Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2018 07 12

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Romualdo Požerskio kūryba – Europos Sąjungos kultūros paveldo dalis

Romualdo Požerskio asmeninio archyvo nuotrauka

Romualdas Požerskis atstovaus Lietuvai tarptautinėje parodoje „Another Europe“, kuri vyks liepos 12–rugpjūčio 9 d. netoli Londono „Kings Cross“ stoties.

Austrijos kultūros forumas Londone, EUNIC tinklas ir Europos Sąjungos atstovybė Londone pakvietė Europos Sąjungos šalies fotografus dalyvauti parodoje viešojoje erdvėje Londone, kuri bus įrengta ant specialiai sumontuotų suoliukų viešojoje vietoje. Paroda vyks keturias savaites prie vienos didžiausių Londono stočių – „Kings Cross“. Ši stotis ir jos apylinkės yra viena lankomiausių ir dinamiškiausių vietų Londone, todėl tikimasi, kad parodą pamatys tūkstančiai lankytojų.

Parodos tema – „Kitokia Europa“ (Another Europe) – susijusi su kultūros paveldu. Parodos kuratorius britas Hamishas Parkas pasirinko neįprastą kultūros paveldo aspektą – nykimą. Kultūros paveldas parodoje interpretuojamas plačiai ir apima kultūrines, socialines ir ekonomines Europos Sąjungos ir atskiros šalies tradicijas.

Parodoje eksponuojamas Romualdo Požerskio darbas yra ilgametės menininko fotografijų serijos „Atlaidai“ (1974–2001) dalis. Šią seriją fotografas jau yra pristatęs daugelyje pasaulio šalių, ji ypač vertinama užsienio fotografijos profesionalų bei mėgėjų.

„R. Požerskio nufotografuoti dabartinėje Lietuvoje švenčiami atlaidai kelia ne vien nostalgiškų prisiminimų bangą tiems, kurie turėjo progos į tokius atlaidus važinėti dar prieškariniais laikais, bet ir pagarbą Lietuvos žmogui, kuris iki šiol išlaikė tikėjimą ir stiprų prisirišimą prie šių senųjų kaimo tradicijų. Jo fotografijose, kaip ir mūsų atmintyje, stojasi prieš akis didžiųjų atlaidų epizodai: arklių traukiamos pavados, su jauniausiu sūnumi ant priekinio sosto tarp tėvo ir motinos, likusi šeimyna ant minkšto šieno toliau vežime; miestelyje ar bažnytkaimy kaimynų ir draugų susitikimai šventiškai pasidabinus, rimti pokalbiai vyrų būrelyje, šnibždėjimaisi tarp moterų.“ (A. Kezys).

Romualdo Požerskio fotografija
Romualdo Požerskio paroda
Romualdo Požerskio paroda

Parodos „Another Europe“ partneris – Lietuvos kultūros institutas.  

Daugiau informacijos rasite čia.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu