2016 01 20

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Šiandien karaliai mums pasakas seka

Daug stebuklų yra pasaulyje, tik ne visiems jie prieinami; vieniems dėl to, kad jų negirdi ir nemato, kitiems dėl to, kad jų nesupranta.
M. K. Čiurlionis

Sausio 22 d. (penktadienį) 18 val. M. K. Čiurlionio namai kviečia į Mildos Pleitaitės ir Kazimiero Momkaus knygos „Šiandien karaliai mums pasakas seka“ pristatymą.

Fantazijų ir simbolių kupini M. K. Čiurlionio paveikslai paskatino autorius sukurti trylika skirtingų nuotaikų ir charakterio poetinių pasakų. Pasakos žanras leido rašytojams laisvai traktuoti Čiurlionio paveikslus, priartinti juos prie vaiko pasaulėžiūros ir suteikti galimybę per jautriai ir išradingai sukurtus tekstus patirti paveikslų nuotaiką, pamatyti juose tikrą čiurlionišką stebuklą.  

Knyga išleista su muzikine kompaktine plokštele, kurioje skamba pianisto Roko Zubovo įgroti M. K. Čiurlionio kūriniai.

Netikėtas rašytojų požiūris į menininko darbus paskatins mažuosius skaitytojus drąsiai ir kūrybiškai „skaityti“  M. K. Čiurlionio kūrybą, o pasakų veikėjai kvies paklajoti po paslaptingą pasaulį, kupiną neįtikėtinų spalvų bei nuostabių išgyvenimų. Pasaulį, visada esantį šalia – tereikia žengti žingsnį ir leisti sau jame atsidurti.
Tai pirmoji tokio pobūdžio knyga vaikams, sukurta pagal M. K. Čiurlionio paveikslus.

Knygos pristatyme dalyvaus dr. N. Gaidauskienė, dr. I. Gaižutytė, žurnalistė D. Bauerienė, knygos dailininkė L. Eitmantytė-Valužienė. Pasakas skaitys autoriai M. Pleitaitė ir K. Momkus. Muzikuos pianistas R. Zubovas ir fagotininkas A. Polovecas.

„- Koks pasaulis? – nepakeldamas galvos paklausė raštininkas.
– Apkeliautas! – sušuko debesis.
– Taip, taip… Na va, jau baigiau. Štai ir dar viena graži pasaka,  – ištarė raštininkas, atversdamas naują popieriaus  lapą ir smailindamas  plunksną. – Nekantriai lauksiu tavęs grįžtant su nauja pasaka, – nusišypsojo pamojavęs ranka.
Debesis nuskriejo į dangaus tolį, užleisdamas vietą kitam savo eilės pasakojimui belaukiančiam dangaus keliauninkui.
– Na, dabar klausau tavęs. Tai  kokia tavoji istorija?“

Prisidėk prie išlikimo!

Jei „Bernardinai.lt“ norite skaityti ir rudenį, paremkite jau dabar.