Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2023 01 18

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Jubiliejiniais metais Vilniaus garbės pilietės vardas suteiktas rašytojai Kristinai Sabaliauskaitei

Rašytoja Kristina Sabaliauskaitė. Evgenios Levin / Bernardinai.lt nuotrauka

UNESCO literatūros miestu tapęs Vilnius garbės pilietės vardą suteikia rašytojai Kristinai Sabaliauskaitei. Neabejotinai viena populiariausių ne tik šalyje, bet ir užsienyje vertinama Lietuvos rašytoja tapo 21-ąja sostinės garbės piliete.

„Istoriją kuria asmenybės. Vilniaus kūrėjų gretose galime įrašyti dar vieną vardą – Kristiną Sabaliauskaitę. Į žmonių sąmonę rašytoja grąžina Vilniaus pirmojo suklestėjimo laikus – dabar gyvename antrajame klestėjime – ir pasididžiavimo juo jausmą, o Vilnių – išdidų, kovingą ir turtingos istorijos miestą atranda pasaulis. Džiaugiuosi, kad mano pasiūlymui miesto Taryba pritarė vienbalsiai“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vilniuje gimusi rašytoja Kristina Sabaliauskaitė – dailės istorikė, menotyros mokslų daktarė, Vilniaus dailės akademijos Garbės daktarė ir viena žymiausių šiuolaikinių lietuvių rašytojų. Jos istorinis romanas „Silva rerum“ (2008 m.) tapo bestseleriu (13 leidimų) ir pripažintas literatūros įvykiu Lietuvoje. Autentišku, daugiasluoksniu, magišku ir įtraukiančiu pasakojimu apie XVII a. (1659–1667) Vilniaus atmosferą romanas pavergė skaitytojus, ir jį įvertino kritikai bei kultūros istorikai.

Savo kūryba rašytoja yra nekvestionuojama Vilniaus ambasadorė. Per jos knygas Vilnių atrado ne tik Lietuva, bet ir užsienio skaitytojai.

Vilniaus miesto garbės piliečio vardas – aukščiausias įvertinimas, kurį miestiečiai gali inicijuoti ir suteikti asmenybėms už miestui ir Lietuvai reikšmingus darbus. Garbės piliečio vardas suteikiamas nuo 1996-ųjų.

Pastaraisiais metais šį titulą yra pelnę kadenciją baigęs šalies prezidentas Valdas Adamkus, pirmasis Lietuvos vadovas po atkurtos nepriklausomybės Vytautas Landsbergis, kunigas ir disidentas Julius Sasnauskas, MO muziejaus įkūrėjai Viktoras ir Danguolė Butkai.

Anksčiau šis vardas skirtas monsinjorui Kazimierui Vasiliauskui, dirigentui bei violončelininkui Mstislavui Rostropovičiui, Nobelio premijos laureatui poetui Czesławui Miłoszui, Izraelio prezidentui Shimonui Peresui ir kitiems.

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu