Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2022 07 05

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Popiežius davė interviu „Reuters“ agentūrai

„Vatican News“ nuotrauka

Liepos 4 dieną „Reuters“ žinių agentūra paskelbė savo korespondento Romoje Philo Pullella pokalbio su popiežiumi Pranciškumi nuotrupas. Pasak žurnalisto, su popiežiumi jis apie pusantros valandos kalbėjosi šeštadienį neformalioje aplinkoje – Šv. Mortos svečių namuose, kuriuose popiežius gyvena.

Visų pirma, popiežius juokaudamas paneigė, kad ketina atsistatydinti rugpjūčio pabaigoje. Tokie spėliojimai pasirodė Italijos ir kitų kraštų spaudoje: esą popiežius gali paskelbti apie savo atsistatydinimą Akviloje, per Celestino V atlaidus, į kuriuos atvyks tuoj po kardinolų konsistorijos. Popiežius Celestinas 1294 metais atsistatydino iš savo pareigų, kitas toks epizodas įvyko po daugelio šimtmečių, kai jau mūsų laikais atsistatydino Pranciškaus pirmtakas Benediktas XVI.

„Apie tai niekada negalvojau. Ne dabar“, – pasakė „Reuters“ žurnalistui popiežius, pasak kurio, tai tik sutapimai. Kita vertus, jis neatmetė atsistatydinimo galimybės tuo atveju, jei sveikatos būklė visai nebeleistų tęsti tarnystės. Kada tai gali įvykti? „Nežinia. Dievas parodys“, – pasakė popiežius.

Pranciškus pakartojo, kad jam buvo labai skaudu dėl kelio skausmo atsisakyti kelionės į Kongo Demokratinę Respubliką ir Pietų Sudaną, du konfliktų nusiaubtus kraštus, kuriuos jis labai norėjo aplankyti, kad prisidėtų prie taikos ir susitaikinimo. Tačiau liepos pabaigoje, po 20 dienų kelio reabilitacijos kurso, planuojama kelionė turi įvykti.

Popiežius dar kartą pakartojo savo pasiryžimą, tarnaujant taikos labui, mėginant kaip nors padėti, vykti ir į Kyjivą, ir Maskvą. Pastaroji buvo atsakiusi, kad dabar ne laikas. Galbūt kažkas pasikeis. Philas Pullella priminė, kad iki šiol joks popiežius nėra aplankęs Maskvos ir daug kartų popiežius pasmerkė, akivaizdžiai kalbėdamas apie Rusijos invaziją į Ukrainą, paskutinį kartą prieš keletą dienų, žiaurų ir beprasmį agresijos kupiną karą.

Paprašytas pakomentuoti JAV Aukščiausiojo teismo sprendimą, atšaukusį teisę į abortą federaliniu lygiu, popiežius pasakė, kad teismo sprendimą gerbia, tačiau neturi pakankamai informacijos, kad galėtų jį vertinti iš juridinės perspektyvos.

Kita vertus, jis pakartojo tai, ką ne kartą buvo sakęs anksčiau: ar teisėta kreiptis į samdomą žudiką ir pašalinti žmogišką gyvybę, kad išspręstume problemą?  O ar galima neduoti Komunijos politikui, kuris yra katalikas, bet remia teisę pasirinkti abortą, kaip kad JAV politikė Nancy Pelosi, popiežius atsakė: „Kai Bažnyčia praranda savo pastoracinę prigimtį, kai vyskupas praranda savo pastoracinę prigimtį, tai sukelia politinę problemą. Tai viskas, ką galiu pasakyti.“

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

 

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite