2021 03 03

Kornelija Krasilnikovaitė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Išgyvenau abiejų pusių ginamas vertybes

Kornelija Krasilnikova. Asmeninio archyvo nuotrauka

Vykstant vertybiniam chaosui šalyje jaučiu pareigą pasidalinti savo patirtimi ir istorija. Noriu iškart pasakyti, kad šiuo savo laišku siekiu abiejų pusių taikos ir supratimo, nes aš išgyvenau tiek vienos, tiek kitos pusės vertybių ir laisvės kokybes.

Jau nuo paauglystės jaučiau didesnį potraukį tai pačiai lyčiai, nors vyrai mane taip pat traukė. Ilgai gyvenau pasimetusi ir nesugebėdama atrasti ir priimti savo tikrojo identiteto. Tai yra to, kad aš esu moteris ir šiuo metu turiu vystytis ir augti kaip moteris pagal biologinius ir dvasinius dėsnius. Taip susiklostė, kad ankstyvoje jaunystėje gyvenau poroje su tos pačios lyties asmeniu. Nenoriu ir negaliu peikti to gyvenimo tarpsnio, nes jame buvo ir gražių akimirkų, o be to – gerbiu tą žmogų.

Vis dėlto tą savo gyvenimo tarpsnį, palyginti su dabartine kokybe ir sąmoningumu, galėčiau vadinti itin skausmingu dėl nuolatinės baimės, vidinio susiskaldymo ir sielos kančios, kurią stengiausi, kaip ir dauguma pasimetusių jaunų žmonių, užglaistyti išorinėmis pramogomis, priklausomybėmis, karjeros siekimu ir t. t. Negana to, tuo metu teko naudoti savo kūrybinį talentą LGBT organizacijai. Pinigai buvo nemaži, tačiau laimės ir džiaugsmo tai tikrai nesuteikė, o tik padidino vidinę tuštumą.

Taigi, kas mane paskatino apie tai prabilti?

Šiuo metu dirbu su jaunais žmonėmis ir jaučiu jų sutrikimą bei norą maištauti ir pasiduoti šiai išorinei laisvės bangai, kuriai buvau pasidavusi ir aš. Įvairiomis formomis sulaukiu jų pasipiktinimo, kad dabar laikausi ir savo kūryboje bei darbuose siekiu skleisti tradicines, tautines, amžinąsias vertybes. Tai mane paskatino atsiverti, kadangi jauni žmonės – tai mūsų šalies ateitis. Aš nuoširdžiai jais tikiu ir tikrai nenoriu jų skaudinti, atvirkščiai – aš juos suprantu. Todėl kviečiu visą jaunimą labai atsakingai peržiūrėti savo įsitikinimus ir supratimą apie laisvę, kad dabartinis jūsų protestas ilgainiui nevirstų kančia, kurią teko išgyventi man. Sakoma, kad reikia mokytis iš kito klaidų, todėl ir dalinuosi savosiomis.

Mano manymu, jauniems žmonėms būtini iškilūs autoritetai, turintys tvirtas vertybes, tikintys Dievu, o ne pasiduodantys lengvabūdiškam vartotojiškam požiūriui bei kūno instinktams.

Na, o dabar esu laiminga moteris, džiaugiuosi savo tapatybe ir laikau šį savojo identiteto priėmimą viena didžiausių savo gyvenimo pergalių. Kelias iki to buvo tikrai nelengvas, vis ieškant ir bandant kažkam įtikti išorėje bei fanatiškai pasikliauti jų mosuojamomis vėliavomis bei spalvingais lozungais apie laisvę. Dabar žinau, kad laisvė yra viduje. Ir ji įgyjama ne pasirašant vienokius ar kitokius tarptautinius dokumentus, ne organizuojant paradus bei maršus. Tikroji laisvė įgyjama bandant suvokti tikrąją, dieviškąją savo tapatybę ir laikantis tų vertybių, kurios ne veltui laikomos amžinosiomis.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Dar kartą pabrėžiu, kad pati išgyvenau abiejų pusių ginamas vertybes, dalinuosi šia patirtimi savo noru ir laisvu pasirinkimu. Tikiuosi tie, kurie yra panašiame kelyje į save, mane supras, išgirs ir gal šie žodžiai jiems suteiks drąsos ir vilties. Žmogus tikrai gali viską, tereikia savimi patikėti.

Linkiu visiems taikos. Gerbiu kiekvieną Lietuvos pilietį ir tikiu, kad išgirsime vieni kitus ir įgysime tikrąją vidinę laisvę.

Kviečiame remti Bernardinai.lt

Jei mus skaitote, žiūrite ar klausotės, galite prisidėti ir prie mūsų gyvavimo, taip tapdami misijos įgyvendinimo partneriais.

Taip, paremsiu