cihak. Depresija: atsiradimo priežastys, gydymas ir dvasinė pagalba
Katalikų pasaulio leidiniai

Daugelis, kuriuos aplenkė ši kančia, galvoja, kad supranta, ką reiškia išgyventi depresiją. 

Mūsų tamsiųjų naktų dainius: šv. Kryžiaus Jonas1
Jūratė Micevičiūtė

Sunku prisiminti, kada ankstesniais laikais tiek žmonių vienu balsu skundėsi tamsa, apgaubusia juos dėl įvairių priežasčių: 

Katalikų charizminio atsinaujinimo judėjimui – 5011
vatikano radijas

Penkios dienos dėkojant Šventajai Dvasiai už penkiasdešimties metų Charizminio atsinaujinimo judėjimo jubiliejų, per kurias įvairių judėjimo bendruomenių vadovai iš viso pasaulio susitiko namuose Pitsburge.

Popiežiaus homilija. Papiktinimai žlugdo, neatidėliokime atsivertimo1
vatikano radijas

Nepiktink mažutėlių dviveidišku, dvigubu gyvenimu; verčiau nusikirsk ranką ar išsilupk akį, kad tik nenusidėtum, kalbėjo popiežius Pranciškus ketvirtadienio rytą aukotų Mišių homilijoje komentuodamas šios dienos Evangeliją.

Pranciškonų gimnazijoje vyksta konferencija laisvės kovoms atminti
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Vasario 24 d. Pranciškonų gimnazijoje vyksta X konferencija „Laisvės kovos Lietuvoje ir Kretingos krašte“, kurioje kasmet dalyvauja Kretingos miesto ir rajono mokyklų 9-12 klasių moksleiviai.

Vasario 23 d.
Popiežius: Žodyje „Sandora“ – daug reikšmių, suartinančių žydus ir krikščionis
vatikano radijas

Popiežius Pranciškus ketvirtadienį priešpiet susitiko su devyniomis dešimtimis Argentinos žydų bendruomenės atstovų, kurie jam padovanojo naują specialų Toros – Senojo Testamento Pankiaknygės – leidimą.

Jono Pauliaus II fondo Sahelio šalims remti posėdis Dakare
vatikano radijas

Senegalo sostinėje Dakare vasario 21-25 dienomis vyksta Popiežiaus Jono Pauliaus II fondo Saheliui remti valdybos posėdis, kuriame aptariami šiuo metu Fondo finansuojami projektai ir svarstomos pateiktos paraiškos būsimiems projektams.

Popiežius: Sporte ir visuomenės gyvenime svarbios tos pačios vertybės
vatikano radijas

Ketvirtadienio rytą popiežius Pranciškus priėmė Ispanijos Villareal futbolo klubo narius, atvykusius žaisti su Romos komanda.

Zenito klasta, arba Idėjinių organizacijų parabolė6
Saulena Žiugždaitė

Ar kada nors pagalvojome, o kas lemia idėjiniu pagrindu įkurtos organizacijos gyvybingumą, našumą arba vegetavimą ir galiausiai mirtį?

Išganytojo bažnyčia – Sapiegų rūmų ansamblio perlas
lrt

LRT žurnalistai parengė reportažą kviesdami pasidairyti po įstabią, Sapiegų rūmų ansambliui Vilniuje priklausančią, Vilniaus Išganytojo bažnyčią.

Lietuvių choralistai vyksta į taikos piligrimystę Romoje

Šventajame mieste susitiks 80 Europos choralistų iš Belgijos, Olandijos, Prancūzijos, Anglijos, Vokietijos, Šveicarijos, Ispanijos, Lenkijos, Estijos ir Lietuvos. 

„Pradžioje Dievas sukūrė“, arba Ko šiandien vertas biblinis pasakojimas apie sukūrimą?108

Tai kas buvo pradžioje, apie kurią nutyli fizikai? „Pradžioje Dievas sukūrė dangų ir žemę“, – sako žydų ir krikščionių Biblija. Tačiau ar vis dar galima tuo tikėti šiandien?

Vasario 22 d.
Airijoje mirė kard. Desmond Connell
vatikano radijas

Naktį iš pirmadienio į antradienį Airijoje mirė kard. Desmondas Connellis, buvęs Dublino arkivyskupas.

Karas Kongo Demokratinėje Respublikoje – dėl žemės turtų2
vatikano radijas

Popiežius Pranciškus sekmadienio vidudienį pakvietė melstis už taiką Kongo Demokratinėje Respublikoje, ypač Centriniame Kasai regione, iš kurio, sakė popiežius, „nepaliauja sklisti žinios apie įnirtingus ir brutalius susirėmimus“.

 
Šventojo Sosto delegacija išvyko į Kairą
vatikano radijas

Popiežiškoji tarpreliginio dialogo taryba pranešė, kad jos vadovas – kardinolas Jeanas-Louisas Tauranas, išvyko į Kairą.

Kovo 5–10 vyks popiežiaus Gavėnios rekolekcijos
vatikano radijas

Taip pat ir šiemet popiežiaus Pranciškaus ir jo bendradarbių, tarnaujančių Romos Kurijoje, Gavėnios rekolekcijos vyks ne Vatikane, bet „Dieviškojo Mokytojo“ rekolekcijų namuose Ariccia miestelyje, šalia Romos.

Popiežius priėmė tarptautinio forumo „Migracija ir taika“ dalyvius
vatikano radijas

Kartu su teise emigruoti turi būti garantuota ir teisė neemigruoti, - sakė popiežius Pranciškus, antradienį susitikęs su šiomis dienomis vykusio Šeštojo tarptautinio forumo „Migracija ir taika“ dalyviais.

Katalikiška žiniasklaida pirmą kartą bendrame stende!

Vasario 23–26 d. sostinėje vyks 18-oji Vilniaus knygų mugė. Šių metų tema – „Lietuviški ženklai pasaulyje“.

Kun. Arūnas Peškaitis OFM: „Naujoji J. Ratzingerio knyga – itin aktuali"2

Kun. Arūnas Peškaitis OFM kviečia į Vilniaus Knygų mugę, ir ypač į Bernardinai.lt stendą 5 salėje 5. D10. Tarp įvairių knygų – naujausia Bernardinai.lt knyga „Pradžioje Dievas sukūrė“.

Popiežiaus homilija. Prašykime gėdos malonės32
vatikano radijas

Troškimas būti svarbiems, daryti įtaką kitiems mus pastumia į supasaulėjimo kelią. Dėl to prašykime Viešpatį, kad jis mums sužadintų gėdą, kai ištinka tokios pagundos.

Pranciškaus pratarmė vyro, buvusio kunigo vienuolio pedofilo auka, knygai101
vatikano radijas

Dėkoju Danieliui, nes panašūs į jo liudijimai griauna sieną tylos, kuri užgniaužė skandalus ir kančias, apšviečia baisią šešėlio zoną Bažnyčios gyvenime.

Vasario 20 d.
Popiežius: Į blogį atsakykime gerumu19
vatikano radijas

Sekmadienio Evangelijoje Jėzus mums rodo naują teisingumo kelią, ragina artimo meile įveikti seną taisyklę „akis už akį, dantis už dantį“.

Čilės vyskupų vizitas Ad limina
vatikano radijas

Pirmadienį popiežius Pranciškus beveik visą rytą skyrė Čilės vyskupams.

Popiežius: Malda – galingas priešnuodis blogiui
vatikano radijas

Tryliktasis popiežiaus Pranciškus vizitas Romos vyskupijos parapijoje. Sekmadienį po pietų Šventasis Tėvas aplankė Romos miesto rytiniame pakrašty esančią Šv. Jėzaus Širdies Marijos Juozapos parapiją, kurią prieš 15 metų aplankė ir popiežius Jonas Paulius II.

Pranciškus: Vaikai kareiviai – tai tragedija
vatikano radijas

Po kartu su sekmadienio vidudienį Šv. Petro aikštėje buvusiais žmonėmis kalbėtos „Viešpaties Angelo“ maldos, popiežius dar kartą kreipėsi į visus susitikimo dalyvius ir pakvietė melstis už Kongo Demokratinėje Respublikoje šiomis dienomis vėl prasiveržusio smurto aukas.

„Švč. Mergelė Marija, Nuliūdusiųjų paguoda“ po restauravimo grįžta į Pivašiūnus

Po daugiau nei metus trukusio restauravimo į Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos bažnyčią Pivašiūnuose grįžta altorinis paveikslas „Švč. Mergelė Marija, Nuliūdusiųjų Paguoda (Pivašiūnų Švč. Mergelė Marija) su karūnomis, aptaisais ir rėmu“.

Simone Weil. Skausmingas Dievo ilgesys
Katalikų pasaulio leidiniai

Simone Weil knyga stebina brandžiu jaunos moters intelektu ir neįtikėtinu sąžiningumu, jaudina skausmingu tyrumo ir Dievo ilgesiu. 

Kas yra Reformacija?55
Kun. Tomas Šernas - Reformacijai 500

Žodis „reformacija“ reiškia pertvarką ir atsinaujinimą.

Reformacijai – 500. Istorinio, kultūrinio ir dvasinio palikimo paraštėje4
Deimantas Karvelis

Jau ne vienus metus rengiama pirmoji metų paskaita – tai galimybė mokytojams prasmingai pradėti naujuosius metus. Šiemet ją skaitė LEU Istorijos fakulteto l. e. p. dekanas, doc. dr. Deimantas Karvelis.

Vasario 19 d.
Seime – siūlymas išskirtinai pagerbti Trakų Dievo Motinos paveikslo karūnavimo 300-ąsias metines6
bns

Seime registruota iniciatyva kitus metus paskelbti Lietuvos Globėjos, Trakų Dievo Motinos paveikslo karūnavimo 300-ųjų metinių metais.

Susitarimo tarp Kinijos ir Vatikano link?
vatikano radijas

2017 metų pradžioje pateiktais Popiežiaus valstybės sekretoriato duomenimis, Šventasis Sostas palaikė diplomatinius santykius su 182 valstybėmis.

Betliejuje - ekumeninės katalikų ir liuteronų pamaldos
vatikano radijas

Jau nuo seno Jeruzalės Lotynų patriarchato bei Jordanijos ir Šventosios Žemės evangelikų liuteronų Bažnyčių atstovai glaudžiai bendradarbiauja, palaikydami nuolatinį dialogą.

Pranciškoniškosios šeimos šventieji. Šv. Konradas iš Piacenzos

Konradas gimė 1290 m. Piacenzoje, kilmingoje šeimoje. Kartą jis apkaltino nekaltą žmogų sukėlus gaisrą, kurį išties per medžioklę sukėlė jis pats.

„Amoris Laetitia": Lydėti, įžvelgti ir įtraukti silpnumą75

Bažnyčia, suvokdama, jog santuokinio ryšio nutraukimas „prieštarauja Dievo valiai, sykiu žino, kad daugelis jos vaikų silpni.

Sekmadienio homilija. Krikščionio tapatybė133
Kun. Vladimiras Solovej - Bernardinai.TV

Kai padarome nors menkiausią gerą darbą, tikimės atlygio – bent šypsenos žmogaus, kuriam nurodėme kelią, sako kun. Vladimiras Solovej. Šio sekmadienio Evangelija kviečia peržengti šį natūralų, instinktyvų polinkį. Ar Jėzaus kvietimas - realus?

Vasario 18 d.
Religijos vaidmuo XXI amžiuje60
Donatas Puslys

Rabinas Jonathanas Sacksas savo paskaitoje nagrinėjo, kodėl religija neišnyko nepaisant visų sekukiaristų svajų, kodėl religija į viešąją erdvę šiandien neretai grįžta savo radikaliomis formomis ir kas turėtų būti padaryta.

Popiežiaus žinia regioniniam Liaudies judėjimų suvažiavimui1
vatikano radijas

Vasario 16-19 dieną Jungtinėse Valstijose vyksta regioninis Liaudies judėjimų, įkvėptų katalikų socialinės doktrinos ar, plačiau žiūrint, krikščioniškų principų. 

Kapelionai atsiliepia į karių dvasinius poreikius
vatikano radijas

Vasario 15 dieną Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos (ESBO) susitikime taip pat kalbėta apie „karo kapelionų vaidmenį karinėse pajėgose ir religijos laisvę“.

„Pro apšviestą langą": vienuolės Albinos Navickaitės portretas1
Enrika Striogaitė

Knyga - mozaikinis Albinos Navickaitės – vienuolės, lituanistės mokytojos, šviesuolės, muziejininkės, kultūrininkės – (auto)portretas ir sudėtingo, dramatiško, bet įstabiom spalvom išsiskleidusio jos gyvenimo eskizas.

Apie netobulumą kaip vientisos tylos pažinimo šaltinį1
Jūratė Ziedelytė

Kartais nutinka taip, kad būtent visuose pačiuose netobuliausiuose tylos pavidaluose slypi didžiausia jėga.

„Šventadienio mintys“: pažintis su Garbinguoju arkivyskupu Teofiliumi Matulioniu (I)3
lrt

Pirmojoje laidoje mintimis dalijasi T. Matulionio bylos postulatorius kun. Mindaugas Sabonis, Kaišiadorių vyskupas emeritas Juozas Matulaitis ir mons. Algirdas Jurevičius.

Kankiniai, teologiniai ieškojimai ir multikultūralizmas M. Scorsese‘s „Tyloje“10
Eglė Čeponytė

Filme visų pirma klausiama: ar kankinio mirtis – tai kiekvienam mirtingajam ar tik šventiesiems pakeliamas tikėjimo išbandymas? 

Vasario 17 d.
Baigėsi dar vienas popiežiaus ir kardinolų patarėjų posėdis11
vatikano radijas

Reaguodami į kai kuriuos pastarojo meto įvykius, kardinolai išreiškė visiška pritarimą ir paramą popiežiaus darbams, jo asmeniui ir mokymui.

Popiežiaus homilija. Tesibaigia karas mano širdyje ir pasaulyje7
vatikano radijas

Karas prasideda žmogaus širdyje, dėl to visi esame atsakingi už taiką, visi turime ją saugoti, - sakė popiežius Pranciškus ketvirtadienio rytą Šv. Mortos koplyčioje aukotų Mišių homilijoje. 

Apsėdimo fenomenas ir psichikos sutrikimai (III)8
Ignas Stančikas

Kai asmenybė yra suskilusi dėl psichinės ligos, transo metu pasireiškia vien tai, kas yra žmogaus pasąmonėje, arba tai, ką, priklausomai nuo aplinkybių, jis perima iš kitų.

Vatikano diplomatas apie civilių ir reikšmingos infrastruktūros apsaugą4
vatikano radijas

Arkivyskupas Bernardito Auza, nuolatinis Šventojo Sosto stebėtojas JTO būstinėje Niujorke, pasisakė Saugumo Tarybos debatuose apie reikšmingos civilinės infrastruktūros apsaugą nuo teroristinių atakų.